Historická medaile unikla. Smutnou Koukalovou po štafetě utěšoval táta | iSport.cz
18. února 2017 • 04:50

Historická medaile unikla. Smutnou Koukalovou po štafetě utěšoval táta

Autor: ivp, pod
TOP VIDEA
Hvězdné války na Zlaté tretře: Pět největších jmen na prestižním ostravském mítinku Hvězdné války na Zlaté tretře: Pět největších jmen na prestižním ostravském mítinku
Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bezmoc. Bolest. Brambora! Sahaly po medaili ze štafety jako už dlouho ne. Vyhnuly se trestnému kolu a po závěrečné střelbě vyletěla Gabriela Koukalová vstříc cíli na druhém místě… „Jenže nás nepodržely lyže,“ litoval kouč Zdeněk Vítek, proč nakonec české biatlonistky ještě ze stupňů vítězů spadly za Ukrajinu a Francii. Zklamání bylo na českých biatlonistkách hodně znát. Koukalovou musel dokonce v cíli utěšovat její táta.České biatlonistky v čele s Gabrielou Koukalovou ještě nikdy medaili ve štafetě na MS neslavily. Tentokrát tomu byly v Hochfilzenu strašně blízko. Jenže o to větší pak bylo zklamání, když nakonec česká hvězda dovedla štafetu na čtvrté místo.

Musím říct, že prostě už nebyly síly na poslední zrychlený úsek,“ litovala Koukalová. Právě ona byla tou ze všech nejzklamanější. Trvalo pěknou řádku minut, než na její tváři vyloudil otec Karel, který za ní přijel a dal jí pusu, alespoň drobný úsměv.

Do dějiště MS přijel za Gabrielou Koukalovou její otec, který ji utěšoval po čtvrtém místě ve štafetě
Do dějiště MS přijel za Gabrielou Koukalovou její otec, který ji utěšoval po čtvrtém místě ve štafetě

Naopak Koukalové manžel Petr na ní tentokrát v cíli nečekal. Z Rakouska už totiž odjel do Čech, kde se chystá jet Jizerskou padesátku.

Proradné lyže...

To, co české biatlonistky v cíli ovšem zmiňovaly nejčastěji, byly lyže. Ty totiž tentokrát nepomohly, ale naopak pořádně zlobily. „Lyže mě dneska vůbec nepodržely. Měla jsem pocit, že oproti ostatním ztrácím na dojezdech pod kopci,“ připustila Koukalová.

Podobně to viděly i její kolegyně. „Já už do cíle ani nedokázala překládat nohy, jak mi bylo špatně od žaludku,“ vyprávěla Veronika Vítková. „Lyže? To bych raději vůbec nekomentovala,“ krčila rameny zase Eva Puskarčíková.

Doteď jezdily perfektně, ale teď se to nesešlo. Nepomohly tomu, když nejste úplně nejlepší v běhu. Ale tak to prostě bylo… někdo čtvrtý být musí,“ pokrčil rameny trenér Vítek. Po chvíli se otočil a ještě na rozloučenou hlesl: „Ale že to musíme být zrovna my!“

I přes velké zklamání je ale čtvrté místo nejlepším umístěním ženské štafety na MS od roku 1993. Jen ta medaile zatím Koukalové a spol. uniká. Tak snad příště.

VIDEO 360°: Střelba Gabriely Koukalové při tréninku

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud