15. září 2016 • 17:56

Volejbalisté porazili Estonsko jasně 3:0 a vykročili na Euro

Autor:
Čeští volejbalisté se radují z bodu - ilustrační foto
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští volejbalisté vstoupili suverénním vítězstvím do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Na turnaji v Rumunsku porazili Estonce 3:0 po setech 25:20, 25:19 a 25:14. V pátek v Craiově nastoupí proti Makedonii, v sobotu proti domácímu týmu. Odvety budou Češi hostit za týden v Jablonci nad Nisou.Estonci, letošní vítězové Evropské ligy, patřili spolu s Čechy k papírovým favoritům skupiny v Craiově, svěřenci španělského kouče Miguela Falascy si s nimi nicméně poradili za pouhých 80 minut. Skvělý zápas odehrál smečař Donovan Džavoronok, autor 14 bodů včetně tří es.

I ostatní čeští reprezentanti dobře útočili a k tomu si tým připsal dohromady 14 bodových bloků. Estonci jich měli jen sedm. Jejich hladkou prohru neodvrátil ani obávaný univerzál Venno, jenž vedl statistiky soupeře se 13 body.

Vítězové skupin postoupí přímo na šampionát konaný příští rok v Polsku, druhé celky absolvují v říjnu baráž. Na minulém ME čeští volejbalisté obsadili 13. místo, Estonci byli o dvě příčky výše.

Kvalifikace ME volejbalistů - skupina F, první turnaj v Craiově (Rumunsko):
ČR - Estonsko 3:0 (20, 19, 14)
Rozhodčí: Constantinides (Kypr), Frigne (Belg.). Čas: 80 min. Diváci: 200.
Sestava a body ČR: Finger 12, Džavoronok 14, Beer 9, Janouch 2, A. Bartoš 2, Holubec 6, libero Kryštof - Habr, Hadrava, Michálek 5. Trenér: Falasca.
Nejvíce bodů Estonska: Venno 13, Aganits 7, Pupart 6.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze