Po sedmi letech přisla Sáblíková o neporazitelnost na svě nejlepší trati | iSport.cz
21. listopadu 2014 • 08:18

Po sedmi letech přisla Sáblíková o neporazitelnost na svě nejlepší trati

Autor: ČTK, iSport.cz
Sáblíková prohrála jen o 5 vteřin.
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila druhá v závodu na 5000 metrů na Světovém poháru v Soulu, o pět sekund ji porazila Claudia Pechsteinová. Dvaačtyřicetiletá Němka dnes připravila české reprezentantce první porážku na její oblíbené trati na velkých závodech po sedmi letech. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková se nicméně ujala vedení v hodnocení SP na dlouhých tratích. Dařilo se i druhé české závodnici, Karolína Erbanová dojela v závodě na 500 metrů sedmá.Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková získala před týdnem stříbro i na prvním Světovém poháru sezony v japonském Obihiru na třech kilometrech, kde po jejím zaváhání v závěru vyhrála Nizozemka Ireen Wüstová. Tentokrát nestačila na svou další velkou soupeřku Pechsteinovou, která si připsala 32. prvenství v SP. Sáblíková nicméně vede hodnocení seriálu na dlouhých tratích, v němž usiluje o devátý celkový triumf v řadě.

Sprinterka Karolína Erbanová obsadila sedmé místo na 500 metrů a poprvé v sezoně se na této trati dostala do elitní desítky. Bývalá tréninková partnerka Sáblíkové byla před týdnem v Obihiru dvakrát jedenáctá.

Sáblíková dnes jela v poslední dvojici s Jorien Voorhuisovou z Nizozemska a na mezičasech se dlouho pohybovala na průběžném čtvrtém místě, ale v závěru se tradičně posouvala vzhůru. Do posledního kola vjížděla už s druhým nejlepším mezičasem, avšak ztrátu na Pechsteinovou nedohnala. Majitelka pěti zlatých medailí z OH z let 1994 až 2006 si pak užívala nečekaný triumf, korunovaný novým rekordem dráhy v korejské metropoli 7:07,77 minuty.

"Je to úžasný pocit být na oblíbené trati znovu na úplném vrcholu," řekla Pechsteinová. Sáblíková na ni časem 7:13,08 ztratila pět sekund a 31 setin. Třetí byla Kanaďanka Ivanie Blondinová.

Sedmadvacetiletá česká rychlobruslařka v Soulu plánuje ještě závody na 1500 metrů a s hromadným startem.

Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v rychlobruslení v Soulu 7. místo na 500 m a poprvé v sezoně je na této trati v elitní desítce.

Světový pohár v rychlobruslení v Soulu:

Ženy: 5000 m:

1. Pechsteinová (Něm.) 7:07,77, 2. Sáblíková (ČR) 7:13,08, 3. Blondinová (Kan.) 7:14,53. Pořadí SP (po 2 závodech): 1. Sáblíková 160 b., 2. Pechsteinová 140, 3. Voorhuisová (Niz.) 120.

 
Články odjinud


Články odjinud