Favorité na mistrovské tituly na sněhu nedosáhli | iSport.cz
11. února 2020 • 07:28

Favorité na mistrovské tituly na sněhu nedosáhli

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Magdalena a Anna Dostálovy umějí hrát volejbal i na sněhu.
TOP VIDEA
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství České republiky ve snowvolejbale má nečekané vítěze. Mezi muži na sněhu ve Špindlerově Mlýně dominovali Tadeáš Trousil, Jan Mrkous a František Pihera, ženskou část šampionátu pak ovládly Ivana Cebáková, Michaela Kulhánková, Anna Širůčková a Magda Králíková. Vítězné týmy přitom byly až čtvrtými nasazenými, šampionát tak skončil velkým překvapením.

 Do boje mistrovské tituly v areálu u stanice lanovky Svatý Petr se po roční přestávce zapojilo 8 ženských a hned 11 mužských týmů. A rozhodně se bylo na co dívat. Zejména na mladíky Trousila, Mrkouse a F. Piheru, kteří si poradili se všemi soupeři. Ve finále pak porazili favority - D. Kufa, R. Kufa, Bíza, Vála 2:0 na sety.

„Jsou to pro nás nové zkušenosti ze sportu, který jsme neznali. Byl to zážitek, užívali jsme si každý balon. Skvěle jsme bránili, což byl pro soupeře problém,“ komentoval cestu za titulem Tadeáš Trousil. Titul mistra repiubliky pro něj i zbytek týmu znamená automatickou nominaci na mistroství Evropy. To se bude konat v dubnu v rakouském Sankt Antonu.

Ještě větší překvapení bylo k vidění v kategorii žen. Triumf se předpovídal Anně a Magdaleně Dostálovým (jejich bratrem je trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál), v jejichž týmu také válely sestry Diana a Karin Žolnerčíkovy. Už ve skupině jim ale družstvo Cebáková, Kulhánková, Širůčková a Králíková vzalo set. Ve finále odvetě už došlo na senzaci, dominoval tam tým Ivany Cebákové (2:0).

„Moc jsme si turnaj užily. Prohrály jsme až ve finále,“ nebrala Anna Dostálová porážku v boji o titul jako tragédii. Byť neskrývala zklamání.  „Chtěla jsem titul, což se nepovedlo. Na druhou stranu jsme vicemistryně České republiky. Bylo parádně počasí, fanoušci byli spokojení,“ hledala pozitiva Dostálová, která obhajovala vítězství z roku 2018.

Tehdy se však hrál snowvolejbalový šampionát ještě ve dvojicích. Nyní už proti sobě na hřišti bojují trojice, navíc s možností střídání.

Výsledky MČR ve snowvolejbale

Muži, semifinále: Pála, Pihera, Šotola – Trousil, Pihera, Mrkous 1:2 (-6, 10, -9), Spozdil, Waber, Mach – Kufa, Kufa, Bíza, Vála 1:2 (-10, 13, -8).

O třetí místo: Pála, Pihera, Šotola – Spozdil, Waber, Mach 1:2 (-12, -13).

Finále: Trousil, Pihera, Mrkous – Kufa, Kufa, Bíza, Vála 2:0 (9, 17).

Ženy, semifinále: Dostálová, Dostálová, Žolnerčíková, Žolnerčíková – Vaňková, Klimešová, Kolderová, Kolouchová 2:1 (-12, 13, 11), Knoblochová, Lojková, Tučková – Cebáková, Kulhánková, Širůčková, Králíková 1:2 (12, -9, -10).

O třetí místo: Vaňková, Klimešová, Kolderová, Kolouchová – Knoblochová, Lojková, Tučková 2:0 (16, 12).

Finále: Dostálová, Dostálová, Žolnerčíková, Žolnerčíková – Cebáková, Kulhánková, Širůčková, Králíková 0:2 (-15, -11).

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud