20. června 2018 • 16:06

Svazy nemohou přeposílat dotace do klubů, možná o ně přijdou

Autor:
Sportovní svazy mají problémy s dotacemi - ilustrační foto
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sportovní svazy nadále nemohou přeposílat státní dotace do klubů a oddílů, upozornil na tiskové konferenci po dnešní valné hromadě České unie sportu její místopředseda Marek Hájek. Hrozí, že budou muset dotace vracet. Vyplývá to z interpretace právničky ministerstva školství, podle které se mohou dotace přeposílat pouze pobočným, nikoliv členským spolkům."Úřednice právního odboru si řekla, že to nemohou poslat dolů, protože si tak vykládají ten zákon. Jiná ministerstva to ale umějí," řekl Hájek. Na struktuře pobočných spolků, které mají užší vazbu na centrálu, je postaven například Sokol. Drtivá většina oddílů a tělovýchovných jednot je ale členským spolkem daného sportovního svazu.

Mohou mít příspěvek z programu Můj klub, což je dotace z ministerstva přímo do klubů podle velikosti mládežnické základny. Na peníze ze svazu ale stále čekají.

Podle Hájka je problém, že na ministerstvu školství není právník se specializací na sport. "Teď to visí na svazech a svazy to nemohou dát do klubů. Bude to zajímavé, až v listopadu budou svazy vracet ty peníze. To bude stejná krize jako loni jenom proto, že není jediný právník, který by (náměstku Karlu) Kovářovi pomohl a řekl, že to tak není," řekl místopředseda.

Obává se, že samotný náměstek pro sport Karel Kovář situaci vyřešit nemůže. "Dotace z principu má povahu, že je určena tomu žadateli. Narážíme na legislativní bariéry, které pro ten sport nevyhovují. Snažíme se to vyřešit," reagoval na to Kovář.

 

Témata:  svazy, kluby, dotace, Sport, ČUS, sporty
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze