25. ledna 2023 • 12:50

Změna u skokanů. Bajc s předstihem končí u reprezentace, tým povede Hlava

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
Génius Lauko. Famózní přihrávkou zpoza branky přihrál spoluhráči na gól proti Vegas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Vasja Bajc skončil u českých skokanů na lyžích. Smlouvu měl do konce sezony, ale lyžařský svaz na webu informoval, že s ním ukončil spolupráci okamžitě. Ve zbytku sezony včetně světového šampionátu v Planici, který se uskuteční na přelomu února a března, povede tým dosavadní asistent Lukáš Hlava ve spolupráci s Jakubem Jiroutkem a předsedou trenérské rady Františkem Vaculíkem.



Propad českého skoku na lyžích pokračuje. Pro reprezentanty je úspěchem i postup z kvalifikace do závodu a ani Roman Koudelka, který po doléčení operovaného kolena věřil ve vzestup formy, nedokáže pravidelně bodovat. Zatím má v aktuálním ročníku Světového poháru jediný bod za třicáté místo ze závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Nikdo další z omlazeného týmu do druhého kola na závodech ještě nepostoupil.

Slovinec Bajc, který v roce 2006 dovedl Jakuba Jandu k historickému triumfu ve Světovém poháru, se k týmu vrátil po patnácti letech na jaře 2021. Tehdy po nepovedené sezoně nahradil Vaculíka, ale úpadek českého skoku na lyžích i pod jeho vedením pokračoval.

Svaz se proto rozhodl hledat jinou cestu k opětovnému vybudování konkurenceschopného týmu a vedení úseku se rozhodlo změnit trenéra. „Ukončení spolupráce s Vasjou Bajcem, který během svého prvního působení u české reprezentace v letech 2004 až 2006 dovedl mužskou reprezentaci k medailovým úspěchům, přichází už v tomto období, tedy ještě před mistrovstvím světa v Planici. Vasjovi přejeme vše nejlepší do dalšího kariérního i osobního života,“ uvedl Radek Cikl, který je od loňského prosince pověřen vedením úseku místo předsedy Jakuba Jandy, jenž kvůli pracovní vytíženosti ustoupil do pozadí.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud