5. ledna 2019 • 21:43

Úžasný obrat! Volejbalistky udolaly Finsko a udržely šanci na postup na ME

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

České volejbalistky vydřely v kvalifikaci mistrovství Evropy v Jindřichově Hradci výhru nad Finskem 3:2 po setech 25:17, 20:25, 18:25, 25:19 a 15:9 v tie-breaku. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera díky tomu drží naději na postup na zářijový šampionát.

Volejbalistky musí zvítězit také v posledním kole skupiny ve středu ve Švédsku. Aby ale nechyběly na mistrovství Evropy jako naposledy v roce 2005, musejí ještě doufat, že Estonky v jednom ze dvou zápasů se severskými celky zaváhají.

"Rozhodli jsme bojovností. Za nepříznivého stavu to holky nevzdaly, doplňoval se celý tým a moc děkuju fanouškům," řekl Pommer v České televizi.

Češkám patřil úvod a po výpadku ve druhém a třetím setu i koncovka. Využily výškovou převahu a zaznamenaly 17 bloků, přičemž šesti z nich si pomohly v tie-breaku. S 19 body byla nejvíce skórující domácí hráčkou sedmnáctiletá univerzálka Orvošová a smečařka Mlejková dala jen o bod méně.

Na nahrávce si odbyly reprezentační premiéru dvě hráčky - Kopecká zápas začala a od první třetiny třetí sady do něj naskočila Zatloukalová.

Oba celky se musely obejít bez opor, které vzhledem ke kolizi kvalifikace s klubovou sezonou neuvolnily jejich týmy. Češkám například chyběla smečařka Havelková a Finkám zase autorka 27 bodů z prvního utkání Vilponenová.

Na šampionát, který se koná v září v Turecku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku, už mají ze skupiny E jistý postup právě Finky. Ty dnes poprvé prohrály.