29. ledna 2013 • 16:52

Šance pro skokana Maturu! Norové nechají hvězdy doma

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Víkendové závody Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově budou ochuzeny o účast elitních norských skokanů Anderse Bardala, Anderse Jacobsena a Toma Hildeho, které týmový trenér Alexander Stöckl nechává odpočinout. Znamená to dobré výchozí podmínky pro reprezentanta Jana Maturu.Tři špičkoví norští letci zůstávají doma. Rakouský kouč norského týmu Stöckl reagoval na nevydařené vystoupení svých závodníků o minulém víkendu ve Vikersundu, kde Norové překvapivě zůstali bez umístění na stupních vítězů.

„Lety na lyžích jsou někdy hodně zvláštní. Vím, že jsem teď v dobré formě, ale z nějakého důvodu mi to nelétalo,“ povzdechl si na svém webu Tom Hilde.

„Jsem si docela jistý, že bych v Harrachově předvedl lepší výkony než ve Vikersundu, ale nechci riskovat dobrý pocit, který teď na můstku mám.“

Neúčast tří nejlepších Norů uvolňuje cestu ke stupňům dalším. Všichni jsou totiž v průběžném pořadí Světového poháru vysoko, Bardal druhý, Jacobsen čtvrtý a Hilde sedmý.

Do Harrachova i tak dorazí výborná konkurence. Rakušan Gregor Schlierenzauer může překonat Fina Matti Nykänena v počtu vítězných závodů Světového poháru. Přijede i Švýcar Simon Ammann nebo vítěz posledního závodu ve Vikersundu, Slovinec Robert Kranjec.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud