Štafeta se bude muset obejít bez jedničky Bauera, bolí ho pata | iSport.cz
12. února 2012 • 10:27

Štafeta se bude muset obejít bez jedničky Bauera, bolí ho pata

TOP VIDEA
Brazílie v Edenu, "kanárci" rozjeli bago. Podívejte se, jak trénují na Čechy Brazílie v Edenu, "kanárci" rozjeli bago. Podívejte se, jak trénují na Čechy
SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 4:1. Bílé Tygry zkrotil Zohorna, v brance zářil Krošelj SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 4:1. Bílé Tygry zkrotil Zohorna, v brance zářil Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez týmové jedničky Lukáše Bauera poběží české kvarteto v dnešním štafetovém závodě Světového poháru mužů na 4x10 kilometrů v Novém Městě na Moravě.Trenér reprezentace Miroslav Petrásek čekal na dopolední vyjádření lékaře Martina Koldovského, který prohlédl Bauerovu bolavou patu a nedoporučil mu po sobotní klasické třicítce startovat. Bauera nahradí Jiří Horčička.

Kouč Petrásek částečně s touto alternativou počítal, proto při sobotním losování zařadil Bauera na třetí úsek. Při bruslení ho totiž pata v tréninku tolik nelimitovala. "Po sobotní třicítce se stav jeho poraněné paty zhoršil. Noha mu otekla. Nyní budou řešit léčbu lékaři," řekl ČTK kouč Petrásek.

První úsek poběží Jiří Magál, klasika čeká také druhého Martina Jakše. Třetí úsek by měl místo Bauera běžet Horčička a čtvrtý Ondřej Horyna. Petrásek chtěl závodníky na posledních bruslařských úsecích prohodit, ale pravidla mu to neumožnila.

"Žádal jsem o výjimku, bylo by to pro nás výhodnější," řekl ČTK Petrásek. Důvodem je skutečnost, že podle předpokladů by Magál s Jakšem mohli českou štafetu přivézt do druhé předávky na předních pozicích a Horyna měl potvrdit, že do reprezentace patří. Bez tuzemské jedničky ale česká čtveřice nemá velkou šanci na úspěch. "Chtěl jsem, aby jeli co nejdéle vpředu," vysvětlil Petrásek.

Bauer se s otlačenou patou a mírným zánětem v ní potýká už skoro dva týdny a omezil kvůli tomu přípravu na jeden z vrcholů sezony v Novém Městě na Moravě. Také začátkem příštího týdne bude běhat po doktorech, od pondělí do středy se mu bude věnovat Pavel Kolář. "Doufám, že z banálního problému nebude problém velký," věřil Petrásek.

Zklamaný Lukáš Bauer po závodě
Zklamaný Lukáš Bauer po závodě


Příští týden se totiž koná závod SP v polských Jakuszycích, kde by Bauer rád startoval, neboť v sobotu se tam jede jeho oblíbený závod na 15 km klasickou technikou intervalově. "Ale uvidíme samozřejmě, jak se to bude vyvíjet," řekl ČTK Bauerův manažer Martin Müller.

Takřka jistě padá možnost, že by Bauer jel v této sezoně slavný Vasův běh na 90 kilometrů klasicky, o čemž ještě nedávno vážně uvažoval.

Štafetový závod mužů začne na Vysočině ve 14:15.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud