Kapitán Jihlavy Filip Dort se chtěl zabít, zachránila ho policie

Kapitán Jihlavy Filip Dort v zápase proti Žižkovu
Kapitán Jihlavy Filip Dort v zápase proti ŽižkovuZdroj: Jaroslav Legner (Sport)
cad, zal
Skandály
Začít diskusi (0)

Byl jen krůček od sebevraždy! Kapitán fotbalistů druholigové Jihlavy Filip Dort (31), který v minulosti oblékal dresy Sparty, Liberce, Teplic nebo Příbrami, v úterý dopoledne rozeslal svým blízkým esemesky, že se chce zabít. Ti naštěstí ihned zavolali policii, která opilého hráče uklidnila a převezla na záchytku.

„Projevoval se hysterickými výlevy, které se týkaly neúspěchu jeho týmu a jeho samého,“ uvedla Vladislava Filová, ředitelka krajských záchranářů, kteří při výjezdu asistovali policistům.

Dortovi bylo naměřeno 1,2 promile alkoholu v krvi a ze záchytné stanice byl propuštěn v úterý večer.

Kapitán tak chybí Jihlavským v dnešním zápase Ondrášovka Cupu proti Olomouci, nicméně klub s touto absencí počítal.

„Filip se v neděli při zápase v Čáslavi lehce zranil a v osmdesáté minutě byl střídán. Pro tyto dny dostal volno a my s ním počítáme až v neděli na důležité utkání se Znojmem,“ řekl mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.


Začít diskuzi