Události, které koronavir nezhatí: Zlatá tretra nebo SP ve vodním slalomu | iSport.cz
15. dubna 2020 • 21:25

Události, které koronavir nezhatí: Zlatá tretra nebo SP ve vodním slalomu

Autor: Martin Pešout
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vinou současné pandemie koronaviru se ruší jedna sportovní akce za druhou. Několik událostí ale fanouškům neunikne a sportovní kalendář by se měl vrátit do normálních kolejí především opět na podzim. Podívejte se na jejich přehled.Koronavirová kalamita ovlivní i jednu z největších cyklistických akcí na světě - Tour de France. Francouzský prezident Emmanuel Macron prodloužil v zemi karanténní opatření do 11. května a oznámil, že akce s velkým počtem lidí půjde pořádat nejdříve v polovině července. Pokud se Tour tedy vůbec pojede, bude to muset být v náhradním termínu. Podle posledních informací by nejslavnější cyklistický závod světa měl začínat 29. srpna. Peloton odstartuje v Nice a šampion bude korunován o tři týdny později 20. září v Paříži.

Aktuální situace dopadá i na mistrovství světa silničních motocyklů. Na konci května se nepojede Velká cena Itálie v Mugellu, na začátku června se neuskuteční ani Velká cena Katalánska v Barceloně. Už dřív byly Velké ceny Thajska, Ameriky a Argentiny přesunuty na podzim, odložené Grand Prix v Jerezu a v Le Mans zatím náhradní termín nemají. Do konce května se má rozhodnout, zda se podle původních plánů  pojede Velká cena České republiky v Brně. Závody MotoGP by se každopádně souvisle mohly rozjet znovu od podzimu.  

Události, které koronavir nezhatí: Zlatá tretra nebo SP ve vodním slalomu

Fanoušci atletiky přece jen nepřijdou o největší český mítink Zlatá tretra. Z původního termínu 22. května byla tato důležitá atletická akce posunuta na 8. září. Zlatá tretra je v tomto roce součástí nové World Athletics Continental Tour Gold, která je druhou nejvýznamnější sérií jednodenních mítinků po Diamantové lize. 

Tuzemští sportovní příznivci by si neměli nechat ujít ani zářijový Světový pohár ve vodním slalomu. Podle původního plánu se má konat v pražské Troji ve dnech 18. - 20. září. 

Současná krize způsobená pandemií koronaviru by se neměla dotknout ani dalších podzimních a zimních sportovních událostí roku 2020. V říjnu tak fanoušci dorazí na Velkou pardubickou. V listopadu se počítá za účasti českého týmu s finálovým turnajem Davis Cupu v Madridu. A v prosinci by nic nemělo bránit startu světového šampionátu v plavání v krátkém bazénu, které uspořádá Abú Zabí. Závěr roku okoření mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku a Norsku.

iSport podcast: Kdy se dočkáme české ligy? A co šance v evropských pohárech?

Konec běhání v lese: fotbalisté Hradce už trénují na hřišti, co dodržují?

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud