Turné se zúčastní čtyři čeští skokani, jejich lídrem bude Koudelka | iSport.cz
20. prosince 2018 • 15:17

Turné se zúčastní čtyři čeští skokani, jejich lídrem bude Koudelka

Roman Koudelka se před Turné čtyř můstků vrátil do elitní desítky
TOP VIDEA
Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy
Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtveřice skokanů na lyžích Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek se zúčastní 67. ročníku Turné čtyř můstků. Na můstky v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku a Bischofshofenu vyrazí kvarteto, které od listopadu pravidelně objíždí závody Světového poháru.Prestižní Turné začne kvalifikací v Oberstdorfu 29. prosince. Češi budou do pátku trénovat v Seefeldu a do Německa by měli vyrazit po vánočních svátcích. "V současné době se zaměřujeme na vyladění detailů v technice, tak abychom byli co nejlépe připraveni na celé turné," uvedl trenér David Jiroutek v tiskové zprávě.

Vítěz pěti závodů SP Koudelka skončil o víkendu jedenáctý a devátý v Engelbergu a bude největší českou nadějí na turné. "U Koudyho je vidět stoupající tendence. I přes dobré výsledky z posledního závodu máme ještě na čem pracovat a vidíme ještě rezervy, což je velmi optimistická vyhlídka," řekl Jiroutek.

Jednadvacetiletý juniorský mistr světa Polášek začal sezonu 12. místem ve Wisle, pak bodoval i v Nižním Tagilu i Engelbergu. "Prožívá nejlepší sezonu ve Světovém poháru," ocenil Jiroutek a připomněl, že Hlava i Kožíšek už bodovali. "Věřím, že si kluci o vánočních svátcích mentálně odpočinou v rodinných kruzích," řekl kouč.

S optimismem i vědomím, že výsledky můžou být ještě lepší, hledí k Turné jeho vítěz z roku 2006 a současný šéf skokanského úseku Jakub Janda. "První část sezony ukázala stoupající tendenci výkonnosti. Jsem rád, že se již všem podařilo bodovat, i když cílem je více závodníků ve finálových kolech," řekl Janda.

V minulé sezoně, ve které se Čechům celkově nedařilo, byl nejlepším skokanem na Turné Čestmír Kožíšek na konečném 35. místě. Roman Koudelka obsadil 42. místo.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud