17. června 2022 • 14:50

Nadal vyléčil chodilo a chce hrát Wimbledon: Už týden jsem nekulhal

Autor: ČTK, krm, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
SESTŘIH: Česko - Švýcarsko 2:0. ZLATÁ domácí pohádka! Rozhodl Pastrňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítěz rekordních 22 grandslamů Rafael Nadal prodělal úspěšnou léčbu bolestivého chodidla a má v úmyslu startovat ve Wimbledonu. Španělský tenista to řekl novinářům na Mallorce.Šestatřicetiletý Nadal před dvěma týdny získal čtrnáctý titul na Roland Garros, pařížský grandslam ale kvůli tzv. Müller-Weissovu syndromu dohrával ve velkých bolestech.

Proto byl jeho start v All England Clubu nejistý, nyní však zabrala léčba, kterou podstoupil v Barceloně. „Nic není stoprocentní, ale okamžitě mi to pomohlo,“ řekl Nadal na setkání s novináři během přípravy na Mallorce.

„Občas to ještě cítím, ale bolest výrazně ustoupila a už týden jsem nekulhal,“ přidal. „Průběh léčby a týden přípravy mi dal naději a mám v úmyslu startovat ve Wimbledonu,“ dodal Nadal.

Další fáze přípravy už ho čeká v Londýně, kam odletí v pondělí. „Kdybych nevěřil, že budu moct hrát, tak tam neletím. Čeká mě týden tréninku, pak exhibice v Hurlinghamu a potom uvidíme,“ prohlásil.

Nadal ve Wimbledonu, kde získal tituly v letech 2008 a 2010, naposledy startoval v roce 2019, kdy došel do semifinále. Poté se londýnský grandslam nehrál kvůli koronaviru, loni Nadal turnaj kvůli náročné sezoně vynechal.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud