Sáblíková na trojce těsně prohrála s Beckertovou

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Rychlobruslařka Martina Sáblíková podruhé za sebou obsadila na trati 3000 metrů ve Světovém poháru druhé místo a její přemožitelkou opět byla Němka Stephanie Beckertová.

V Calgary dnes za ní česká reprezentantka zaostala o pouhé tři setiny vteřiny, i nadále však vede průběžné pořadí SP. Nyní už ale jen s náskokem deseti bodů.

Sáblíková si s Beckertovou zopakovaly tři týdny starý souboj z Heerenveenu. Obě se utkaly v závěrečné rozjížďce divize A.

Od prvního mezičasu na tom byla lépe česká rychlobruslařská hvězda, která však v posledním kole nedokázala odrazit útok německé soupeřky.

Beckertová závod těsně vyhrála a vytvořila nový německý rekord 3:56,80, Sáblíková za svým dva roky starým maximem zaostala přesně o sekundu.

Na trojku je přihlášena i druhá česká reprezentantka Karolína Erbanová, která se však představí v divizi B.

500 m: 1. Wolfová (Něm.) 37,33, 2. Wang Pej-sing (Čína) a I Sang-Hwa (Korea) obě 37,34.

Pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Wolfová 480, 2. Wang Pej-sing 410, 3. Gerritsenová (Niz.) 310.

3000 m: 1. Beckertová (Něm.) 3:56,80, 2. Sáblíková (ČR) -0,03, 3. Anschützová-Thomsová (Něm.) -1,27.

Pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Sáblíková 360, 2. Beckertová (Něm.) 350, 3. Anschützová-Thomsová 270.