Elitní české volejbalistky zpět v tréninku: kulatá blokařka a ušoplesk | iSport.cz
Martin Hašek
25. května 2020 • 19:54

Elitní české volejbalistky zpět v tréninku: kulatá blokařka a ušoplesk

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pár měsíců mezi nimi ležel oceán, ale už jsou zase spolu. Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová strávily koronavirovou krizi a odlišných kontinentech, od víkendu už ale zase získávají jistotu na kurtu. I díky speciálním tréninkovým vychytávám kouče Simona Nausche. A v klidné pohodě, v níž se jim občas pod nohama pletou dva psi.



Že by se tady rýsoval nový internetový hit? Možná jste si před pár týdny na síti všimli geniálního psa jménem Kiara, který dělal norskému plážovému volejbalistovi Mathiasi Bertnsenovi parťáka ve čtyřhře. A na písečném kurtu na pražském kopci Vítkov se v pondělí odpoledne pohybovali hned dva černí psi. Jenže Kiara je jenom jedna…

„To jsme nepodchytili,“ smála se reprezentantka Markéta Nausch Sluková. „Amička by nám na to už hodila bobek. Ozárka by na to byla adept, je takový správný pošuk, ale ještě jsme to nevypilovali…“

Její dva psí miláčci, Amy a Ozárka, se ve vítkovském areálu s gustem proháněli v malých písečných dunách. Na rozdíl od slavné Kiary se ale do hry nezapojili.

„Ušoplesk a ušoplesk. Jsou bez papírů, stáli nás pětistovku,“ usmívá se Nausch Sluková. „Jsou s námi vždycky, ale nepletou se. A když, tak jsou hodní, poslechnou a jdou na stranu. Ta starší je úplně vycepovaná, většinou leží v rohu a čeká, než skončíme. Ta mladší se vždycky přijde podívat, jestli už je konec, řekneme, že ne, tak zase odejde. Ale jsou zvyklé s námi být odmala.“

České beachvolejbalistky Markéta Nausch-Sluková a Barbora Hermannová při společném tréninku po skončení koronavirové pauzy
České beachvolejbalistky Markéta Nausch-Sluková a Barbora Hermannová při společném tréninku po skončení koronavirové pauzy

I tahle možnost mít dvě psí dámy na tréninku skoro pod nohama je teď pro Nausch Slukovou příjemný luxus. Na přelomu jara je neviděla dva měsíce, protože ji rozvíjející se koronavirová krize zastihla na soustředění v Santa Barbaře. Zatímco parťačka Barbora Hermannová pospíchala domů, ona s manželem a koučem Simonem zůstala v Americe.

„Bára odletěla, já si v tu dobu pořád myslela, že se bude konat olympiáda v původním termínu a v Česku určitě nebudeme mít kde trénovat. Tak jsme se rozhodli tam zůstat, pak se olympiáda posunula…“ líčí Nausch Sluková. „Pak jsme tam byli nějakou dobu uvíznutí. Měli jsme koupené letenky a čekali jsme, až bude možné odletět.“

Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink

Do Česka přiletěla před polovinou května a od víkendu si na pražských kurtech s parťačkou Barborou Hermannovou zase oživují společné návyky.

„Vtipné bylo, jak jsme se viděly, po dvou měsících objímačka, na kterou jsme zvyklé z každého tréninku. To bylo takové: Jé, pojď se poňunat!“ směje se Hermannová.

Rychle se ale vrátily do práce. První motivací pro ně bude nová česká tour Tipsport Beach Series, která se rozjíždí o víkendu v Litoměřicích.

„Míč nás ze začátku neposlouchal, ještě hrajeme na české tour s jiným druhem míče, než co hrajeme na světovce. Chviličku nám bude trvat, než si na to zvykneme, ale myslím, že jsme do toho hezky zapluly a jsme na dobré cestě,“ pochvaluje si Hermannová.

Vytáhlá blokařka, nový trenérův  vynález

Kouč Nausch jim to ještě stěžuje. Na pondělní trénink vytáhl velký gymnastický balon na plastových úchytech, kterým se při hře stavěl proti smečům z druhé strany sítě.

„Myslíte naši blokařku?“ rozesmála se Nausch Sluková. „To je Simonův vynález. Viděl to u Norů, je to super i na vykrývání. Američanky a Kanaďanky mají třeba 196 centimetrů, tak je imitujeme. Jen nejsou tak kulaté…“

Teď mají na takové finty čas. Manželé Nauschovi museli kvůli olympiádě učinit osobní oběť a odložit myšlenky na založení rodině. Ovšem z čistě sportovního hlediska týmu rok navíc, který přineslo odložení tokijské olympiády, přijde vhod. Markéta má za sebou zdravotně komplikovaný rok. Nejdřív ji trápilo rameno, potom uklouzla na dlažbě a potloukla se tak, že se zlomeným malíčkem na noze musela vzdát loňský světový šampionát.

„Vloni jsme měli problémy a času dostat se do vrcholné formy nebylo moc,“ říká Simon Nausch. „Teď jsme čas využili. Výhoda pro tenhle tým je, že na světě není moc párů s takovým potenciálem. A ten jsme neztratili.“

Letošní mezinárodní sezona je zatím nejistá. Pět dílů české tour ale dává týmu aspoň šanci vrátit se do soutěžních zápasů. Zbývá jen otázka, co s klasickým plácáním a objímáním během mače?

„Nad tím jsme ještě nepřemýšlely. Musíme si to nastudovat, abychom nedostaly pokutu,“ zamračila se Nausch Sluková naooko.

ČESKÁ ŽENSKÁ TOUR

30. - 31. 5.      Litoměřice

06. - 07. 6       Strahov

13. - 14. 6.      Nymburk

20. - 21. 6.      Chodov u Karlových Varů

26. - 27. 6.      Strahov

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud