Divize Hyundai N – emoce a technologie motorsportu | iSport.cz
10. června 2019 • 00:00

Čistá mobilita a Hyundai – spojení, které funguje čím dál lépe

Prezentace klienta
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hyundai má nejširší nabídku elektrifikovaných pohonů na evropském trhu. Automobilka nabízí pohony čistě elektrické, hybridní, plug-in hybridní, ale i mild-hybridní. Vlajkovým vozem značky je však elektromobil poháněný vodíkovým palivovým článkem NEXO, který při jízdě dokonce čistí vzduch.Historie vozů Hyundai s elektrifikovanými pohony se datuje do roku 2016, kdy automobilka uvedla na trh modelovou řadu IONIQ, která jako první na světě nabídla v jedné karosářské variantě možnost výběru všech tří důležitých elektrifikovaných pohonů – IONIQ Hybrid, IONIQ Plug-in Hybrid a IONIQ Electric.

Vozy modelové řady IONIQ vynikají nebývalou vnitřní prostorností, komfortním podvozkem, bohatou výbavou, dlouhým dojezdem, nízkými provozními náklady i efektním tvarem karoserie, která má koeficient odporu pouhých 0,24, což v praxi znamená, že po sundání nohy z plynového pedálu vůz prakticky nezpomaluje a vy máte pocit, jako byste jeli spíše z kopce než po rovině.

Kromě modelu IONIQ Electric se Hyundai může pochlubit i dalším plně elektrickým vozem, a to SUV Hyundai KONA Electric. Ten se pyšní tituly „Elektromobil roku“ 2018 nebo „Zelené auto roku 2018“ a je zákazníky oceňován kromě atraktivního designu především za mimořádně dlouhý dojezd 449 kilometrů (dle metodiky WLTP) na jedno nabití. Model KONA byl již představen také v hybridní variantě jako Hyundai KONA Hybrid. Dalším elektrifikovaným SUV modelem je komfortní Hyundai Tucson MHEV, který se vyrábí v Nošovicích u Frýdku-Místku a využívá mild-hybridní technologii, tedy částečně hybridní pohon s napětím 48 V.

Poslední zástupcem v nabídce ekologicky šetrných vozidel je model Hyundai NEXO, který je prvním sériově vyráběným vozem s pohonem na vodíkový palivový článek (FCEV). Vůz je vlajkovou lodí společnosti především pro svojí ekologičnost. Při jízdě dokonce čistí vzduch a jedinou jeho odpadní látkou je voda. NEXO je výjimečné také tím, že v roce 2018 obdrželo jako první elektromobil na vodík maximální hodnocení bezpečnosti v nárazových testech Euro NCAP a stalo se zároveň i nejbezpečnějším velkým SUV na trhu.

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud