Navrátil o budoucnosti: Kdo by mohl být nový Berdych či Štěpánek? | iSport.cz
Jan Jaroch
7. srpna 2019 • 17:56

Navrátil o budoucnosti: Kdo by mohl být nový Berdych či Štěpánek?

Autor: Jan Jaroch
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

V době temna, kdy nemá Česko jediného tenistu v elitní stovce žebříčku, je vidět světlo na konci tunelu. Parta mladíků Lehečka, Svrčina, Forejtek a Macháč o sobě čím dál víc dává vědět na juniorských i menších mužských turnajích. Daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil věří, že cirka do čtyř let by mohly nové naděje dorazit i na ATP Tour a pozvednout skomírající český mužský tenis.Šestnáctiletý Dalibor Svrčina získal stříbro na nedávném mistrovství Evropy juniorů ve Švýcarsku, Jonáš Forejtek vyhrál dva juniorské grandslamy v deblu, Jiří Lehečka si udělal jméno statečným bojem v Davis Cupu. Tomáš Macháč patří do top 500 v pořadí ATP.

Po hubených sezonách existuje naděje, že z tohoto podhoubí vzejdou následovníci Tomáše Berdycha s Radkem Štěpánkem. Věří v to i Jaroslav Navrátil, který se na růstu mladíků sám podílí či ho bedlivě sleduje.

Vidíte již budoucnost českého mužského tenisu pozitivněji?
„Určitě ano. Jména jako Lehečka, Svrčina, Forejtek nebo Macháč se už prosazují. Ti první tři v juniorském tenise, ten poslední už nakukuje mezi muže. Z mladých hráčů nám vždy vystřelil jenom jeden, dneska máme silnou čtyřku. Doufám, že jeden dva z nich by se to mohli naučit. Jsou pracovití, v klubech jsou dobře zabezpečení. Když budou chtít hlavně oni sami, mohli by se prosadit.“

Vy jste trénoval mladého Tomáše Berdycha, který byl v osmnácti již členem elitní stovky žebříčku ATP. Doba se od té doby ale hodně změnila, kariéry tenistů se dramaticky prodloužily a mladí se obtížněji prosazují, že?
„Přesně tak. Tomáš Berdych vyhrál v devatenácti letech svůj první ATP turnaj v Palermu, na to tihle kluci ani nesahají. Konkurence je strašně velká. Dneska jsou z tenistů atleti, sport se posunul úplně někam jinam. Už nestačí mít výborný servis nebo forhend, všechno do sebe musí perfektně zapadnout, jen abyste se dostali do stovky.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud