Hvězdy z ciziny v Ostravě: šampionka z Tokia i Polka, co se těší na podporu | iSport.cz
Květoslav Šimek
20. září 2021 • 11:55

Hvězdy z ciziny v Ostravě: šampionka z Tokia i Polka, co se těší na podporu

Autor: Květoslav Šimek, Miroslav Mazal
Vstoupit do diskuse
0
 • Které hvězdy z ciziny obohatí turnaj v Ostravě?Které hvězdy z ciziny obohatí turnaj v Ostravě?FOTO: koláž iSport.cz

  Druhý ročník turnaje J&T Banka Ostrava Open 2021, který dnes začíná hlavní soutěží dvouher i čtyřher, je i přes zdravotní problémy elitních českých tenistek špičkově obsazený. Na poslední chvíli se omluvily Karolína Plíšková (zápěstí), Barbora Krejčíková (vyčerpání z extrémně náročného programu) a Karolína Muchová (břišní sval). Unavená je i lvice z Fulneku Petra Kvitová, ale ta v Ostravě hrát bude. V prvním kole má volný los, čeká na vítězku duelu Garciaová – Potapovová. Hned v prvním kole se potkají Kateřina Siniaková a Tereza Martincová, které do Ostravy dostaly divokou kartu.

  Vstupenky se prodávají v síti TicketLIVE, do Ostravar Arény může 5 tisíc fanoušků (negativní covidový test nebo průkaz o očkování). Cena celodenní vstupenky na první čtyři dny turnaje je 200 korun do vyšších pater arény, blíže kurtu ve spodním sektoru pak 300 korun. Od pátečních zápasů čtvrtfinále až do nedělního finále stojí lístky 300 a 400 korun. Na jaké hvězdy se fanoušci mohou těšit?

 • IGA ŠWIATEKOVÁ (1-Pol.)

  Věk: 20
  Aktuálně/nejvýš na žebříčku: 8./7.
  Tituly ve dvouhře: 3
  Prize money: 4 449 403 USD
  Soupeřka pro 1. kolo: volný los

  V sezoně posbírala už dva turnajové tituly, v památném římském finále popravila Karolínu Plíškovou dvakrát 6:0. Do historie se zapsala už loňským triumfem na Roland Garros. Polská jednička ostravského turnaje se těší na mohutnou podporu. „V Česku hraju moc ráda. Jezdila jsem sem často v juniorských kategoriích, a pak když jsem stoupala žebříčkem,“ řekla po příjezdu do Ostravy.

  Polská tenistka Iga Šwiateková Polská tenistka Iga ŠwiatekováFoto Reuters

 • BELINDA BENCICOVÁ (3-Švýc.)

  Věk: 24
  Aktuálně/nejvýš na žebříčku: 12./4.
  Tituly ve dvouhře: 4
  Prize money: 9 266 071 USD
  Soupeřka pro 1. kolo: volný los

  Olympijská vítězka z Tokia i na nedávném US Open ukázala, že to nebyl žádný záchvěv. Bývalá světová čtyřka, jejíž rodiče emigrovali z Československa do Švýcarska, nicméně svoji pátou trofej z okruhu WTA vyhlíží od podzimu 2019, kdy triumfovala v Moskvě. Halové kvality nyní může předvést jako turnajová trojka v Ostravě.

  Belinda Benčičová se zlatou olympijskou medailí Belinda Benčičová se zlatou olympijskou medailíFoto Reuters

 • MARIA SAKKARIOVÁ (4-Řec.)

  Věk: 26
  Aktuálně/nejvýš na žebříčku: 13./13.
  Tituly ve dvouhře: 1
  Prize money: 5 098 164 USD
  Soupeřka pro 1. kolo: volný los

  Loňskou sezonu zakončila semifinálovou jízdou v Ostravě a letošní ročník je pro řeckou bojovnici ještě mnohem lepší. Na Roland Garros i US Open prohrála až v semifinále s pozdějšími šampionkami (Barborkou Krejčíkovou a Emmou Raducanuovou). V žebříčku WTA je na kariérním maximu a na nadcházejícím podniku bude zastávat roli nasazené čtyřky. Ráda by ukončila více než dvouleté čekání na svůj další titul od Rabatu 2019.

  Maria Sakkariová se v Ostravě také představí Maria Sakkariová se v Ostravě také představíFoto Reuters

 • ANASTASIJA PAVLJUČENKOVOVÁ (5-Rus.)

  Věk: 30
  Aktuálně/nejvýš na žebříčku: 14./13.
  Tituly ve dvouhře: 12
  Prize money: 12 001 213 USD
  Soupeřka pro 1. kolo: volný los

  Zkušená Ruska si až v letošním roce došla pro největší grandslamový úspěch, ve finále Roland Garros však padla s Barborou Krejčíkovou. Skvělou sezonou se přiblížila svému nejlepšímu žebříčkovému umístění kariéry (13.). Její hra v halových podmínkách dobře funguje, což bude chtít potvrdit při ostravské premiéře.

  Anastasija Pavljučenkovová Anastasija PavljučenkovováFoto Reuters

 • ANGELIQUE KERBEROVÁ (6-Něm.)

  Věk: 33
  Aktuálně/nejvýš na žebříčku: 15./1.
  Tituly ve dvouhře: 13
  Prize money: 31 146 274 USD
  Soupeřka pro 1. kolo: Teichmannová (Švýc.)

  Trojnásobná grandslamová vítězka se po nevýrazném startu sezony probudila na trávě. Ovládla domácí turnaj v Bad Homburgu, ve finále přehrála Kateřinu Siniakovou. Zkušená Němka s polskými kořeny si dobře vedla ve Wimbledonu (semifinále) a na US Open (osmifinále). V Ostravě si zahraje poprvé a patří mezi černé koně turnaje.

  Německá tenistka Angelique Kerberová Německá tenistka Angelique KerberováFoto ČTK/AP

 • PAULA BADOSAOVÁ (Šp.)

  Věk: 23
  Aktuálně/nejvýš na žebříčku: 27./26.
  Tituly ve dvouhře: 1
  Prize money: 1 947 590 USD
  Soupeřka pro 1. kolo: Garciaová (Fr.)

  Narodila se v New Yorku, žije však v Barceloně a reprezentuje Španělsko. Vyšla jí skvěle hlavně antuková část sezony, během čtyř turnajů si připsala 17 výher a v Bělehradě získala svůj první turnajový titul na okruhu WTA. V Ostravě se loni neprokousala z nabité kvalifikace, když nestačila na Terezu Martincovou.

  Španělka Paula Badosaová Španělka Paula BadosaováFoto Reuters

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud