MS ženy -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Švýcarsko - 3. prosince 2017   15:30

0:14
(0:4, 0:6, 0:4)
Švýcarsko
Švýcarsko
02:26' Gamperliová   • 04:23' Gamperliová   • 07:29' Ulberová   • 12:57' Wikiová   • 20:35' Martinová   • 30:17' Rossierová   • 30:43' Zwinggiová   • 33:07' Spichigerová   • 36:04' Ulberová   • 39:56' Rossierová   • 40:57' Scheideggerová   • 48:37' o.g. (vl.)  • 49:05' Reinhardová   • 49:28' Ulberová
Německo
Recková (42.Brunnová) – Jensenová, Timmelová – Baugmartenová, Neumannová, Brokerová; Altová, Holstová – Kahulmannová, Kleerbaumová, Bestová; Schulzová, Pradelová – Weikumová, Entelmannová, Mietzová; Schimanskiová, Kongiová, Gruneweldová
Juhani Kirves, Henrik Snellman (oba FIN)
HANT Arena Bratislava
Švýcarsko

Já se s vámi loučím a za nějakých 40 minut se budu těšit u zápasu Švédsko – Polsko.
Střely na bránu ve třetí třetině: 1 – 16. Střely celkem: 7 – 57.
Švýcarské hráčky potvrdily roli favorita a zvládly zápas proti Německu, které rozstřílely vysoko 14:0. Německé hráčky prakticky, kromě závěru kdy trefily tyč si nevytvořily nějakou větší šanci.
Nejlepší hráčky: Andrea Gamperliová – Anne-Marie Mietzová.
60:00'
59:18'
To je smůla! Němky teď trefily tyč!
59:01'
Švýcarky s ním ale nic nevymyslely.
58:05'
Teď se německému týmu daří držet míček téměř minutu, než o něj přišly.
57:30'
Němky jsou opět uvězněny na své polovině a brání se nátlaku Švýcarek.
57:01'
Časomíra nám právě ohlásila poslední tři minuty třetí třetiny.
56:05'
Další z přechodů německého týmu, končí upadnutí jedné z německých hráček. Rozhodčí ale ukazuje nic se nestalo, hrajeme dál.
55:40'
Závar před brankou Brunnové. Míček končí za mantinely. Rozehrávat budou Švýcarky.
55:01'
Časomíra se nám přehoupla už do poslední pětiminutovky a Švýcarky jsou stále na polovině Německa.
54:07'
Další z řad kombinačních pokusů hráček v červeném na polovině Německa.
53:20'
Němky teď předvedly dva rychlé protiútoky, které ale dokázala zneškodnit Heiniová. Diváci to odměnily potleskem.
52:30'
Čas nám pomalu utíkíá a švýcarské hráčky pokračují v kombinaci na polovině soupeře.
51:55'
Němky nám teď získaly míček, ale prakticky ho jen odevzdaly soupeřkám vyhozením.
50:30'
Ty by jim pak případně mohly pomoct v dalších klíčových zápasech na tomto šampionátu.
50:01'
Německá trápení bude trvat ještě deset minut. Dnešní utkání bylo spíš pro jejich hráčky takovou školou, z které by si mohly vzít nějaké herní zkušenosti.
49:28'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je SERAINA ULBEROVÁ. Asistence: Michelle Wikiová.
49:05'
Autorem branky je NADIA REINHARDOVÁ. Asistence: Katrin Zwinggiová.
48:37'
Němky si teď neštastnou tečí dávají vlastní gól.
47:42'
Vyloučení v týmu Německo (Alena Holstová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).
47:05'
Heiniová z brány! Singalizovaná výhoda pro Švýcarsko.
46:30'
Pískán útočný faul hráčkám v červeném. Němky si tak budou moc na chvíli oddychnout.
46:05'
Němky prakticky jen brání a snaží se soupeře nepouštet na dostřel své brány.
45:20'
Přesilovka je sice u konce, ale Švýcarky kombinují úplně stejně.
44:33'
Přesilovka končí, německý tým kompletní.
43:30'
Němky vyhazují, švýcarský tým tak musí začít znovu od vlastní branky.
43:05'
Přesilovkové postavení švýcarského týmu, který se snaží postupným útokem něco vymyslet.
42:33'
Vyloučení v týmu Německo (Riana Mena Konigová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).
41:20'
Švýcarky se snaží od úvodních minut poslední dvacetiminutovky hrát hodně útočně.
40:57'
Německo mění brankáře.
40:57'
Švýcarské hráčky hned v úvodu navyšují své vedení zásluhou MARGRIT SCHEIDEGGEROVÉ. Asistence: Brigitte Mischlerová.
40:01'
Buly ve třetí třetině vyhrály hráčky Švýcarska.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině : 1 – 17.
Skončila nám druhá třetina, ve které švýcarské hráčky navýšily svůj náskok o další šest gólů. Obraz hry je stále stejný. Švýcarky jsou jednoznačně lepší a potvrzují papírové předpoklady.
Poslední třetina začne přibližně v 16:53.
40:00'
39:56'
Recková teď dokázala zneškodnit střelu Isabelly Gerigové. Míček ale neudržela a ten se dostal k úplně volné GERALDINE ROSSIEROVÉ, pro kterou to už byla snadná pozice trefit pravý horní roh. Asistence: Isabell Gerigová.
39:10'
Mietzová po rychlé rozehrávce Reckové se dostala na pravé straně do šance. Zkoušela míček umístit na protější tyč, tu ale minula.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Recková teď zachytila za bránou míček a uklidnila hru.
37:50'
Němky se dostaly s míčkem za bránu Švýcarska, tam ji je ale pískán útočný faul.
37:20'
Gamperliová teď další bod do kanadského bodování nepřidá. Minula z otočky branku.
37:02'
Němky se teď snažily o kombinaci, dostaly se s míčkem na polovinu soupeře, tam ale o něj přišly.
36:04'
Devátý gól přidává přesnou střelou k tyči SERAINA ULBEROVÁ. Asistence: Corin Ruttimannová.
35:20'
Němkám se teď daří napdání. Švýcarky tak musely s míčkem na vlastní polovinu.
34:20'
Švýcarky jsou stále lepší a znovu se snaží postupným útokem prosadit.
33:45'
Opět Ricková, která rukou vyráží balónek až k nám na novinářskou tribunu.
33:20'
Další závar před brankou Reckové. Míček teď končí v rohu hřiště.
33:07'
Nenápadná střela ze přes několik hráček zapadá do brány. Recková se snažila po míčku šáhnout, ale ten nezachytila. Prosadit se dokázala NATHALIE SPICHIGEROVÁ. Asistence: Andrea Gamperliová.
32:05'
Pokus o přechod dopředu od hráček Německa teď ztroskotal na tom, že jim míček z florbalky utekl.
31:05'
Nepřesná přihrávka Timmelové.
30:43'
Ještě jsem vám ani nestačil popsat předcházející gól a nestihl to ani zahlasit hlasatel v hale a máme tu gól další. Tentokráte se po přihrávce Gamperliové dostal míček ke KATRIN ZWINGGIOVÉ, která ho posílá přízemní střelou za záda Heiniové. Asistence: Andrea Gamperliová.
30:17'
Krátce po polovině zápasu tu máme další gól z florbalek švýcarského týmu. O ten se tentokráte postarala přesnou střelou k levé tyči GERALDINE ROSSIEROVÁ. Asistence: Margrit Scheideggerová.
30:01'
Máme za sebou polovinu dnešního zápasu.
29:35'
Ulberová si teď obešla několik hráček Německa a z otčoky z hranice brankoviště vystřelila. Recková ale její pokus vyděla a neměla teď sebemenší problém.
28:45'
Nepřesnosti se nám teď začínají množit a to na obou stranách.
28:05'
Němky ale poslušně míček hned vzápětí vrací další špatnou přihrávkou.
27:30'
Teď se to ale zadrhlo, nepřesná přihrávka přisoudila balónek soupeři.
27:05'
Švýcarská mašina je opět na polovině soupeře a snaží se o kombinaci.
26:27'
Nyní je to taková oťukáváná Reckové. Ta je teď v obrovském zápřahu pokusů hráček v červeném.
26:01'
Střelu Leichtiové z levé strany dokázala zlikvidovat obrana soupeře.
25:20'
A další závar před brankou a opět výborně teď Recková.
25:11'
Volný úder pro Švýcarky z levé strany hřiště.
24:40'
Závar před brankou Reckové. Míček ale končí nakonec vysoko mimo branku.
24:05'
Německé hráčky se teď dostaly poprvé s míčkem na polovinu Švýcarska. Nic s ním tam ale nevymyslely. Naopak o balónek přišly.
23:05'
K vidění jsou teď nepřesnosti na obou stranách.
22:05'
Nakonec o míček přicházejí pro nepřesnou přihrávku.
21:20'
Zatím jen kombinují, nedaří se jim dostat ke střele.
20:59'
Švýcarky jsou i nadále při chuti a opět jsou s míčkem na polovině hráček Německa.
20:35'
Švýcarky vstupují do druhé třetiny výborně. Už po pětatřiceti sekundách se prosazuje přesnou střelou FLURINA MARTINOVÁ. Asistence: Nadia Reinhardová.
20:01'
Buly ve druhé třetině vyhrály hráčky Švýcarska
20:01'
Střely v první třetině: 5 – 20.
Skončila nám první třetina, po které vedou Švýcarky po jasné herní převaze 4:0. Své soupeřky téměř k ničemu nepustily. Druhá třetina začne přibližně v 16:10.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:00'
Pozor! Němky se teď dostaly na delší čas na polovinu Švýcarska a hned z toho byla povedená akce. Weikumová z hranice velkého brankoviště pálila dobře k tyči. Heiniová ale ukázala své kvality a rukou míček vyškrábla!
16:30'
Situace se nám ale zatím nemění, Švýcarky jsou prakticky celou třetinu na polovině souepře.
15:58'
Švýcarky teď předvedly další povedenou akci, z které ale nic nebylo. Bepplerová dokázala před bránou míček zachytit.
15:18'
Švýcarky jsou opět usazeny na polovině soupeře a snaží se s míčkem něco vymyslet.
14:30'
Ty se s ním dostaly na polovnu Švýcarska. Byly tam s ním ale asi pět sekund, neboť švýcarská obrana jej o něj připravila.
14:10'
Ty teď svou kombinaci překombinovaly. Míček pro německé hráčky.
13:20'
Němky jsou opět na své polovině a brání, neboť tam kombinují jejich soupeřky.
12:57'
Tak nakonec přeci. Čtyři sekundy zbývaly do návratu Neumannové. Ty už ale neuběhnou, neboť švýcarské hráčky přidávají čtvrtý gól. Z levé strany se prosazuje přízemní střelou MICHELLE WIKIOVÁ. Asistence: Seraina Ulberová.
11:55'
Němky zatím odolávají a dobře brání. Švýcarkám se zatím nedaří nic vymyslet.
11:20'
Švýcarky okamžitě zaujaly přesilovkové postavení.
11:01'
Vyloučení v týmu Německo (Laura Neumannová – 2 minuty, Sekání).
10:40'
Signalizovaná výhoda pro Švýcarsko! Heiniová je z brány!
10:04'
Z té ale nic nevzniklo, mezitím nám uplynula první desetiminutovka utkání.
09:45'
Rossierová se dostala s míčkem do pravého rohu u branky Německa a zakládá další akci.
09:05'
Ty ale před bránou Heiniové dopadly úplně podobně. Na míčku jsou tak znovu Švýcarky.
08:45'
Nepřesně si přihrály a tak dopředu mohou jít hráčky Německa.
08:05'
Švýcarky opětovně uzavřely Němky na jejích polovině.
07:29'
A je z toho gól! Recková tam předvedla několik povedených zákroků rukou. Není ji to ale nic platné, protože míček končí v bráně. Protlačit do branky ho dokázala SERAINA ULBEROVÁ. Asistence: Flurina Martiová.
07:20'
Ty ale hned vzápětí získaly znovu a míček a je z toho závar před bránou Německa.
07:05'
Nakonec pískán útočný faul švýcarským hráčkám.
06:20'
Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy, Němky začaly více napadat.
05:40'
Pokus Ulberové minul branku.
05:06'
Teď jsme viděly několik pokusů švýcarského týmu. Recková ale teď drží svůj tým.
04:40'
Švýcarky získaly míček hned po buly a opět si s ním šmarují před bránu soupeře.
04:23'
Tu využivají dokonale. Kombinační akce před bránou Reckové končí druhým gólem. Po přihrávce Frickové se míček dostal opět k ANDREE GAMPERLIOVÉ, která v krátkém sledu se prosazuje v dnešním zápase podruhé. Asistence: Alexandra Ficková
04:15'
O ten ale hned vzápětí přicházejí. Švýcarky mají další šanci.
04:00'
Ten se ale německému týmu podařilo zachytit.
03:48'
U míčku je teď v pravém rohu Stellaová, která tam vybojovala volný úder.
03:20'
Naopak sami získali míček a už opět s ním kombinují na polovině našeho západního souseda.
02:54'
Němky se snažily po obdržené brance dostat ke střele. Ke střele je ale hráčky Švýcarska nepustily.
02:26'
Nyní už to ale neplatí a Recková musí lovit míček ze své brány. Střelou z levé strany do pravého horního rohu se prosazuje ANDREA GAMPERLIOVÁ. Asistence: Lisa Liechtiová.
01:52'
Němky ale dobře brání a nepouští soupeřky do vyložené střelecké pozice.
01:11'
Švýcarky teď drží míček a snaží se o kombinaci na polovině Německa.
00:58'
Na druhé straně se teď ke střele dostala Wyssová, ale ta ze střední vzdálenosti minula.
00:30'
Do první šance se dostala Baumagartenová, která se ale ocitla už v těžké střelecké pozici a švýcarskou gólmanku nepřekonala.
00:01'
Úvodní buly vyhrály švýcarské hráčky.
00:01'
Zahajovací sestavy:

Německo: Recková – Jensenová, Timmelová – Baugmartenová, Neumannová, Brokerová

Švýcarsko: Heiniová – Reinhardová, Martiová – Ulberová, Ruttimannová, Wikiová
Úvodní formality máme za sebou, nyní je na řadě ta poslední – představení zahajovacích sestav.
Hráčky nám právě nastoupily na hrací plochu, na řadě jsou státní hymny.
Do začátku zápasu nám zbývá 15 minut, hráčky nám pomalu odcházejí do šaten pro poslední pokyny.
Aktérky obou týmů se mohutně rozcvičují na hrací ploše.

Německo: Recková (Brunnová) – Jensenová, Timmelová – Baugmartenová, Neumannová, Brokerová; Altová, Holstová – Kahulmannová, Kleerbaumová, Bestová; Schulzová, Pradelová – Weikumová, Entelmannová, Mietzová; Schimanskiová, Kongiová, Gruneweldová

Švýcarsko: Heiniová (Schmidová) – Reinhardová, Martiová – Ulberová, Ruttimannová, Wikiová; Mischlerová, Stellaová – Gerigová,Rossierová, Stellová; Steiffová, Liechtiová – Fricková, Gamperliová,Wyssová; Cinaová – Zwinggiová, Scheideggerová

Rozhodčí: Juhani Kirves, Henrik Snellman (oba FIN).