František Prachař
27. října 2015 • 15:35

Buďte Tlusťoch! S Fatbikem můžete mít cyklistiku v každém počasí

S Fatbikem můžete jezdit ka kole bez problémů i v zimě
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to velké a je to dobré. Většina cyklistů i necyklistů již pravděpodobně zahlédla podivné kolo s tlustými pneumatikami. Fatbike je stroj, který tahá za oči a přitahuje pozornost okolí. I proto, že se na něm dá jezdit bez problémů celý rok. Tedy i přes zimu, která se blíží.Fatbike je móda, která táhne. „Trend potvrzuje i nabídka výrobců kol, kdy většina progresivních značek má tlustá kola ve své kolekci,“ potvrzuje Jaroslav Krumpolc, šéf olomoucké pobočky Specialized (www.bikecentrum.eu), kde se na „Tlusťochy“ zaměřují.

Zájem cyklistů provází nevšední výzvy, zážitky, touha poznat něco nového. Fatbike totiž nabízí možnost uchopit cyklistiku jízdou v úplně novém rozměru.

Současná kola této kategorie vychází z výbavy jezdců extrémních sportovních podniků napříč Aljaškou. V Česku ho proslavil Jan Kopka, vítěz závodu Iditarod 2007. Jeho úplně první Snowbike byl speciálem na jízdu po zasněžených pláních. Od počátků této kratochvíle uplynulo již více než deset let…

„Ano, Fatbiky původně vycházejí ze Snowbiků, ale současná produkce je univerzálním strojem do každého terénu, jakýchkoliv klimatických podmínek. Nesluší mu jen zmíněná jízda ve sněhu, ale užijete si jej i na zarostlé louce, v bahně nebo v písečných dunách,“ popisuje Krumpolc.

A co se na širokých pláštích bude líbit každému? Skvělá přilnavost, spousta zábavy i pozornost okolí. To staví Fatbike do role univerzálního kola se širokým záběrem. Téměř pětipalcové pneumatiky dokážou jezdce podržet v jakékoli situaci a se správným nahuštěním nepotřebujete ani odpruženou vidlici. „První jízda s sebou nese pro většinu jezdců překvapivé zjištění. Kolo se velmi snadno ovládá, pneumatiky i přes nízký tlak kolem jedné atmosféry mají nízký valivý odpor,“ vysvětluje Krumpolc.

Jízda na Fatbiku zkrátka nabízí úplně novou perspektivu cyklistiky. Můžete si užívat celý rok. Dvanáct měsíců bez pauzy. Právě jízda v zimě, promrzlé a zasněžené krajině ukáže známá místa v nových barvách. Dávno zapomenutá zákoutí budou najednou opět přístupná.

„Cyklistika získává v podobě Fatbiku úplně novou příchuť. Je fenomén, který naposledy náš sport zaznamenal s příchodem horského kola v osmdesátých letech,“ je přesvědčen Krumpolc. „Přináší nové zkušenosti, zážitky a nový rozměr radosti a zábavy. A je úplně jedno, jestli pojedete sněhem, blátem, po louce či písečné pláži.“

Fatbike propaguje i extrémní cyklista Jan KopkaFatbike propaguje i extrémní cyklista Jan Kopka


10 důvodů, proč jezdit na Fatbiku:
1. Mizí hranice
Na Fatbiku se dá jezdit celý rok. Nezáleží na tom, zda je sníh, bláto či sucho. Nyní máte k dispozici nejuniverzálnější kolo v historii cyklistiky.

2. Přilnavost
Díky téměř 5 palcovým tlustým pneumatikám má Fatbike výbornou přilnavost a průchodnost terénem. Přitom je však kolo překvapivě svižné!

3. „Ideální“ stopa
S Fatbikem nemusíte hledat „ideální stopu“. Tlusté pneumatiky si poradí s většinou dříve nesjízdných nerovností a překážek.

4. Záběr
Tlusté kolo má úžasné záběrové schopnosti, jediné limity jsou v jezdci. Fatbike zkrátka jede jako tank přímo tam, kam ho nasměrujete.

5. Bez odpružení
Díky tlustým pneumatikám Fatbike nepotřebuje odpružení. Správné nahuštění spolehlivě nahradí zejména dnes „nepostradatelnou“ přední odpruženou vidlici.

6. Je to snadné
Kola Fatbiku díky své velikosti činí pro jezdce jízdu snazší a překvapivě dynamickou.

7. Zaujmete
Kdo chce zaujmout okolí, pro toho je Fatbike jasná volba. Budou se za vámi otáčet úplně všichni… Buďte si jistí, že to budou obdivné pohledy!

8. Barvy!
Fatbiky mají většinou výrazné a často bláznivé ladění barev a doplňků. Další důvod, proč jde s tímto modelem o víc než pouhou cyklistiku.

9. Nový rozměr
Nové zkušenosti, nové zážitky, jiný rozměr radosti a zábavy při jízdě na kole. S Fatbikem je úplně jedno, jestli pojedete sněhem, blátem, po louce či písečné pláži… Mohutná stavba by mohla naznačovat, že je určen jen pro že, ale opak je pravdou. Výborně se vyřádí i dámy.

10. Fenomén
Fatbike je nový fenomén, který naposledy cyklistika zaznamenala s příchodem horského kola v osmdesátých letech. Jde o úplně nový rozměr a unikátní pojetí cyklistiky, který stojí za to. Vyzkoušejte ho!

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, superlife, fatbike
 Klasická verze
Mobilní verze