Murray bude v Šanghaji s Ferrerem hrát o třetí titul za sebou

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Britský tenista Andy Murray si na turnaji série Masters v Šanghaji zahraje o třetí titul za sebou. Čtvrtý hráč žebříčku se v nedělním finále utká se světovou pětkou Davidem Ferrerem ze Španělska.

Čtyřiadvacetiletý Murray se během asijské části sezony předvádí ve vynikající formě. Už vyhrál turnaje v Bangkoku a Tokiu a bude usilovat o vítězný hattrick. V dnešním semifinále porazil hladce 6:3, 6:0 Japonce Keie Nišikoriho a připsal si 24. vítězství z 25 posledních zápasů.

Ferrer zdolal v semifinále 6:7, 6:3 a 6:3 krajana Feliciana Lópeze, jenž ve třetím kole vyřadil Tomáše Berdycha. Potřetí za sebou se tak Ferrerovi podařilo vyhrát zápas, v němž prohrál první set.

Devětadvacetiletý Ferrer, jenž si ve čtvrtek jako pátý zajistil účast na Turnaji mistrů, se bude snažit Murraymu oplatit týden starou porážku z tokijského semifinále.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3,240.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Murray (2-Brit.) - Nišikori (Jap.) 6:3, 6:0, Ferrer (3-Šp.) - F. López (Šp.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:3.