3. března 2013 • 15:05

Olsson vyhrál na MS po sólu 50 km klasicky, Bauer byl šestnáctý

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Švédský běžec na lyžích Johan Olsson vyhrál na mistrovství světa ve Val di Fiemme po sólové jízdě závěrečnou klasickou padesátku s hromadným startem. Český závodník Lukáš Bauer byl šestnáctý. Stříbro získal Švýcar Dario Cologna a třetí byl Alexandr Poltoranin z Kazachstánu.

Další český běžec Jiří Magál, který byl v krátkém úniku v úvodních kilometrech, skončil dvacátý. Martin Jakš obsadil 26. místo a Ondřej Horyna 46. místo.

Dvaatřicetiletý Olsson si pro první individuální zlato dojel impozantním způsobem.

Od dvanáctého kilometru jel v úniku s Colognou, který ale ve sjezdu po 20 kilometrech upadl a ztratil se Švédem kontakt. Olsson pak vydržel dalších skoro třicet kilometrů osamocen, udržoval si náskok v průměru okolo půl minuty a cílem projel suverénně první.

Pro Bauera je 16. místo z padesátky nejlepším umístěním na šampionátu, který mu nevyšel podle představ. Nejlepší český běžec zkoušel Olssona dotáhnout, od 27. do 38. kilometru jel druhý před hlavním polem, ale tempo nevydržel a propadl se.

Muži - 50 km klasicky:

1. Olsson (Švéd.) 2:10:41,4, 2. Cologna (Švýc.) -12,9, 3. Poltoranin (Kaz.) -16,8, 4. Legkov (Rus.) -19,5, 5. Rönning -20,2, 6. Gjerdalen (oba Nor.) -32,3, 7. Dotzler (Něm.) -32,7, 8. Vylegžanin (Rus.) -34,6, 9. Filbrich (Něm.) -38,5, 10. Richardsson (Švéd.) -41,3, ...16. Bauer -1:00,0, 20. Magál -1:49,2, 26. Jakš -4:04,7, 46. Horyna (všichni ČR) -11:49,8.

Lukáš Bauer na trati nedělního závodu na 50 kilometrů na MS v Itálii bojoval, ale na nejlepší nestačil. Bauer (s číslem 11) obsadil konečné 16. místo.