Play-off AutoCont extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FbŠ Bohemians : Sparta - 10. března 2019   18:00

FbŠ Bohemians
11:43' Ďopan (Krebner) • 25:00' Růžek (Buršík) • 35:07' Šebek (Dobisík) • 59:49' Čihák (Juha)
4:6
(1:3, 2:1, 1:2)
Stav série: (1:3)
Sparta
Sparta
03:25' Krejča  (Ježek) • 08:51' Křenek  (Svatoš) • 13:10' Marvánek  (Bartoš) • 32:51' Pruner  (Zouzal) • 42:47' Zeman  (Pažák) • 43:15' Bartoš  (Zouzal)
Kotouček (44. Hyršl) – Zezulka, Dobisík, Forman, Šefčík, Čihák, Kuncman, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Juha – Buršík, Lehečka, Kieler – Kindl, Růžek.
Bališ, Varga
Aréna Sparta
487 diváků
Sparta

Ode mě už je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů ze světa florbalu, na viděnou!
Střely na branku ve třetí třetině:
Bohemians – 6 (celkem 19)
Sparta – 9 (celkem 23)
Sparta už si poslední vteřiny ale pohlídala a po zásluze slaví třetí vítězství. Závěrečnou dvacetiminutovku začala skvěle a dvěma góly v odstupu pouhé minuty si zajistila tříbrankové vedení. O to se zasloužili Michal Zeman a Dominik Bartoš. Tříbrankový náskok hosté hlídali až do závěru zápasu, a to i přestože od 55. minuty hráli Bohemians téměř neustále bez brankáře a drželi se na polovině soupeře. Gól dali paradoxně až když se Hyršl vrátil do branky a Pavel Čihák se trefil z první.
Bohemians právě vstřelili branku!
Přece jen domácí ještě přidávají čtvrtou branku. Po hraničním zákroku Růžka v rohu hřiště, vyvezl Juha míček před branku a nabídl ho na druhou tyč PAVLU ČIHÁKOVI, který střelou z první rozvlnil síť. Asistence: Josef Juha.
59:23'
Hosté drží míček na hokejkách a šetří čas.
59:09'
Sparta vybojovala rozehrávku u střídačky Bohemians a je na nejlepší cestě dojít si pro mečbol.
58:43'
Ani Šebkova střela na branku neprošla.
58:20'
Vyhození Sparty končí daleko vedle odkryté branky.
57:59'
Ďopanovu střelu hosté srazili mimo hrací plochu.
57:17'
Bohemians předvedli povedenou kombinaci, Beneš ale zachránil gól fantastickým skokem!
56:46'
Krebner našel fantastickou přihrávkou spoluhráče na druhé straně hřiště, ten ale z první vystřelil jen mimo tři tyče.
55:56'
Česar v rohu vybojoval míček, ale jen na krátko. Bohemians mají další rozehrávku.
55:26'
Juha vybojoval rozehrávku u branky Beneše.
54:45'
Krebner i napodruhé trefil obránce Sparty. Ten okamžitě vyhazuje míček k brance soupeře.
54:24'
Bohemians to zkouší v šesti!
54:05'
Krebner z první trefil bránícího hráče.
53:37'
Šebek chtěl střílet z osy, ale míček mu sjel z hole.
53:14'
Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Jan Marvánek – 2 min., Bránění ve hře).
53:11'
Buršík běžel sám na branku, ale minul ji!
52:36'
Ujhelyi skvěle vypíchl míček poslednímu obránci soupeře, Hyršl k němu měl ale blíž a sebral mu ho.
51:52'
Bohemians na druhé straně vystřelili jen vedle branky.
51:42'
Krejčovu střelu Hyršl kryje.
51:19'
Další povedená akce Sparty! Hyršl zakročil na poslední chvíli ramenem.
50:52'
Ojedinělá střela domácích končí vysoko nad.
50:47'
Sparta úspěšně brání svou polovinu, Bohemians se nemohou dostat přes půlící čáru.
50:18'
Jednomu z domácích hráčů odskočil míček, Pažákovi ale krok chyběl k tomu, aby toho mohl využít.
50:01'
Košir zamířil nad horní tyč.
49:23'
Garčar se krásně prokličkoval až před branku a pokusil se míček zasunout bekhendem kolem brankáře. Ten ho ale zastavil nohou.
48:51'
Bohemians vyvezli míček až za branku Sparty, tam ho ale domácí vybojovali zpět.
48:00'
Rychlá akce Sparty končí nepřesnou přihrávkou na Zouzala, který nemohl střílet z první.
47:30'
Marvánek vystřelil jen do blokujícího hráče.
46:31'
Zouzal střílel z první jen do připraveného Hyršla.
46:07'
Tomáš Kindl (BOH) poslal jednoho ze soupeřů přes hrazení a odpyká si dvě minuty za hrubost.
45:41'
Střelu z první si Beneš dokázal najít a chytil míček.
45:14'
Křenkovi střela příliš nesedla, Hyršl nemusel zasahovat.
45:00'
Pomalými krůčky se Bohemians blíží k brance soupeře. Další rozehrávku mají od střídačky Sparty.
44:44'
Krejča si při napadání počínal nedovoleně. Bohemians tak mají klid na rozehrávku.
43:35'
Pažák se skvěle uvolnil v rohu a nabil Ujhelyiovi, který vystřelil jen do bránícího hráče.
43:15'
Střídání v týmu FbŠ Bohemians: ze hřiště odchází Michal Kotouček, přichází Tomáš Hyršl.
43:15'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta sehrála povedenou kombinaci, na jejímž konci zůstal před brankou osamocený DOMINIK BARTOŠ, který měl před sebou jen prázdnou klec. Asistence: Marek Zouzal.
42:47'
Svou další střelu už MICHAL ZEMAN ukryl za clonící hráče a umístil ji přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Michal Pažák.
42:36'
Zemanův pokus z úhlu si Kotouček pohlídal.
42:28'
Svatoš poslal Cabejška k zemi. Bohemians tak mají rozehrávku.
41:59'
Krebner nahodil míček na branku, Beneš ale nakonec zasahovat nemusel.
41:24'
Nakonec zůstávají u své branky a střídají.
40:48'
Bohemians kombinují na své polovině.
40:15'
Krejčovu střelu srazila domácí obrana vedle branky.
40:01'
Dnešní utkání sleduje 487 diváků.
Třetí třetina začne přibližně v 19:27.
Střely na branku ve druhé třetině:
Bohemians – 8 (celkem 13)
Sparta – 4 (celkem 14)
Ve druhé třetině se Bohemians podařilo přiblížit se na dosah vyrovnání, a to hned dvakrát. Na branku Adama Růžka totiž ještě dokázal odpovědět Matěj Pruner. Poté se ale trefil Patrik Šebek a díky němu oba týmy dělí před třetí třetinou jen jediná branka!
40:00'
39:52'
Jeden z domácích šikovně tečoval před Benešem, ten ale uhájil svou branku!
39:21'
Ujhelyi nezkrotil poskakující míček, vybojoval však rozehrávku na polovině.
38:27'
Krejča si obhodil soupeře a běžel sám na branku, ale zastavil ho hvizd rozhodčího. Rozehrávat budou domácí.
38:02'
Pruner se pokusil využít zaváhání soupeřova hráče u Kotoučkovy branky, Růžek před ním ale míček uhlídal.
37:42'
Kareš si při napadání počínal nedovoleně. Bohemians budou mít na rozehrávku klid.
36:57'
Čihák vystřelil jen do bránícího hráče.
36:20'
Pruner u branky soupeře ztratil míček, je z toho však rozehrávka pro Spartu.
35:49'
Sparta drží míček u své branky a střídá.
35:07'
Napodruhé už se PATRIK ŠEBEK nemýlil a z předbrankového prostoru se trefil přesně do pravé šibenice. Asistence: Jan Dobisík.
34:56'
Šebek si chtěl vyběhnout před branku, ale míček mu sebral Beneš.
34:38'
Před Benešem byl trochu zmatek, jako první ale našel míček jeden z hostů, který ho odpálil mimo hrací plochu.
33:44'
Pažák u mantinelu opět dokázal vybojovat míček, tentokrát však z toho bylo jen lehké přistrčení jednoho ze Sparťanů, se kterým Kotouček neměl nejmenší potíže.
33:23'
Ďopan na polovině přišel o míček, vybojoval však rozehrávku.
32:51'
MATĚJ PRUNER skvěle zabojoval za Kotoučkovou brankou, vyvezl si míček před ni a přesnou střelou zvyšuje na 4:2! Asistence: Marek Zouzal.
32:22'
Cestu na soupeřovu polovinu nicméně domácí hledají jen ztěžka.
31:36'
Bohemians předvedli několik riskantních přihrávek přes své brankoviště, Sparta toho ale nedokázala využít.
30:27'
Jen o chvíli později Krebner vytáhl hostujícího brankáře ven z branky a pokusil se zasunout míček kolem tyčky, tam ho na poslední chvíli zastavila hůl soupeře!
30:11'
Dobsík nejprve přihrál jen soupeři a umožnil tak Spartě jít do přečíslení, to ale zastavil právě provinivší se hráč Bohemians, který pak vyslal do útoku Krebnera. Jeho nebezpečnou střelu Beneš vyrazil.
29:25'
Ujhelyiova střela na branku neprošla.
28:33'
Bohemians zatím jen kombinují na své polovině.
28:06'
Garčar za kotoučkovou brankou ztratil míček.
27:37'
Nevydařená přihrávka Bohemians končí na střídačce Sparty. Hosté mohou rozehrávat.
27:12'
Ďopan chtěl střílet z první, ale promáchl.
26:49'
Napodruhé už Krebner zvolil střelu, kterou zastavil blok Sparty.
26:30'
Krebnerovu přihrávku vystihl jeden z hostů, kteří okamžitě vyvážejí míček.
26:17'
Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Ondřej Svatoš – 2 min., Vysoká hůl).
26:13'
Garčarův pokus končí za brankou Kotoučka.
25:00'
Buršík si s rozehrávky sebral míček a z otočky ho poslal na branku. Beneš ho vyrazil jen k ADAMU RŮŽKOVI, který ho dorazil za jeho záda. Asistence: Jakub Buršík.
24:58'
Svatoš vrazil loktem napadajícímu Šebkovi. Bohemians mají rozehrávku před brankou soupeře.
24:39'
Ujhelyi se dostával do brejku, ale míček nezpracoval dobře.
24:16'
Bohemians posílají míček jen na střídačku.
24:03'
Beneš se vrhl po volném míčku a ukryl ho do ruky.
23:12'
Bohemians šli do přečíslení tří proti jednomu a Beneš vytáhl míček neuvěřitelným zákrokem!
22:01'
Po chybě v rozehrávce Sparty se dostal ke střele Kindl, zasáhl ale jen bránícího hráče.
21:33'
Krebnerovu střelu vyrazil Beneš.
20:52'
Bartoš se před brankou natahoval po míčku, ale nedokázal ho usměrnit do branky.
20:23'
Střelecký pokus Ujhelyie končí mimo hrací plochu.
20:02'
Úvodní buly vyhrála Sparta.
20:01'
Střely na branku v první třetině:
Bohemians – 5
Sparta – 10
První třetinu načali lépe hosté, kteří měli od začátku více ze hry a potvrzovali roli favorita. Ve čtvrté minutě se dostali do vedení zásluhou Jana Krejči, na kterého poté navázal ještě Radim Křenek. Za domácí sice dokázal odpovědět v přesilovce Marek Ďopan, nicméně o dvě minuty později si Sparta vzala dvoubrankový náskok zpět. Trefil se Jan Marvánek. Do šaten tak jdou týmy za stavu 1:3.
20:00'
19:59'
Krebnerův pokus tečoval jeden z bránících hráčů mimo hřiště.
19:48'
Pruner hledal před branku nabíhajícího Košira, míček na něj ale neprošel.
18:55'
Zouzal zabojoval o míček za brankou Kotoučka, nakonec se od něj ale odrazil mimo hrací plochu.
18:19'
Sparta vyhnala soupeře až k jeho brance, odražený míček ale sebral jako první Kotouček.
18:03'
Juha vybojoval alespoň rozehrávku u branky hostů.
17:44'
Bohemians drží míček za svou brankou.
17:00'
Zouzal chtěl střílet z první, ale rána mu nesedla a poslal míček vysokým obloučkem jen do předbrankového prostoru.
16:20'
Domácí důsledně napadají a drží Spartu daleko od své branky.
15:50'
Hosté z dorážky nastřelili tyč!
15:36'
Nakonec ho posílají vysokým obloučkem až do rukou Beneše.
15:19'
Bohemians se zatím drží na míčku, i když jen u své branky.
14:54'
Pruner skončil po tvrdém střetu s Pavlem Čihákem (BOH) na zemi a domácí hráč si tak odpyká dvě minuty za nedovolené vrážení.
14:44'
Střela z první jednoho z hostů směřovala jen do hrudi Kotoučka.
14:22'
Kareš vybojoval rozehrávku u branky soupeře.
13:10'
Hosté si berou dvoubrankové vedení zpět, poté co se míček od mantinelu odrazil přímo k JANU MARVÁNKOVI, který ho pohotově poslal do sítě. Asistence: Dominik Bartoš.
12:43'
Jeden z domácích hráčů si sbíhal před branku, přihrávka na něj ale neprošla.
12:27'
Garčar se zahnal do úzkých, nakonec se mu ale podařilo vyvézt míček.
11:43'
Také domácím se daří využít přesilovku, poté co z první zamířil pod horní tyč MAREK ĎOPAN! Asistence: Matyáš Krebner.
11:29'
Krebnerovu střelu vyrazil Beneš před sebe.
10:46'
Šebek byl při pokusu o útok faulován a přesilovku si zahrají také Bohemians. Dvě minuty za sekání si odpyká Ondřej Svatoš (SPA).
10:19'
Křenkova další dělovka se zastavila o jednoho z hráčů před brankou.
09:30'
Časar se musel s míčkem vrátit ke své brance, Sparta se však stále drží v útoku.
08:51'
Napodruhé už se hostům kombinace vydařila a RADIM KŘENEK se z první trefil přesně do vzdálenější šibenice. Asistence: Ondřej Svatoš.
08:30'
Zouzal z první přestřelil odkrytou branku!
08:04'
Teď už jsou ale hosté u branky Kotoučka a začínají kombinovat.
07:35'
Bohemians zatím drží míček na hokejkách a šetří čas.
07:22'
Sparta si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolenou vzdálenost si odpyká Tomáš Kindl (BOH).
07:08'
Marvánek trefil bránícího hráče.
06:31'
Pruner neprošel kolem bránícího hráče, drží však míček pod kontrolou.
05:58'
Křenkovo nahození končí sražené v rohu hřiště.
05:15'
Další útok Bohemians Sparta zastavila na půlící čáře.
04:44'
Střela Bohemians směřovala nad horní tyč.
04:20'
Zezulka trefil jen bránícího hráče.
04:12'
Forman se dostal až za obranu Sparty, ale byl moc z úhlu a neměl jak ohrozit Benešovu klec.
03:25'
Hosté zaveleli k rychlému protiútoku, ze kterého na dvakrát dostal míček do branky JAN KREJČA. Asistence: David Ježek.
03:18'
Střelecký pokus Bohemians od poloviny hřiště na branku neprošel, Růžek pak z ideální střelecké pozice místo dorážky zkoušel ještě přihrávat.
02:54'
Šebek poslal míček jen přes hrazení, avšak s přispěním jednoho z hostů.
02:34'
Bohemians kombinují u své branky.
02:14'
Garčarův bekhendový pokus na branku neprošel.
01:25'
Buršík se před brankou soupeře dostal k míčku, jeden ze Sparťanů mu ale zabránil ve střele.
00:52'
Bartoš dlouho držel míček u branky soupeře, ke střele se ale nakonec nedostal a domácí si vzali míček zpět.
00:14'
Sparta z první rozehrávky posílá míček mimo hrací plochu.
00:01'
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

FbŠ Bohemians: Kotouček (Hyršl) – Zezulka, Dobisík, Forman, Šefčík, Čihák, Kuncman, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Juha – Buršík, Lehečka, Kieler – Kindl, Růžek.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Bína, Pažák, Svatoš – Burian, Kareš, Krejča – Časar, Pruner.

Rozhodčí: Bališ, Varga.
Kdo se bude radovat ve čtvrtém zápase série? Podaří se Bohemians vyrovnat? Nebo Sparta vybojuje mečbol? To se ukáže v 18:00!
Vzájemná utkání play-off:

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians 5:4pn (0:1, 1:1, 3:2 – 0:0)
Průběh: 0:2 – 1:2 – 1:3 – 3:3 – 3:4 – 4:4 – 5:4pn
Nejproduktivnější hráči: Křenek (1+1) – Šebek (2+0)
Úspěšnost brakářů: Beneš 69,23 % (9/13) – Kotouček 78,95 % (15/19)

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Průběh: 1:0 – 1:1 – 5:1
Nejproduktivnější hráči: Ujhelyi (2+1) – Šebek (1+0)
Úspěšnost brakářů: Beneš 88,89 % (8/9) – Kotouček 72,22 % (13/18)

FbŠ Bohemians – ACEMA Sparta Praha 5:4 (2:3, 2:0, 1:1)

Průběh: 1:0 – 1:1 – 2:1 – 2:3 – 5:3 – 5:4
Branky a nahrávky: 3. Buršík (Cabejšek), 17. Cabejšek (Růžek), 23. Kieler (Buršík), 40. Kieler (Šebek), 54. Juha (Kindl) – 10. Košir (Zouzal), 18. Pruner (Zouzal), 18. Svatoš (Bína), 60. Marvánek (Košir).
Nejproduktivnější hráči: Kieler (2+0) – Košir (1+1)
Úspěšnost brankářů: Kotouček 86,21 % (25/29) – Beneš 80,77 % (21/26)

Nejproduktivnější hráči série: Šebek (3+1) – Košir, Ujhelyi (2+2)
Vzájemná utkání základní části:

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
FbŠ Bohemians – ACEMA Sparta Praha 8:2 (3:1, 1:1, 4:0)

ACEMA Sparta Praha – 63 bodů (2. místo)
Sparta měla v sezóně přesně opačné starosti a až do posledního zápasu bojovala o první místo v tabulce. To jí nakonec uteklo opravdu těsně, s první Mladou Boleslaví měla po šestadvaceti utkáních stejný počet bodů, k druhé příčce ji odsoudilo jen horší vzájemné skóre.

Nejproduktivnější hráč Sparty je Marek Zouzal, který sesbíral 36 bodů za devatenáct branek a sedmnáct asistencí. Ještě o dvě branky více vstřelil ale Milan Garčar, kterému tak patří prvenství mezi střelci. Branku hned ve 25 zápasech bránil Martin Beneš, který se umístil na třetím místě mezi všemi ligovými brankáři, s úspěšností 83,17 %.

Úspěšnost v přesilových hrách: 42,2 %
Ubráněná oslabení: 71,8 %

FbŠ Bohemians – 35 bodů (8. místo)
Bohemians zvládli základní část jen tak tak a do play-off proklouzli až z posledního osmého místa. Účast ve vyřazovacích bojích si navíc zajistili až v posledním zápase na hřišti Královských Vinohradů, které udolali 8:7. Odsunuli tak Liberec z postupové příčky, navíc mezi oběma celky rozhodoval jediný gól, o který byli Bohemians úspěšnější ve vzájemných zápasech!

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je Matyáš Krebner, který sesbíral celkem 39 bodů za 17 branek a 22 asistencí. Nejúspěšnějším střelcem je ale Jakub Buršík, který se trefil dvacetkrát. V brance Bohemians spoléhají na Michala Kotoučka, který v základní části odchytal hned 22 zápasů a udržel procentuální úspěšnost zákroků 75,83 %.

Úspěšnost v přesilových hrách: 29,2 %
Ubráněná oslabení: 58,8 %
Krásný nedělní podvečer všem příznivcům florbalu! Vítejte u online přenosu z čtvrtého čtvrtfinále Tipsport superligy, ve kterém se střetnou FbŠ Bohemians a ACEMA Sparta Praha.