Nejlepší výsledek za čtyři roky! Koudelka skončil v Innsbrucku sedmnáctý

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil ve třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku 17. místo a vybojoval nejlepší výsledek ve Světovém poháru po téměř čtyřech letech. Vyhrál domácí Rakušan Jan Hörl před Japoncem Rjojem Kobajašim, který je novým lídrem Turné.

Čtyřiatřicetiletý Koudelka, který byl po prvním kole dokonce třináctý, bodoval v tomto ročníku Turné podruhé a vylepšil 26. místo z úvodního závodu v Oberstdorfu. Minule v Garmisch-Partenkirchenu skončil pětatřicátý. Lépe si v závodě SP vedl naposledy v únoru 2020, kdy obsadil 11. místo v Sapporu.

Koudelkovi vyšlo výborně první kolo, skočil 125,5 metru a předčil v k.o. souboji obhájce prvenství v Turné a dvojnásobného vítěze Světového poháru Nora Halvora Egnera Graneruda o pět metrů. Do druhého kola se dostal v tomto ročníku soutěže podruhé. Granerud nakonec postoupil také jako "šťastný poražený".

Po přestávce Koudelka doletěl do vzdálenosti 121 metrů a klesl v pořadí o čtyři příčky. Za vítězným Hörlem zaostal o více než 42 bodů.

Pětadvacetiletý Rakušan se v 1. kole blýskl skokem dlouhým 134 metrů. Ve druhé části závodu mu stačilo k prvnímu triumfu v sezoně a druhému v kariéře 127,5 metru. Druhý Kobajaši na něj ztratil 8,8 bodu, třetí skončil další Rakušan Michael Hayböck. Hörlovi patří v průběžném pořadí Turné čtyř můstků třetí příčka, na Kobajašiho ztrácí 23,6 bodu.

"Moc to pro mě znamená. Druhé vítězství a doma, to se nedá popsat," radoval se Hörl v televizním rozhovoru. Na Bergiselu vyhrál jako první rakouský skokan po 11 letech, když k radosti 21 tisíc diváků navázal na Gregora Schlierenzauera. "Šel jsem do toho naplno, stylem všechno nebo nic. Kulisa byla skvělá, ale trochu mě to znervózňovalo. Takhle vyrovnaně jsem ještě nikdy neskákal. Věřím si a coby závodník z Bischofshofenu se moc těším na poslední závod Turné, co tam v téhle formě předvedu," dodal.

Turné vyvrcholí v Bischofshofenu v sobotu. O den dříve se uskuteční kvalifikace.