28. prosince 2013 • 18:50

Djokovič potřetí v řadě vyhrál exhibici v Abú Zabí. Slaví i Becker

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srbský tenista Novak Djokovič třetím rokem po sobě vstoupil do nové sezony triumfem na exhibičním turnaji v Abú Zabí. Ve finále akce pro šest pozvaných tenistů porazil španělského soupeře Davida Ferrera 7:5, 6:2. Vedle trofeje (vyrobena v Česku) získal Djokovič prémii 250.000 dolarů a oslavil i premiérový primát pod vedením nového hlavního kouče Borise Beckera.


REKLAMA
digi tv

Soutěžní premiéru si spolu odbudou až při Australian Open, které začne 13. ledna, Djokovič totiž nebude startovat na žádném z přípravných turnajů.

"Nebudu v prvních týdnech nové sezony hrát, protože cítím, že jsem neměl dost času na to, abych se dostal na tu správnou soutěžní úroveň. Proto jsem si vybral jen ty dva zápasy tady a teď se zaměřím na Melbourne," řekl.

Djokovič předchozí sezonu zakončil 24 vítěznými zápasy, teď přidal další dvě exhibiční výhry. Naposledy prohrál ve finále US Open se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem.

Ten ve Spojených arabských emirátech překvapivě nezvládl španělské semifinále s Ferrerem, dnes vybojoval alespoň třetí místo po výhře 7:6, 6:3 nad Jo-Wilfriedem Tsongou z Francie.

Exhibiční tenisový turnaj mužů v Abú Zabí:
Finále: Djokovič (2-Srb.) - Ferrer (3-Šp.) 7:5, 6:2,
o 3. místo: Nadal (1-Šp.) - Tsonga (Fr.) 7:6 (7:5), 6:3.

Srbský tenista Novak Djokovič s trofejí pro vítěze exhibice v Abú Zabí, kterou vyrobila česká sklářská společnost Lasvit podle návrhu designéra Maxima Velčovského.
Srbský tenista Novak Djokovič s trofejí pro vítěze exhibice v Abú Zabí, kterou vyrobila česká sklářská společnost Lasvit podle návrhu designéra Maxima Velčovského.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze