iSport.cz
Premium
17. dubna 2024 • 14:00

Co je s Muchovou? Průšvih v Dubaji, 6 týdnů sádra. Všichni jsou na trní

Autor: iSport.cz, Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevyhnutelné je teď i oficiální. Pořadatelé Roland Garros, které startuje 26. května, zveřejnili, že mezi přihlášenými jmény do antukového grandslamu chybí loňská finalistka Karolína Muchová. Po únorové operaci pravého zápěstí nosila tenistka šest týdnů sádru, a ač se jí paže podle lékařů hojí výtečně, stále ještě nevzala raketu do ruky a pařížský start je nereálný. Pod Eiffelovu věž by se ale letos sedmadvacetiletá hráčka ráda vrátila koncem července při olympiádě, existuje i šance pro comeback v průběhu travnaté části sezony.Moment, když loni v září při tréninku před čtvrtfinále US Open zkoušela trikový úder, během něhož jí ostře zabolelo v ruce, trápí Karolínu Muchovou dodnes.

S poraněným šlachovým poutkem v pravém zápěstí ještě v New Yorku smetla Soranu Cirsteaovou 6:0, 6:3 a být zdravá, mohla v semifinále skolit i pozdější šampionku Coco Gauffovou (4:6, 5:7). Realita je však taková, že od 8. září neodehrála už žádný zápas. A ještě nějaký čas ani neodehraje.

Po konzultacích s lékaři zvolila Muchová loni konzervativní léčbu a věřila, že šlachové poutko samo sroste. Škrtla kvůli tomu Turnaj mistryň v Cancúnu, na kterém si premiérově vybojovala účast. Přišla i o lednové Australian Open.

Když už se hotovila ke comebacku v půlce února v Dubaji, přišla pohroma. „Hrála fantasticky, jeden špatný úder ale všechno pokazil. Odehrála forhend za tělem, natahovala se za ním a ještě trefila míč rámem. Zase jí prasklo v zápěstí a hned bylo vidět, že má obrovské bolesti,“ vylíčil pro deník Sport a web iSport.cz tenistčin kouč Emil Miške.

Již nebylo na co čekat, sáhlo se k razantnímu kroku. Za

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud