Program MS rychlobruslení 2020 víceboj: kdy jede Martina Sáblíková? | iSport.cz
27. února 2020 • 08:43

Sáblíková v Hamaru obhajuje zlato. Kdy sledovat vícebojařské MS?

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

V norském Hamaru se od 28. února představí světová rychlobruslařská elita. Kromě účastníků MS ve víceboji se představí i specialisté na kratší sprinterské tratě na 500 a 1 000 metrů. Martina Sáblíková na světovém šampionátu obhajuje zlato z Calgary. Účast na MS si vybojovala i Nikola Zdráhalová. Kdy sledovat české rychlobruslařky v akci?Několikanásobná olympijská šampionka skvěle vyladila formu na největší závody této sezony. Medaile na evropském šampionátu Sáblíkové sice o tři desetiny unikla. Chuť si ale spravila o měsíc později na oválu v Salt Lake City. Nejprve na světovém šampionátu ovládla 3kilometrovou trať a následně zajela světový rekord na své nejoblíbenější trati na 5 000 metrů.

„Jsem šťastná za to, jak mistrovství světa dopadlo, teď si jedu do Hamaru zazávodit a nedělám si těžkou hlavu z toho, jaký bude výsledek. Cítím se fajn a jdu do závodu v dobré náladě. Pojedu i pro publikum, které tady v Norsku bývá skvělé,“ uvedla před startem MS Martina Sáblíková.

V norském Hamaru bude Sáblíková bojovat o šesté zlato z vícebojařského mistrovství světa. To poslední získala loni po sérii rekordů v Calgary. V cestě jí však stojí Kanaďanka Ivanie Blondinová, která letos zajela rychleji 1 500 i 3 000 metrů. Ve startovní listině nechybí ani šampionky z roku 2018 a 2017 - Japonka Takagiová a Holanďanka Ireen Wüstová. Ta navíc ovládla poslední dva šampionáty konané na norském oválu v Hamaru.

Program MS - kdy sledovat Češky v akci?

Datum Čas Disciplína Česká účast
Sobota 29. února 11:53 500m ženy Martina Sáblíková
Nikola Zdráhalová
  14:50 3 000m ženy Martina Sáblíková
Nikola Zdráhalová
Neděle 1. března 13:00 1 500m ženy Martina Sáblíková
Nikola Zdráhalová
  14:43 5 000m ženy Martina Sáblíková?
Nikola Zdráhalová?

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud