Sáblíková jde na to: Světový pohár začíná | iSport.cz
10. listopadu 2010 • 12:20

Sáblíková jde na to: Světový pohár začíná

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letní příprava je definitivně pryč, životní olympijský výsledek patří minulosti. Rychlobruslařce Martině Sáblíkové v pátek oficiálně začíná nová sezona. V nizozemském Heerenveenu odstartuje nový ročník Světového poháru na dlouhých tratích, ve kterém bude česká rychlobruslařská hvězda usilovat o pátý celkový triumf za sebou."Už se těším. Bude to sice podobné jako každý rok, ale na každém závodě je něco jiného. Sice to budou stejné haly a stejné dráhy, ale zážitky budou jiné," řekla Sáblíková ČTK.

Martina Sáblíková slaví titul mistryně světa ve čtyřbojiMartina Sáblíková slaví titul mistryně světa ve čtyřbojiFoto ČTK/AP


Nově se však bude muset vyrovnat s kontroverzní změnou v pravidlech, podle které je zakázáno přešlapovat do druhé dráhy v zatáčkách i na rovinkách.

Dvojnásobná zlatá medailistka z olympiády ve Vancouveru si pro nadcházející sezonu stanovila stejné cíle jako v minulosti - umístění na stupních vítězů. "To by bylo super. Po olympiádě by všichni měli vědět, že jsem tady a opět mezi nejlepšími," uvedla třiadvacetiletá rychlobruslařka.Svěřenkyně trenéra Petra Nováka nepředpokládá, že soupeřky měly nyní ještě větší motivaci ji porazit. "Tak to nevnímám. Budu chtít předvést to nejlepší, co je ve mně. Když bude někdo lepší a porazí mě, tak mě prostě porazí," pousmála se Sáblíková.

Rodačka Nového města na Moravě se na ledě připravuje nezvykle až od poloviny října. "Abstinenci ledu už jsem si odbyla, jela jsem i nějaké závody. Kdyby ale Světový pohár začínal až za týden, nezlobila bych se. Na druhou stranu to ale nejde pořád odkládat, jednou to přijít musí," uvedla Sáblíková.

Kouč Petr Novák sundává vyčerpané Sáblíkové brusle po závodě na 5 000 metrůKouč Petr Novák sundává vyčerpané Sáblíkové brusle po závodě na 5 000 metrůFoto ČTK/AP


Náročný poolympijský program plný společenských akcí poznamenal přípravu. Zejména v začátku. Bezprostředně před startem sezony však Sáblíková žádné manko nepociťuje.

"Jsem spokojená. Po olympiádě nebyl trénink určitě stoprocentní. Během prázdnin jsme to ale všichni dohnali a snad to bude v pořádku," řekla.Krátce před startem SP už je vyřešen i menší problém s novými kombinézami, které ji neseděly. "Tlačily mě švy, ale teď jsme byli v Holandsku, kde nám je šijí, a už je to v pořádku," uvedla Sáblíková spokojeně.

Vrcholem nadcházející sezony budou pro nejúspěšnější českou sportovkyni současnosti evropské a světové šampionáty. Kontinentální mistrovství se uskuteční na otevřené dráze v italském Collalbu, kde v roce 2007 získala svou první velkou zlatou medaili.

Martina Sáblíková a kouč Petr Novák po patnáctistovceMartina Sáblíková a kouč Petr Novák po patnáctistovceFoto ČTK/AP


"Stále platí, že jsem tam docela často a tenhle závod má pro mě velký význam. Doufám, že tam odvedu dobrý výkon a bude z toho placka. Když nemáme tu dráhu, tak si říkám, že to pro mě bude doma," dodala Sáblíková, která bude v italské horském městečku obhajovat vícebojařský titul z Hamaru.

Martina Sáblíková má další zlato.
Martina Sáblíková má další zlato.

 
Články odjinud


Články odjinud