18. ledna 2015 • 16:30

Senzační biatlonisté! Vítková i Šlesingr vybojovali ve finiši bronz

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Čeští biatlonisté Veronika Vítková a Michal Šlesingr skončili shodně třetí v závodech Světového poháru s hromadným startem v německém Ruhpoldingu. Šlesingr dnes dokonce bojoval o vítězství, ale po dramatickém finiši rozhodla o jeho "bronzu" až cílová fotografie. Vyhráli domácí Simon Schempp a Běloruska Darja Domračevová.

Dařilo se i dalším českým reprezentantům. Do elitní desítky se vešla také devátá Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec dojel dvanáctý. Češky jely hromadný start poprvé v SP ve třech, Jitka Landová skončila šestadvacátá.

Michal Šlesingr (vlevo) na stupních vítězůFoto EPA

Nadmíru vyrovnaný závod mužů se rozhodoval až v posledním kole. Do toho ze střelnice vyjížděla v čele pětice biatlonistů. Se Šlesingrem a Schemppem i Francouz Quentin Fillon-Maillet a Norové Emil Hegle Svendsen a Ole Einar Björndalen.

Do cílové rovinky vjížděl Šlesingr čtvrtý, ale měl dobrou stopu vpravo u hlediště. Naopak jeden z favoritů Svendsen se nechal zavřít vlevo a Björndalen nestačil. O výhru si to tak rozdali český, německý a francouzský reprezentant.

Cílem projeli téměř stejně a o Schemppově výhře rozhodla jeho nejrychleji vytrčená špička boty do cíle. Fillon-Maillet byl těsně druhý a Šlesingr o dalších pár centimetrů třetí. Všichni tři muži na stupních vítězů trefili na střelnici všech 20 terčů.

Šlesingr si myslel, že udělal taktickou chybu. "V posledním sjezdu jsem si je nechal o pár metrů poodjet, což bylo špatně," řekl devátý muž pořadí SP na tiskové konferenci. "Přesto mám za sebou jeden ze svých lepších závodů," dodal.

Parádní stíhačka Vítkové

Vítková při prvních třech zastávkách na střelnici vždy jednou chybovala a jela sedmnáctá. Poslední stojku ale "vyčistila" a rázem se dostala do boje o stupně vítězů.

Veronika Vítková na stupních vítězůFoto ČTK

Z pátého místa stíhala Ukrajinku Valentinu Semerenkovou a Francouzku Anais Bescondovou, které předjela ve stoupání a ve finiši je o metr porazila. "Převládá radost, ale dnes už to bylo hodně náročné, protože jsem po třech trestných kolech musela hodně stahovat," řekla Vítková Radiožurnálu.

Skvěle běžící Vítková se na stupně vítězů dostala počtvrté v této sezoně a v průběžném pořadí Světového poháru se posunula na čtvrté místo. "Nevím, kde se to zastaví, ale únava je hodně velká. Budu doufat, že naberu co nejvíc sil do Anterselvy. Uvidíme, jak to tam bude vypadat," řekla šestadvacetiletá biatlonistka.

Tři chyby na střelnici udělala i Soukalová, která se prakticky celý závod držela okolo desáté pozice a v cílové rovince vybojovala deváté místo.