VIDEOGRAFIKA: Federerova éra a výhry na grandslamech. Co Berdych? | iSport.cz
15. února 2020 • 19:25

VIDEOGRAFIKA: Federerova éra a výhry na grandslamech. Co Berdych?

Autor: jj, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič. Taková je trojka nejlepších tenistů všech dob a odráží se to i v jedné z nejhodnotnějších statistik – vyhraných zápasech na grandslamech. iSport.cz zmapoval, jak si počínali velikáni v porovnání s konkurencí od sezony 2000, co si Federer připsal na Australian Open první vítězný duel na turnaji velké čtyřky. Mimochodem minulý měsíc Švýcar v Melbourne zapsal už stou výhru a je prvním tenistou dějin, který se do tříciferných čísel dostal na druhém grandslamu. Ve Wimbledonu jich má na kontě 101.Osmatřicetiletý Federer , nejstarší z tria, vévodí statistice grandslamových výher s celkovým počtem 362, což je o 75 víc než druhý v pořadí Novak Djokovič . Ten je však o šest let mladší. Třetí v historických tabulkách je Rafael Nadal , jenž zapsal na turnajích velké čtyřky 275 vítězství. Víc než třetinu (93) z nich získal na pařížské antuce.

Fakt, jak se tenisový život dramaticky prodlužuje, dokumentuje zajímavé srovnání. V elitní dvacítce dějinných statistik je přesně polovina mužů, kteří na grandslamech vyhrávali až po roce 2000. Zcela nejlepšími roky v podání jedince v novém tisíciletí byly sezony 2006 a 2015, kdy Federer respektive Djokovič vyhráli 27 utkání a jediný triumf se ocitli od kalendářního Grand Slamu. Oba tehdy shodně prohráli finále Roland Garros.

Odznakem výjimečnosti kariéry Tomáše Berdycha je, že patří na čtrnácté místo všech dob a šesté po roce 2000. Během svého profesionálního působení urval 146 vítězných duelů na turnajích velké čtyřky, čímž v českých dějinách zaostává jen za Ivanem Lendlem . Je pro srovnání – Petr Korda vyhrál 60 a Radek Štěpánek 58 grandslamových duelů.

Vstoupit do diskuse
0

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud