Kanada - Singapur | ONLINE | 2.12.2018 15:10 | Mistrovství světa florbal 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Mistrovství světa florbal - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Singapur - 2. prosince 2018   15:10

Ukončeno
Kanada
Kanada
01:54' Landriault (Grenapin) • 24:49' Barber (Viitakoski) • 50:56' Viitakoski (Smith) • 52:01' Viitakoski (Smith)
4:4
(1:2, 1:2, 2:0)
Singapur
Singapur
07:44' R  (Sutiman) • 13:15' Sutiman  (Tan) • 25:24' Ng  (Ramlee) • 28:15' Ng  (Shaharudin)
Kanada
Sestavy:
Shipp (Amdur) – Lavergne, Kuysten, Matthews, Ta. Walsh, T. Brush, Ulli-Vanasse, M. Brush – Barber, Tr. Walsh, Viitakoski – Laquerre, Buck, Smith – Petrie, Grenapin, Inouye – Landriault, Kostuch.
Rozhodčí
Alakare, Vilkki
Aréna Sparta
316 diváků
Singapur
Sestavy:
Sidhu (Roslan) – Ramlee, Shaharudin, Shah, Wong, Lee, Tan – Lim, Seow, Ng – Zubir, R, Pasupathy – Phua, Sorreda, Sutiman – Ramadhan, See, Chua.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a zase někdy u onlajnu na počtenou!
Střely ve třetí třetině: 10 – 9
Nejlepší hráči:

Singapur – Juin Jie Ng
Kanada – Valtteri Viitakoski
Je konec! Kanada ještě měla v poslední vteřině velmi dobrou šanci, kdy však Brandon Barber mířil nepřesně. Nakonec zde tedy máme remízu, která může mrzet oba týmy, jelikož oba měly šanci na vstřelení rozhodující branky, i když Kanada o něco více. Ta však může být ráda, že nakonec alespoň dotáhla stav na remízu, když dvakrát proměnila jednu a tu samou pětiminutovou přesilovou hru.
60:00'
Konec zápasu.
59:50'
Vyloučení v týmu Singapur (Hamka Shah – 2 min., Zvedání soupeřovy hole).
59:32'
Kanadští hráči se ještě snaží s výsledkem něco udělat a jsou rozestavěni na útočné polovině, navíc ještě budou hrát přesilovou hru!
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:47'
Kanada si zažádala o video review! Popravdě nevím úplně z jaké situace si Kanada myslí, že vstřelila branka, každopádně branka, které ani nebylo dosaženo, není uznána.
58:23'
Asi ne překvapivě se ke střele nakonec dostal Valtteri Viitakoski, jenž si míček chvilku šteloval, přesto trefil jednoho z hráčů Singapuru.
58:20'
Oddechový čas je celkem pochopitelnou záležitostí, jelikož Kanada má ideální šanci na vstřelení branky, jelikož bude zahrávat volný úder z hranice brankoviště.
58:20'
Oddechový čas pro domácí.
57:39'
Taylor Walsh hraje dnes také rozhodně povedený zápas. Zase získal míček a posílal ho na Laquerreho, který ho však nedokázal zpracovat, neb přihrávka šla trošku za něj.
56:50'
Třetí třetina se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci a my zde máme stále nerozhodný stav! Uvidíme jestli ještě jeden z týmů dokáže skórovat.
55:47'
Adrien Matthews předvedl parádní obranný zákrok a jen díky němu nemohl dorážet volný singapurský hráč do prázdné brány.
54:55'
Francis Lavergne vypíchl míček svému soupeři a posílal ho na svého spoluhráče s číslem devadesát jedna.Tentokrát se Valtteri Viitakoski nedostal ke střele.
54:34'
Oddechový čas pro hosty.
54:12'
Singapur hraje v plném počtu!
53:35'
Matthew Smith se mohl stát z nahravače střelcem! Dostal se k němu míček a Smith mířil na přední tyč, tam byl však úspěšný Jay Pal Sidhu.
52:51'
Kanada kontroluje míček naprosto s přehledem a Singapur neví, kde mu hlava stojí! Hráčům ze země javorového listu teda narostla křídla.
52:01'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada využívá přesilou hru i podruhé a ještě bude mít možnost jí využít! VALTTERI VIITAKOSKI se znovu opřel do míčku a jeho rána opět skončila v šibeinic, dokonce v té samé! Asistence: Matthew Smith.
51:38'
Jeden ze Singapurců se chtěl do míčku opřít vši silou, přesto dostal balonek jen na polovinu hřiště, kde ho sebral Joel Inouye.
50:56'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanadští hráči využívají přesilovou hru, která navíc bude pokračovat! VALTTERI VIITAKOSKI se dnes konečně dočkal zaslouženého gólu, když jeho rána trefila bližší šibenici. Asistence: Matthew Smith.
50:23'
Valtteri Viitakoski znovu v akci! Neskutečné, co tento hráč již toho dnes naběhal. Tentokrát vyslal jedovatou střelu, ovšem ta šla přesně doprostřed branky.
49:44'
Valtteri Viitakoski vybojoval míček na polovině hřiště a dostal se až do zakončení. Střela se mu ovšem nepovedla a šla hodně vedle.
49:12'
Vyloučení v týmu Singapur (Suria R – 5 min., Sekání).
48:38'
Kanada hraje v pěti!
48:20'
Cedric Grenapin odvedl skvělou práci v oslabení, Vypíchl totiž soupeřům puk, načež pádil do útoku. Tam pošetřil cenné vteřinky a Kanada to asi zvládne.
47:45'
Akmal Shaharudin se opřel do parádní rány, jenže Taylor Shipp se nenechal zahanbit a vyrazil jeho střelu dobrým zákrokem ramenem.
47:08'
Singapur hraje v plném počtu, což znamená jediné. Mám před sebou přesilovou hru!
46:38'
Vyloučení v týmu Kanada (Cameron Buck – 2 min., Nedovolené vrážení).
46:21'
Ne, Kanadě se tato přesilová hra vůbec nedaří. Dokáže si sice vypracovat tlak, ale ještě neposlala pořádnou střelu na singapurského brankáře.
45:55'
Singapur hraje ve čtyřech!
45:26'
K tomu se postavil Jian Hong Lim, který již několikrát v průběhu naznačoval střelu, ale Shipp se nenechal ani jednou vykolejit. Nato zkusil rychlou kličku a zakončení, jenže kanadský brankář parádním skokem zlikvidoval tuto šanci.
45:26'
Jenže Singapurci utekli a budou zahrávat trestné střílení, to je neuvěřitelné!
45:08'
Tak Kanada má neuvěřitelnou šanci na snížení skóre. To se zase tak často nestává, aby tým hrál dvojnásobnou přesilovku.
45:08'
Vyloučení v týmu Singapur (Akmal Shaharudin – 2 min., Nedovolené vrážení).
44:19'
Kanada tlačí svého soupeře, co to dá, a ráda by vstřelila co nejdříve branku. Každopádně času do konce utkání je ještě hodně.
43:55'
Vyloučení v týmu Singapur (Abdul Hafiz Zubir – 2 min., opakované přestupky).
43:48'
Hamka Shah měl celkem štěstí, když obešel hned tři protihráče. Poté však trochu teatrálně upadl a rozhodčí to viděl. Pískat se nebude.
42:54'
Gólovka Kanady nekončí gólem! Marc Landriault běžel sám na gólmana, kterého chtěl překonat střelou na zadní tyč, ale tam se objevila ruka Sidhua!
42:23'
Cedric Grenapin odvedl dobrou práci ve vlastním brankovišti, když zastavil přihrávku, která již mířil na volného singapurského hráče.
41:47'
Matthew Smith vyslal překvapivou přihrávku k mantinelu, odkud pálil z první Cameron Buck, avšak jeho rána byla hodně nepřesná.
41:10'
Adrien Matthews neposlal zrovna dobrou přihrávku, spíše naopak! Našel totiž jen protihráče, který se rázem ocitl v dobré střelecké pozici. Kanadský obránce ovšem ještě stihl vše uhasit.
40:23'
Kanadští hráči odvedli kus dobré práce, ale štěstíčko jim dnes ani trochu nepřeje. Všechny míčky se zásadně odrážejí na hole Singapuru.
40:01'
Začala třetí třetina.
Jonathan Kuysten si právě usedl na tribunu a bude nejspíše sledovat snažení svých spoluhráčů odtud. Je to logické, jelikož na střídačku se vrátit nemůže.
Další třetina začne přibližně v 16:35.
Jsou za námi již dvě třetiny dnešního utkání, po kterých nadále vede Singapur, tentokrát už ovšem o dvě branky. Ten znovu hrál pětiminutovou početní výhodu, ale ani tentokrát jí nedokázal využít. Kanada bude muset přidat, pokud chce dnes vyhrát.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Cedric Grenapin to celkem zazdil! Dostal parádní a celkem nečekanou přihrávku na střed hřiště. Do míčku se ovšem netrefil a ještě o něj po boji přišel.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:06'
Cameron Buck si chtěl přehodit míček na bekhend, jenže při tomto manévru o něj přišel. Stejně ještě dorážel jeho spoluhráč, ale dorážka neprošla.
37:43'
Kanada hraje v plném počtu!
37:24'
Taylor Walsh hraje v obraně parádní zápas! Jen za toto oslabení zablokoval asi pět střel soupeře a drží tak svůj tým nad vodou.
36:40'
Málokoho asi překvapí, že se znovu dostal ke střele Abdul Hafiz Zubir. Ani tentokrát ovšem nebyl přesná. Jeho rána skončila daleko za mantinely.
35:59'
Taylor Walsh předvedl dva skvělé obranné zákroky! Nejprve srazil střelu, který již mířila do prázdné brány. Poté zablokoval další zajímavý pokus.
35:23'
Přesilová hra dále plyne a Singapur se zatím nedostal do vyložené šance. Přitom jí má za sebou již více jak polovinu, dokáže jí ještě proměnit?
34:41'
Tyler Brush, který je kapitánem kanadského celku, odvedl dobrou práci v obraně. Zablokoval totiž přihrávku, jež mířila na střed hřiště, kde byl volný hráč.
33:55'
Znovu v akci ten stejný hráč. Znovu pálil z první a teď už trochu seřídil mířidla, avšak stále to nebylo dost. Jeho pokus šel znovu mimo tři tyče.
33:07'
Abdul Hafiz Zubir se dostal ke střele z první, ale ta nebyla ani trochu přesná. Spíše málem ohrozil spoluhráče, který byl v rohu útočné poloviny.
32:43'
Vyloučení v týmu Kanada (Matthew Smith – 5 min., Sekání).
32:15'
Jinak to vypadá, že se hraje celkem vyrovnané utkání. Chvíli útočí Kanada, chvíli Singapur. Více efektivní je však tým z jihovýchodní Asie.
31:24'
Neskutečné, co Kanaďané dokáží zahodit! Teď byli v přečíslení dva na jednoho, kdy Francis Lavergne posílal křižný pas, ovšem trefil jen obránce Singapuru.
30:36'
Škoda pro Kanadu! Matthew Smith dostal pěkný pas k mantinelu, jenže míček si nezpracoval, a ten doskákal až k hráčům soupeře.
30:23'
Nádherná střela v podání Akmala Shaharudina! Ten vypálil z poloviny hřiště a jeho rána se odrazila od horní tyčky ven ze hřiště.
29:42'
Další dobrá šance pro Camerona Bucka! Ten dostal přihrávku na hranici brankoviště, kdy se snažil procpat balonek na přední tyči. Tam však byl singapurský brankář připraven!
29:08'
Mohlo být sníženo! Cameron Buck se dostal do dobré pozice, jenže jeho střelu vyrazil Jay Pal Sidhu jen před sebe. Tam se stejný hráč snažil dorážet, ovšem singapurského brankáře nepřekonal.
28:46'
Zase v akci Valtteri Viitakoski! Ten si dobře naběhl za obranu Singapuru, ovšem jeho spoluhráč tuto myšlenku nepochopil a poslal mu pas po mantinelu.
28:15'
Tým Singapur právě vstřelil branku! Jenže o chvilku později to branka již je a Kanada se začíná sesypávat! JUIN JIE NG se dostal ke střele v dobré střelecké pozice a propálil Shippa na bližší tyči! Asistence: Akmal Shaharudin.
27:34'
Navíc mohl znovu skórovat! Mazran Sutiman běžel se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Místo přihrávky ovšem zvolil slaboučkou střelu, kterou Taylor Shipp vyrazil!
27:03'
Hráči ze země javorového listu sice mají míček na svých hokejkách, ale nemohou se s ním dostat přes polovinu hřiště. Singapur dobře brání.
26:11'
Valtteri Viitakoski je dnes hodně aktivním kanadským hráčem, možná dokonce tím nejaktivnějším. Tentokrát u něj však akce Kanady skončila.
25:24'
Tým Singapur právě vstřelil branku! Jenže Singapur už zase o gól vede! Tyto dvě branky od sebe dělilo jen nějakých čtyřicet vteřin. JUIN JIE NG vypálil od mantinelu a jeho rána se zastavil až o síťku v brance! Asistence: Muhammad Syazni Ramlee.
24:49'
Kanada právě vstřelila branku!
Tuto přesilovou hru již Kanada využívá a stačilo jí na to pouhých devatenáct vteřin! Je tedy srovnáno. BRANDON BARBER dokázal nadvakrát dostat míček do síťky, divné je, že vůbec nebyl bráněn. Asistence: Valtteri Viitakoski.
24:30'
Vyloučení v týmu Singapur (Akmal Shaharudin – 2 min., Nedovolené vrážení).
24:23'
Joshua Seow se vydal do útoku a místo přihrávky volil střelu. Do té mu však dobře klekl Taylor Walsh, jenž jeho střelu poslal mimo hřiště.
23:56'
No druhá třetina rozhodně není tak moc záživnou podívanou, spíše se pokračuje v trendu, který nastavil konec první periody.
23:11'
Každopádně Kanada má míček i nadále na svých hokejkách a snaží se kombinovat. Zatím tomu něco ovšem chybí, není to ono od Kanady.
22:33'
Singapur hraje v pěti!
22:21'
Vypadá to, že Singapur přežije úvodní oslabení bez nějakých větších o´potíží, ani od Kanady to není nejlépe sehraná přesilová hra.
21:28'
Kanaďané mají míček na svých hokejkách a drží se na útočné polovině. Zatím je to však bez střelby, přesto se musí mít obranná čtyřka na pozoru.
20:50'
Nádherná akce v podání Valtteriho Viitakoskiho! Ten se dostal přes dva hráče, poté naservíroval míč spoluhráči z druhé vlny, kterého vychytal singapurský brankář!
20:33'
Vyloučení v týmu Singapur (Joshua Seow – 2 min., Blokování soupeřovy hole).
20:11'
Kanada hraje v pěti!
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 7 – 5
Další třetina začne přibližně v 15:51.
Je za námi první třtina utkání mezi Kanadou a Singapurem, po které vedou možná trochu překvapivě Singapurci o jednu branku. Do vedení šla sice Kanada, avšak Singapur dokázal dvě zásahy skóre otočit. Navíc se celkem klukovsky a zbytečně nechal vyloučit Jonathan Kuysten, který dostal rovnou červenou kartu. Z této pětiminutové přesilovky se ovšem Singapur neprosadil ani jednou.
20:00'
První třetina skončila.
19:18'
Respektive ona není tak zlá, jenže za čtyři minuty vyprodukovali Singapurci jen dvě střely na branku. Zbytek létá všude okolo a končí za mantinelem.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:53'
Singapur navíc fauloval, takže Kanada mohla bez větších problémů vyhodit míček až ke gólmanovi. To není dobrá přesilová hra.
18:32'
Tentokrát to zkoušejí hráči z Asie postupným útokem. Míček létá z jedné strany na druhou, jenže se o něj sami připravili velmi nepřesným pasem.
17:59'
Skvělá práce hráčů ze země javorového listu! Ti se dostali k míčku, chvilku ho podrželi, načež ho odpálili daleko. Singapur musí začínat od gólmana.
17:24'
Kanaďané se již více jak dvě minuty velmi dobře brání a nehrají vůbec špatné oslabení. To však hráli i před tím a inkasovali hned po něm.
16:47'
Tak několik střel jsme již viděli, každopádně až na Shippa prošly jen dvě. Z nich byla nebezpečná jen ta první, kterou kanadský gólman vyrazil.
16:06'
Singapurci kombinují na útočné polovině, jenže zatím tomu rozhodně něco chybí, Třeba střela, ale také nějaký moment překvapení.
15:11'
Jonathan Kuysten pro dnešní zápas dohrál! Tak to je málo vídaná situace, aby některý z hráčů dostal rovnou červenou kartu! Singapur tak čeká dlouhá pětiminutová přesilová hra, to je obrovská šance...
14:48'
Jenže ti samé se dá říct i o pokusu Singapurců. Ti vyřešili dobře celou útočnou fázi, jenže poslední střela nebyla přesná ani malinko.
14:27'
No, Hamka Shah zahrál celkem jasně vysokou holí, přesto se nepískalo. Nakonec se přece jen Kanada dostala ke střele, ta však nebyla přesná.
13:15'
Tým Singapur právě vstřelil branku! Obrovská radost na straně Singapuru, který si užívá každý gól, který vstřelí! MAZRAN SUTIMAN utekl do přečíslení se svými spoluhráči, kdy vzal celou akci na sebe a vypálil na zadní tyč. Tato střela prošla gólmanovi Kanady pod rukou nebo pod nohou, každopádně tento gól si za rámeček rozhodně nedá. Asistence: Yiru Tan.
12:57'
Rozhodčímu to chvilku trvalo, avšak nakonec odpískal proti Singapuru. Kanada má taky zajímavou pozici pro rozehrávku na útočné polovině.
12:15'
Další pěkná akce Kanady, ta je velmi blízko vstřelená branky! V dobré pozici byl Matthew Smith, jenž doslova trefil ruku singapurského brankáře.
11:40'
Obrovská šance Kanady! Ta šla do přečíslení čtyři na dva, kdy Matthew Smith poslal míček na Justina Laquerreho, jehož parádní rána se jen otřela o tyčku!
10:51'
Dvě rychlé akce na obou stranách, které volaly po brance! Valtteri Viitakoski pálil na přední tyč, ale zde byl připravený singapurský gólman. Na druhé straně bylo přečíslení, které dokázal zastavit poslední hráč Kanady.
10:30'
Tak tato přihrávka se Jonathanu Kuystenovi ani malinko nepovedlo. Místo spoluhráče u mantinelu poslal balonek na mantinel, od kterého se odrazil mimo hřiště. Následuje přestávka, po které se bude pokračovat.
10:00'
Hra se ovšem hodně uklidnila a již nevidíme tak zajímavou podívanou jako v prvních osmi minutách. Zatím je hra naprosto vyrovnaná.
09:12'
Už to vypadalo, že Jay Pal Sidhu vyšle dalekou přihrávku, díky čemuž by šel Singapur do rychlé akce. Nakonec ale raději poslal míček jen vedle sebe na obránce.
08:31'
Joshua Seow chtěl přihrát za branku, jenže pas se mu ani trochu nepovedl. Bez větších potíží ho totiž sebral Taylor Shipp, jenž byl pozorný.
07:44'
Tým Singapur právě vstřelil branku! Jenže Singapurci se udrželi na míčku a střílí svůj první gól na turnaji! SURIA R dostal dobrou přihrávku přes šíři hřiště a zamířil naprosto přesně. Asistence: Mazran Sutiman.
07:38'
Matthew Smith je na hřišti!
07:09'
Kanaďané zatím hrají toto oslabení parádně! Singapur se nemůže dostat k žádné nebezpečné střele. Tentokrát dobře zapracoval Valtteri Viitakoski.
06:48'
Na druhé straně se hnal Cameron Buck se svým spoluhráčem do přečíslení, ovšem výhoz od Taylor Shipp byl o kousek delší, než bylo třeba.
06:28'
Singapurci se konečně odhodlali ke střele, ale ta se nebude počítat mezi nejpovedenější. Minula branku a skončila mimo mantinely.
05:59'
Skvělá práce v podání Tristan Walsh! ten se postavil do střely, která ho jistě musela štípnout, přesto ještě chvíli míček podržel a odpálil pryč.
05:38'
Vyloučení v týmu Kanada (Matthew Smith – 2 min., Nedovolené vrážení).
05:34'
Hra má zatím celkem rychlý spád a přerušuje se jen minimálně. Dobrou šanci měl Brandon Barber, avšak rychlý míček netrefil.
05:00'
To rozhodně nebylo příjemné pro Francise Lavergneho, který přepadl celkem nekontrolovaně přes mantinely. Brzy se však zvedl a pokračuje.
04:31'
Mazran Sutiman se snažil dobře napadat kanadského obránce a moc mu nechybělo, aby získal míček. Nakonec je však pískáno pro hráčům z Asie.
03:42'
A znovu to mohlo být o dvě branky, tentokrát tomu chybělo opravdu jen milimetry! Jay Pal Sidhu byl daleko z branky, a tak přišel pas zpoza branky, když na hranici brankoviště stál jeden z Kanaďanů, nakonec míček zůstal pod gólmanem Singapuru, který byl na brankové čáře!
03:06'
Tak tohle mohlo Singapurce mrzet! Střelu jednoho z nich totiž zablokoval Justin Laquerre, který se se svými hráči dostal do přečíslení tři na jednoho. Finální přihrávka ovšem vůbec nebyla přesná.
02:18'
Muhammad Syazni Ramlee nezachytil přihrávku, naštěstí pro něj byli Kanaďané hodně daleko, takže se k míčku nestihl nikdo z nich dostat.
01:54'
Kanada právě vstřelila branku!
Tak na první branku jsme vůbec nemuseli čekat dlouho! MARC LANDRIAULT získal odražený míček, naběhl si do dobré pozice a jeho rána skončila v síti na bližší tyčce! Asistence: Cedric Grenapin.
01:12'
Nakonec z toho byla střela, ale ta vůbec nemířila mezi tři tyče. Nyní je tedy u míčku Singapur, který nastupuje v bílomodré kombinaci.
00:34'
A zatím se drží na míčku celkem statečně. Motají hráčům ze Singapuru hlavu a Jay Pal Sidhu se musí v brance hodně otáčet, aby mu nic neuniklo.
00:09'
Bylo odpískáno, a tak může zápase po devítiminutovém zpoždění začít! Úvodní buly vyhrál kanadský tým, který tedy nastupuje v červeném.
00:01'
Utkání právě začalo.
Konečně jsou na hřišti i rozhodčí! Ti se šli skutečně převléct a nyní mají na sobě žluté dresy. Co jim na tom tak dlouho trvalo, je mi záhadou.
Stále se nehraje, přestože hráči Kanady jsou již na hřišti! Tentokrát tu ale chybí rozhodčí, ti se tedy možná šli převléct také, aby nevypadali jako Kanaďané.
Každopádně florbalisté Kanady se vrací na hřiště a jistě se bude moci již brzy začít! Převlékli se do červených dresů a od Singapuru se tak dají rozlišit.
Vypadá to, že start utkání se o něco málo posune! Rozhodčím se nelíbily dresy, a tak se kanadský tým jde převléct do jiné barvy. Takto by měli oba týmy zadní část bílou, navíc měli Kanaďané červené mikiny, takže zase byli podobní rozhodčím.
Hymny zazněly, týmy byly představeny, takže můžeme začít! Na hřišti jsou již obě zahajovací formace a jen vteřiny nás dělí od začátku utkání.
Úvodní sestavy:

Kanada: Shipp (Amdur) – Lavergne, Kuysten, Matthews, Ta. Walsh, T. Brush, Ulli-Vanasse, M. Brush – Barber, Tr. Walsh, Viitakoski – Laquerre, Buck, Smith – Petrie, Grenapin, Inouye – Landriault, Kostuch.

Singapur: Sidhu (Roslan) – Ramlee, Shaharudin, Shah, Wong, Lee, Tan – Lim, Seow, Ng – Zubir, R, Pasupathy – Phua, Sorreda, Sutiman – Ramadhan, See, Chua.

Rozhodčí: Alakare, Vilkki.
Kanada

Před dvěma lety hrála Kanada ve skupině D, kde se postupně utkala se Spojenými státy, Thajskem a Singapurem, takže z větší části s týmy, které jí čekají na mistrovství světa i letos. Tam se jí podařilo postoupit do bojů o čtvrtfinále, kde se střetla s Estonskem. Tento zápas si ovšem florbalisté ze země javorového listu rozhodně za rámeček nedali, jelikož padli naprosto jednoznačně 4:16! Pro Kanadu tak nakonec zbyl jen boj o jedenácté místo, ve kterém padla s USA 0:1.

První zápas na MS
Kanaďané již mají za sebou první utkání letošního mistrovství světa, které se koná v Praze. V tom se utkali se Slovenskem a zápas se jim zrovna moc nevyvedl. Již po první třetině prohrávali 0:5, toto skóre bylo ještě hrozivější po druhé třetině, jelikož prohrávali již 0:9! Nakonec se přece jen Kanada střelecky prosadila, přesto nakonec padla 3:12.
Nominace:

Brankáři: Shipp Taylor, Amdur Benjamin.

Hráči do pole: Barber Brandon, Grenapin Cedric, Buck Cameron, Laquerre Justin, Brush Mytchell, Walsh Taylor, Smith Matthew, Matthews Adrien, Landriault Marc, Kostuch Matthew, Inouye Joel Forward, Lavergne Francis, Walsh Tristan, Ulli-Vanasse Eric, Petrie Bill, Kuysten Jonathan, Brush Tyler, Viitakoski Valtteri.
Singapur

Singapur, ač by se to moc nečekalo, se účastní mistrovství světa celkem pravidelně, jelikož vynechalo jen dvě. Nikdy však do světa díru neudělalo, pokaždé se umístil až ve druhé desítce. Nejlepším umístěním tohoto týmu je dvanácté místo, které přišlo hned na prvním mistrovství světa v roce 1996.

Singapur se na minulém mistrovství účastnil skupiny D, kde se utkal se Spojenými státy, Kanadou a Thajskem. V této fázi si připsal jednu výhru, která přišla nad Spojenými státy. S dnešním soupeřem padl 1:2. Jelikož Singapur už jiný zápas nevyhrál, skončil na posledním, šestnáctém, místě.
Nominace:

Bankáři: Roslan Rosfazwan, Sidhu Jay Pal.

Obrana: Shah Hamka, Wong Gary, Sutiman Mazran, Ng Juin Jie, Lee Renji, Tan Yiru.

Útok: Shaharudin Akmal, Ramadhan Siraaj, Ramlee Syazni, Sorreda Jenmark, Seow Joshua, Phua Glendon, R Suria, Chua Nicholas, Pasupathy Vignesa, See Tristan, Lim Jian Hong, Zubir Hafiz.
Skupina D

Ve skupině D se postupně mezi sebou utkají Kanada, Slovensko, Singapur a Japonsko. Co se týče žebříčkového postavení, je na tom nejlépe Slovensko, jež se nachází na desátém místě, čili by mělo mít největší ambice na postup. Jen o dvě místa za středoevropským týmem se nachází Kanada, která je spolu se Slovenskem favoritem na postup. Až na šestnáctém a sedmnáctém místě jsou Japonsko a Singapur. Pro třetí a čtvrtý celek tabulky zůstanou jen boje o 13.-16. místo s týmy ze skupiny D.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního zápasu druhého hracího dne MS ve florbale 2018! Celé mistrovství se odehrává v České republice, kam postoupilo celkem šestnáct týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin. V tomto utkání se podíváme na utkání mezi Kanadou a Singapurem, které začíná v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Články odjinud