Slalomista Ježek ovládl závod SP v Seu

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Kanoista Stanislav Ježek vyhrál druhý závod Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu de Urgell. Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek v neděli skončili na někdejším olympijském kanálu na druhém místě.

Kategorie singlkanoistů letos zatím nepoznala jiného vítěze než českého slalomáře. Ježek navázal na týden starý překvapivý triumf debutanta Michala Jáněho v pražské Troji, když ve finále po čisté jízdě zvítězil suverénně o 4,24 sekundy před dvojnásobným olympijským šampionem Francouzem Tonym Estanguetem.

Jáně tentokrát vypadl už v semifinále. Předchozí vítězství ve Světovém poháru vybojoval třiatřicetiletý Ježek před třemi roky v Praze.

Ve Španělsku se na stupně vítězů neprosadil nikdo z českých medailistů z Troji. Druhý nejlepší kajakář pražského závodu Luboš Hilgert jako jediný z reprezentantů neprošel ani sobotní kvalifikací. Jeho matka Štěpánka byla ve finále sedmá.

O dvě místa před ní skončila Marie Řihošková, která zvládla nejlépe ze všech dopolední semifinále. V boji o medaile zaostala o 2,62 sekundy za vítěznou Španělkou Maialen Chourrautovou. Od stupňů vítězů dělilo Řihoškovou půldruhé vteřiny.

Volf se Štěpánkem postoupili ze semifinále vinou dvousekundové penalizace až z deváté příčky, poslední jízda jim však vyšla. Nestačili jen na Slováky Ladislava a Petera Škantárovy, kteří je porazili o 55 setin sekundy.

Druhý díl Světového poháru ve vodním slalomu v Seu de Urgell:

Muži:
K1: 1. Molmenti (It.) 88,61 (0 trestných sekund), 2. Kurt (Švýc.) 89,18 (0), 3. Kauzer (Slovin.) 89,91 (0), ...14. Přindiš, 16. Hradilek vypadli v semifinále, 49. Hilgert (všichni ČR) vypadl v kvalifikaci.

C1: 1. Ježek (ČR) 91,34 (0), 2. T. Estanguet (Fr.) 95,58 (0), 3. Elosegi (Šp.) 95,73 (2), ...18. Mašek, 27. Jáně (oba ČR) vypadli v semifinále.

C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 98,08 (0), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 98,63 (0), 3. Becker, Henze (Něm.) 99,10 (0), ...13. Koplík, Vrzáň, 19. Přinda, Havlíček (všichni ČR) vypadli v semifinále.

Ženy:
K1: 1. Chourrautová (Šp.) 99,65 (0), 2. Kaliská (SR) 100,73 (0), 3. Pennieová (Brit.) 100,75 (0), ...5. Řihošková 102,27 (0), 7. Hilgertová 105,52 (0), 11. Pavelková (všechny ČR) vypadla v semifinále.

C1: 1. Foxová (Austr.) 116,15 (4), 2. Dukátová (SR) 119,15 (0), 3. Guineaová (Austr.) 121,42 (0), ...8. Hošková (ČR) 175,10 (56).