Nejhorší tenista všech dob? Amatér z Ukrajiny baví, neuhrál ani fiftýn | iSport.cz
10. prosince 2019 • 19:00

Nejhorší tenista všech dob? Amatér z Ukrajiny baví, neuhrál ani fiftýn

Autor: ms
TOP VIDEA
Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha
Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výhra 6:0, 6:0 v tenise není běžnou záležitostí. A pokud takhle utkání skončí, nějaký ten „fiftýn“ i poražený hráč získá. Tohle ale nebyl případ Ukrajince Artema Bahmeta, který prohrál s Thajcem Krittinem Koaykulem všech 48 výměn v zápase. Video z utkání baví na sociálních sítích, protože je z něj znát, že Bahmet má k profesionálnímu tenistovi hodně daleko.Čtyřiadvacetiletý thajský tenista Koaykul není známým hráčem, na žebříčku ATP mu patří až 1369. místo. Přesto si připsal zajímavý výsledek, když odehrál tzv. zlatý zápas. Utkání, ve kterém neprohrál ani jedinou výměnu, trvalo pouhých 22 minut.

V kvalifikaci na turnaj ITF Futures v Dauhá totiž narazil na 27letého Bahmeta, který odehrál svůj vůbec první zápas coby profesionál. A zřejmě také poslední, protože je nyní na internetu pro smích. Z videa je znát, že tenis prakticky neumí. Balonek často vůbec netrefoval, a nebo ho zahrál pouze do země.

Na twitteru samozřejmě nechybí vtipné komenáře. Jeden z uživatelů konstatoval, že zřejmě není pozdě na to, aby i on začal svojí profesionální kariéru. „Lépe hraju i opilý,“ psal do komentářů další.

Možná se divíte, jak je možné, že se Ukrajinec mohl přihlásit na profesionální turnaj. Teoreticky to může za 27 liber (asi 800 Kč) učinit každý. V praxi se ale nestává, že by se přihlásil někdo bez poloprofesionální zkušenosti nebo dlouholetého trénování.

 
Články odjinud


Články odjinud