Wimbledon se ruší! Turnaj kvůli koronaviru v roce 2020 nebude | iSport.cz
30. března 2020 • 15:15

Rána pro Kvitovou. Ve středu oznámí: Rušíme Wimbledon! Mají pojistku

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kurty, na jejichž trávníku střiženém na osm milimetrů si Petra Kvitová vyhrála sportovní nesmrtelnost, zůstanou letos profesionálním tenistům zavřené. Wimbledon 2020 se neuskuteční, pořadatelé z All England Clubu mají oznámit zprávu o jeho zrušení ve středu. I v této těžké době prokazuje travnatý grandslam svou výjimečnost. Díky speciální pojistce proti pandemii, kterou jiné grandslamy nemají, neutrpí velkou finanční ztrátu.Je to pouze formalita, tvrdí deník Daily Telegraph. A také vysoký německý funkcionář Dirk Hordoff, jenž zasedá v orgánech ATP i WTA. „Už byla podniknuta příslušná opatření a Wimbledon ve středu oznámí, že letošní ročník ruší,“ prohlásil Němec pro Sky Sport.

All England Club od začátku deklaroval, že hrát bez diváků není myslitelné. Navíc i v takovém případě by bylo potřeba k obsluze travnatých kurtů a celé turnajové infrastruktury několik tisíc lidí. Přeložení na pozdější termín, jenž se otevřel díky odsunutí olympijských her, je nakonec také neschůdné. Podle pořadatelů potřebují travnaté dvorce co nejvíce hodin denního světla, aby byly po dva týdny hratelné, což konání v pozdějším termínu údajně silně komplikuje.

Wimbledon bude zrušený poprvé od válečného roku 1945 a je otázkou, kolik grandslamového tenisu diváci letos vůbec uvidí. New York je koronavirem nejzasaženějším místem USA a není vůbec jasné, zda letošní US Open, které mělo začít 24. srpna, proběhne. Roland Garros už bylo dřív přesunuto z jarního termínu na přelom září a října (20. 9. – 4. 10.).

Kvůli koronaviru je ve hře odložení i případné zrušení Wimbledonu
Kvůli koronaviru je ve hře odložení i případné zrušení Wimbledonu

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud