28. prosince 2019 • 18:35

Koudelka s Poláškem zvládli kvalifikaci v Oberstdorfu, dva Češi neuspěli

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čeští skokani na lyžích Roman Koudelka a Viktor Polášek postoupili do prvního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Naopak dvojice Čestmír Kožíšek a Filip Sakala v kvalifikaci na německém můstku neuspěla. Pět tisíc eur (127 tisíc korun) za výhru ve větrných podmínkách kvalifikace získal Rakušan Stefan Kraft.

Loni pátý muž celkového pořadí Turné Koudelka skočil v kvalifikaci 131 metrů, což ho vyneslo na 12. místo. Ve vyřazovacím prvním kole nedělního závodu se utká s Američanem Kevinem Bicknerem. Poláška na dopadu rozradostnělo 127 metrů, obsadil 27. místo a čeká ho souboj s Polákem Maciejem Kotem.

Sakala obsadil za 119 metrů 55. místo. Kožíšek dal 117,5 metru, měl o desetinu bodu méně a byl o místo horší než syn slavného skokana Jaroslava Sakaly.

Nedělní závod začne v 17:30 a nejzajímavější bude na závěr úvodního kola duel rakouských bývalých vítězů Turné Krafta s Gregorem Schlierenzauerem.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):

1. Kraft (Rak.) 152,2 b. (136 m), 2. D. Kobajaši (Jap.) 149,6 (136,5), 3. Leyhe (Něm.) 147,9 (133,5), 4. R. Kobajaši (Jap.) 147,6 (133,5), 5. Eisenbichler 146,5 (134), 6. Geiger (oba Něm.) 145,0 (132), ...12. Koudelka 138,5 (131), 27. Polášek 125,8 (130), 55. Sakala 104,9 (119), 56. Kožíšek (všichni ČR) 104,8 (117,5).