Jakub Plaskura
8. února 2023 • 16:25

Biatlonový zmatek: Fillon Maillet zabloudil před cílem, bál se o medaili

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 4:5p. Dynamo otočilo zápas v prodloužení a má mečbol
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 1:4. Hosté otočili vývoj utkání a v sérii opět vedou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úvod světového šampionátu biatlonistů v Oberhofu je minulostí. Postaraly se o něj smíšené štafety, a když se člověk podívá na výsledky, rozložení sil na stupních vítězů není nikterak překvapivé. Norové jsou zlatí, Itálie bere stříbro a Francie bronz. Elitní zástupce galského kohouta Quentin Fillon Maillet v cílové rovině popletl směr a vydal se špatně. Bronz i tak zůstává ve Francii.Závod, který jistě pozorně sledovali čeští fanoušci, protože kvartet ve složení Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Michal Krčmář a Tomáš Mikyska se snad s výjimkou první střelby drželi sympaticky vysoko a možná až nečekaně si vedl právě Mikyska jako finišman, který dovezl Čechy na 5. místě.

V posledním kole se snažil ještě na fenomenálního Johannese Thingnese Boe dotírat italský rychlík Tommaso Giacomel, ale marně. Zlato a stříbro byly rozdány. Zdálo se, že i poslední cenný kov si bezpečně připíše svého majitele. Fillon Maillet nemohl dohnat norskoitalský tandem před sebou a krátký na něj měl být i čtvrtý Rakušan Eder. Zkrátka konec hodný pro francouzské kardiaky, ale Fillon Maillet nechtěně zmátl přihlížející.

Dvojnásobný olympijský vítěz z Pekingu zřejmě z nepozornosti zamířil do špatného ramene cílové roviny, a že si přibral pořádných pár metrů navíc. „Slavil jsem s fanoušky a najednou jsem si uvědomil, že nevidím cílovou čáru,“ vysvětlil po závodě. Naštěstí pro Francii si to včas uvědomil a rychle přehodil výhybku.

Francouzského reprezentanta pravděpodobně zmátlo, že pořadatelé postavili cílovou rovinku doprostřed koridoru při příjezdu na stadion, běžně se přitom cíl situuje co nejblíže k ochozům s diváky. Fillon Maillet tak začal šampionát medailově, což jej možná při letos nepříliš úspěšné sezoně nakopne pro zbytek MS.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud