Skokan Sedlák obsadil v Hakubě deváté místo

Autor: ČTK, tbl
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Skokan na lyžích Borek Sedlák obsadil v dnešním závodu letní Grand Prix v Hakubě deváté místo. Stejně jako v sobotu se tak postaral o nejlepší výsledek českých reprezentantů v Japonsku.

Sedlák, který se v sobotu pátým místem postaral o české maximum v dosavadním průběhu seriálu, předvedl skoky dlouhé 125,5 a 123 metrů. Bodovali také zbývající čeští skokani: Jan Matura obsadil 14. místo a Lukáš Hlava byl o čtyři příčky horší.

O stupně vítězů se opět podělili domácí a polští reprezentanti. Vyhrál Polák Kamil Stoch, druhé místo zopakoval Dawid Kubacki, třetí skončil Japonec Fumihisa Jumoto. V sobotu vyhrál Daiki Ito, který dnes skončil pátý, Stoch byl v minulém závodu bronzový.

V Hakubě nestartovala šestice skokanů z elitní desítky pořadí včetně Poláka Adama Malysze, Rakušana Thomase Morgensterna i Švýcara Simona Ammanna. Seriál bude pokračovat na začátku října v Liberci a zakončí ho závody v Klingenthalu.