VIDEOGRAFIKA: Federerova éra a výhry na grandslamech. Co Berdych? | iSport.cz
15. února 2020 • 19:25

VIDEOGRAFIKA: Federerova éra a výhry na grandslamech. Co Berdych?

Autor: jj, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič. Taková je trojka nejlepších tenistů všech dob a odráží se to i v jedné z nejhodnotnějších statistik – vyhraných zápasech na grandslamech. iSport.cz zmapoval, jak si počínali velikáni v porovnání s konkurencí od sezony 2000, co si Federer připsal na Australian Open první vítězný duel na turnaji velké čtyřky. Mimochodem minulý měsíc Švýcar v Melbourne zapsal už stou výhru a je prvním tenistou dějin, který se do tříciferných čísel dostal na druhém grandslamu. Ve Wimbledonu jich má na kontě 101.Osmatřicetiletý Federer , nejstarší z tria, vévodí statistice grandslamových výher s celkovým počtem 362, což je o 75 víc než druhý v pořadí Novak Djokovič . Ten je však o šest let mladší. Třetí v historických tabulkách je Rafael Nadal , jenž zapsal na turnajích velké čtyřky 275 vítězství. Víc než třetinu (93) z nich získal na pařížské antuce.

Fakt, jak se tenisový život dramaticky prodlužuje, dokumentuje zajímavé srovnání. V elitní dvacítce dějinných statistik je přesně polovina mužů, kteří na grandslamech vyhrávali až po roce 2000. Zcela nejlepšími roky v podání jedince v novém tisíciletí byly sezony 2006 a 2015, kdy Federer respektive Djokovič vyhráli 27 utkání a jediný triumf se ocitli od kalendářního Grand Slamu. Oba tehdy shodně prohráli finále Roland Garros.

Odznakem výjimečnosti kariéry Tomáše Berdycha je, že patří na čtrnácté místo všech dob a šesté po roce 2000. Během svého profesionálního působení urval 146 vítězných duelů na turnajích velké čtyřky, čímž v českých dějinách zaostává jen za Ivanem Lendlem . Je pro srovnání – Petr Korda vyhrál 60 a Radek Štěpánek 58 grandslamových duelů.

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (20. 9. - 4. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (finále v Budapešti odloženo)
Program finále

Davis Cup (23. - 29. 11. 2020, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud