Surfařského šampiona (†32) zabila záhadná nemoc | iSport.cz
3. listopadu 2010 • 10:07

Surfařského šampiona (†32) zabila záhadná nemoc

Autor: bko
TOP VIDEA
TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden z nejlepších surfařů na světě Andy Irons (†32) byl nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji. Trojnásobný mistr světa po sobě zanechal těhotnou manželku a mladšího bratra Bruce, také bývalého závodníka Světové surfařské série.Irons se v neděli odhlásil ze soutěži v Portoriku s tím, že se při minulém závodě v Portugalsku nakazil zatím neznámou chorobou.

V pondělí vyrazil zpět domů na Havaj, při mezipřistání v Dallasu se ubytoval v hotelu. Tam byl v úterý brzy ráno nalezen mrtvý. Ve středu bude provedena pitva, která by měla určit příčinu smrti.


Spekuluje se o horečce dengue, která patří k nejzávažnějším nově se šířícím infekcím. Vyskytuje se ve většině turisticky oblíbených tropických a subtropických zemích. Virus přenáší komáři.

"Svět surfingu zasáhla neuvěřitelně smutná zpráva, že Andy Irons zemřel. Andy byl milující manžel a opravdový šampion," cituje prohlášení rodiny agentura AP.

Irons byl známý svým rychlým ale plynulým stylem, jakým klouzal po vlnách, a také pro jeho památné bitvy s Kelly Slaterem, které ukončily jeho sérii světových titulů z let 2002 - 2004.

Andy Irons na soutěži v Portugalsku
Andy Irons na soutěži v Portugalsku

Na své rodné Havaji dokázal získat čtyři tituly v prestižní Vans Triple Crown of Surfing.

"Myslím, že na Andym všichni nejvíce oceňovali to, že byl opravdu neuvěřitelně lidský. Kde je spousta sportovních šampionů a celebrit obezřetných, až se někdy divíte, když zahlédnete, jací opravdu jsou, pravého Andyho Ironse jste tu měli 100 procent času," řekl agentuře AP organizátor legendárního surfařského klání, které začíná příští týden.

Dvaatřicetiletý sportovec už se nedočká ani narození svého prvního syna, kterého má Ironsova žena Lyndie přivést na svět už v prosinci.

Témata:  sport, surfing, irons, úmrtí, smrt, nemoc
 
Články odjinud


Články odjinud