VIDEO: Legendární závod osmiveslic přerušil bláznivý plavec | iSport.cz
7. dubna 2012 • 19:10

VIDEO: Legendární závod osmiveslic přerušil bláznivý plavec

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Bláznivý plavec přerušil legendární závod osmiveslic na Temži, loď Oxfordu muž málem přejela
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný závod univerzitních osmiveslic na Temži v Londýně dramaticky narušil muž, který skočil do vody a dostal se mezi obě lodě. Již 158. ročník musel být přerušen a po půl hodině znovu odstartován, což se stalo teprve podruhé v historii. Z vítězství se v sobotu nakonec radovala posádka Cambridge a připsala si 81. triumf.Plavec zastavil proslulý Boat Race zhruba v polovině a osmiveslice Oxfordu, která v té době vedla, ho málem zasáhla. Všiml si ho legendární veslař Matthew Pinsent v roli asistenta rozhodčího.

"Je neuvěřitelné, co se stalo. Jsme vděční Matthewovi, že ho spatřil. Říkal: něco je ve vodě! Mysleli jsme, že je to nějaký odpad, ale on to byl člověk," líčil hlavní rozhodčí John Garretto.

Muž skončil v rukou policie. Druhý incident potkal loď Oxfordu obhajující loňský triumf krátce po novém startu, když po lehkém střetu se soupeři zlomil jeden z "tmavomodrých" závodníků veslo. V sedmi pak neměla šanci.

Zatímco Cambridge zahájila devátou desítku triumfů, Oxford zůstal na 76. Populární závod, který se koná od roku 1829, sledovalo na březích Temže čtvrt milionu lidí.

Aby dramatických okamžiků nebylo málo, hned po dojezdu málem zkolaboval člen posádky Oxfordu Alexander Woods. Lékaři ho ošetřili, příčinou bylo pravděpodobně totální vyčerpání.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud