Ondřej Synek povýšil na nadporučíka | iSport.cz
10. listopadu 2010 • 18:02

Ondřej Synek povýšil na nadporučíka

Autor: ČTK
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistr světa ve veslování Ondřej Synek se dočkal povýšení. Ministr obrany Alexandr Vondra mu dnes propůjčil hodnost nadporučíka. Dosavadní podporučík tak "poskočil" rovnou o dvě hodnosti výše.Synek ve své životní sezoně vyhrál všechny závody, triumfoval ve Světovém poháru, na mistrovství Evropy i světa.Vondra nejlepšímu světovému skifaři předal výložky nadporučíka a pak se s ním několik minut neformálně bavil.

"Ocenění od ministra je něco speciálního. Jsem rád, že pan ministr je znalý z v takovém menším sportu, jako je veslování, a zná moje výsledky a mé soupeře," řekl Synek ČTK.

Ondřej Synek může slavit titul mistra světaOndřej Synek může slavit titul mistra světaFoto ČTK


Vondra veslařův výkon sledoval během víkendové návštěvy českých vojáků v zahraničních misích. "Já to považuju za fantastický úspěch. Sledovali jsme to v Afghánistánu s vojáky. Vím, jak se Václav Chalupa skoro dvacet snažil o zlato, a Ondra Synek ho konečně ulovil v disciplíně, která má velikou olympijskou tradici," řekl ČTK Vondra.


Synkův skifařský vzor Chalupa se dlouhé roky snažil získat titul mistra světa. Jeden z nejlepších českých veslařů historie však nikdy nedokázal šampionát vyhrát. Několikrát skončil druhý.Podle Vondry je Synkův úspěch dobrou reklamou pro armádu a důkazem, že má smysl, aby obrana podporovala armádní sport."Chci v dobách úspor tady držet kontinuitu... Určitě nehrozí žádné škrtání, které by ohrozilo podporu (sportu)," uvedl Vondra.Synek nyní s přítelkyní očekává narození prvního potomka.

Po porodu plánuje pořádně oslavit jak přírůstek do rodiny, tak zlato z mistrovství světa. Už v polovině prosince ale začne opět zlehka trénovat a od ledna mu příprava vypukne naplno. Kvalifikací na olympiádu v Londýně bude srpnové mistrovství světa na Bledu, z nějž na sportovní svátek postoupí 11 skifařů.

 
Články odjinud


Články odjinud