Moravec a Šlesingr vynechají Světový pohár ve Francii, pojede Hornig | iSport.cz
16. prosince 2019 • 12:37

Moravec a Šlesingr vynechají Světový pohár ve Francii, pojede Hornig

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejzkušenější čeští biatlonisté Ondřej Moravec a Michal Šlesingr vynechají nadcházející díl Světového poháru, který se uskuteční v závěru tohoto týdne ve Francii. Místo závodů v Le Grand-Bornand budou trénovat v rakouském Obertilliachu. Naopak k týmu se připojí junior Vítězslav Hornig, kterého čeká premiérový start v elitním seriálu.V Obertilliachu se od středy do soboty uskuteční závody IBU Cupu, ale ty Moravec se Šlesingrem v plánu nemají. Měli by jen trénovat. „Ondra neměl kvůli zdravotním problémům ideální přípravu, potřebuje v tréninku ještě přitlačit. Potrénovat musí i Boušek (Šlesingr), i když ve štafetě v Hochfilzenu nevypadal vůbec špatně. Věřím, že se jim to vyplatí a vyladí formu na světový šampionát,“ uvedl na svazovém webu trenér mužů Zdeněk Vítek.

Ve Francii se do Poháru národů bude započítávat pouze čtvrteční sprint Pak se pojede stíhačka a závod s hromadným startem, kam by se Moravec se Šlesingrem zřejmě nekvalifikovali.

Mužská část českého týmu bude startovat ve Francii ve čtyřech. K Michalu Krčmářovi, Jakubu Štvrteckému a Adamu Václavíkovi se připojí dvacetiletý Hornig. Ten dojel v pěti ze šesti závodů IBU Cupu do 23. místa, jeho maximem byla osmá příčka ze čtvrtečního supersprintu v italském Ridnaun.

„Dlouho jsme uvažovali, že dáme šanci někomu z béčka. Milanu Žemličkovi se povedl úvod sezony, teď se mu v nadmořské výšce tolik nedařilo a Le Grand-Bornand taky není nízko. Víťa je stabilnější,“ vysvětlil Vítek. Hornigovou silnou stránkou je střelba.

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud