Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Benin : Kamerun - 2. července 2019   18:00

Benin
Allagbé – Barazé, Kiki, Verdon, Adénon – Dossou (68. Soukou), Djigla (76. Poté), Adéoti, Séïbou, Sessègnon – Mounié.
Selmi (TUN) – Amsaad (LBY), Malloulchi (TUN)
Estad Ismailia, Ismáilíja (EGY)
Kamerun
Onana – Djoum (66. Boumal), Banana, Ngadeu – Fai (46. N'Jie), Oyongo, Anguissa, Malong – Choupo-Moting, Toko Ekambi (84. Bassogog), Bahoken.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 13:24.
Je dobojováno! Máme za sebou utkání, jehož bezbrankový výsledek nepřekvapí asi nikoho, kdo věděl, že oběma týmům bude k postupu do osmifinále stačit remízový výsledek. Pokud si někdo zasloužil více než bod, tak to bezesporu byl Kamerun, který měl celou dobu velkou územní převahu, ale s příchodem druhého poločasu už přestal být nebezpečný. Benin směrem dopředu nevymyslel prakticky nic a třetí místo znamenající postup do další fáze musí brát všemi deseti.
90+2'
90+1'
Tuniský rozhodčí pošesté tasí žlutou kartu, kterou za faul na Potého vyfasoval s šestkou hrající Ambroise Oyongo.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány dvě minuty.
90'
Cebio Soukou se omlouvá svým kolegům za trochu unáhlenou a především velmi nepovedenou střelou, kterou ukončil nenápadný protiútok.
89'
Choupo-Moting vypustil svůj náběh, protože to měl k míči mnohem dále než vybíhající gólman Beninu. Ni nenasvědčuje tomu, že by se mělo skóre ještě měnit.
87'
N´Jie se s nesmírnou lehkostí uvolnil na pravé straně, odkud přihrál do vápna Bassogogovi. Ten však nedostal čas na další přihrávku ani na případnou střelu.
86'
Bahoken se nedočkal přesného nákopu z nohy Andrého Anguissy. Míč zmizel za koncovou čárou a zpět do hřiště ho pošle Allagbé.
85'
Khaled Adénon zůstal chvíli v nefotbalové pozici poté, co absolvoval souboj na hranici šestnáctky. Podobných prodlev je v tomto duelu velmi málo, takže by se nemělo příliš nastavovat.
84'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Christian Bassogog.
83'
Jen centimetry dělily Kamerun od otevření skóre, když hlavička Yayi Banany přistála na horní tyči. Nejsem si však jist, jestli ještě předtím nebyl pískán jeho útočný faul.
82'
Bahokenův centr neprošel přes Barazého, od jehož hlavy se míč odrazil pro změnu do hlavy jednoho z kameramanů. Je z toho roh.
80'
Boumal zabojoval a ještě stihl míč na hrací ploše. Nekontrolovaným centrem z koncové čáry však Bahokena neobjevil.
79'
Anguissa došlápl na soupeřovu nohu až poté, co byl odehrán míč. Ani z další standardní situace ale Benin nevymyslel zhola nic.
78'
Stéphane Sessègnon nabídnutou šancí pohrdl, když z necelých dvaceti metrů napálil jenom nohu Oyonga, jenž stál vedle Onanou postavené zdi.
77'
Před Beninem se naskýtá dobrá šance z přímého kopu! Vybojoval ho nově příchozé Poté, který se těsně před vápnem obtáčel kolem Anguissy. Ten zamezil střele jen za použití žlutého faulu.
76'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází David Djigla, přichází Mickaël Poté.
75'
Olivier Boumal si odmítl soupeře až s příliš velkým důrazem. Hra je přerušena a následovat bude další střídání.
74'
Pierre Malong zkoušel oblouček k vzdálenější tyči, kde sice byl Ngadeu, ale ten vybíhal z odhaleného ofsajdu.
73'
Střídající Boumal to bral na sebe, dokud ho k zemi nesložil Séïbou. Lvi díky němu získali výhodu přímého kopu.
72'
Ghana vede už 2:0 a převzala v tabulce skupiny F první místo. Kamerun i Benin však zůstávají na postupových příčkách.
71'
A znovu byli muži v zelenočervených dresech vyhnáni na vlastní polovinu a posléze donuceni k malé domů na Onanu.
70'
Tempo hry trochu zamrzlo na mrtvém bodě. Kamerun je prakticky bez přestání u balónu, ale přes dobře fungující obranu se prosazuje stále méně.
68'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Cebio Soukou.
67'
David Djigla zřejmě střílel z prostoru vedle pokutového území. Allagbého ale neohrozil, protože trefil jen boční síť.
66'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Arnaud Djoum, přichází Olivier Boumal.
65'
Oyongovi se nepovedl centr z levé strany, kterému navíc předcházel jeho ofsajd. Podle všeho se bude podruhé střídat.
64'
Zatím nejzajímavější moment druhé půle měl na svědomí Karl Toko Ekambi, jenž se dokázal uvolnit ke střele z osy hřiště, ale poslal ji přesně doprostřed branky do Allagbého rukavic.
62'
Držení míče: 31% – 69%.
61'
Přetažený centr jeden z Beninců vracel před branku, ale tam už zaúřadovaly rukavice Andrého Onany, který zažil veleúspěšnou sezonu s Ajaxem.
60'
Dossou to ještě zkusil zpoza pokutového území a díky teči ze strany prvního obránce vybojoval rohový kop, jenž sám rozehraje.
59'
Právě Djihla měl klid na centr z pravé strany. Jeho dva spoluhráči stojící u malého vápna však byli kamerunskou obranou ustráženi.
58'
Různé nepřesnosti se začínají kumulovat u obou týmů. Po faulu Malonga na Djiglu budou hrát fotbalisté z Beninu.
56'
Ghana se v souběžně hraném utkání ujala vedení, ale zatím zůstává druhá. Bezbranková remíza z tohoto zápasu by tak plně vyhovovala Beninu i Kamerunu.
55'
Obraz hry se po změně stran nezměnil. Kamerun tlačí na pilu, ale zatím nenachází recept na překonání Allagbého a spol.
54'
Séidou Barazé zatáhl Choupa-Motinga, kterého by jinak rychlostně neměl šanci stíhat. O žluté kartě nebylo od první chvíle pochyb.
53'
Yaya Banana fauloval postupujícího Mouniého ve chvíli, kdy se balón ještě nacházel ve velké vzdálenosti od branky Andrého Onany.
51'
Nepřesná přihrávka na N´Jieho znamená kamerunskou ztrátu balónu a autové vhazování v provedení Adénona.
50'
Malong si troufal na přímé ohrožení branky, kterou míč o výrazný kus přeletěl. Na programu dne tak je rozehrávka Saturnina Allagbého.
49'
Eric Choupo-Moting neobešel Barazého jen kvůli faulu. Lvi budou moci zahrozit ze standardní situace z levého křídla.
48'
Na druhém konci hřiště byl aktivní Djigla, který se uvolnil k centru, ovšem místo některého ze spoluhráčů našel jenom Bananu.
47'
Stéphane Bahoken se přes Adénona doslova prodral dovnitř pokutového území. Krátka předávka pod sebe mu však nevyšla.
46'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Collins Fai, přichází Clinton N'Jie.
46'
Je za námi první poločas, který nám o konečné podobě základní skupiny F příliš nenapověděl, neboť v něm gól nepadl stejně tak, jako v utkání Ghany s Guinea-Bissaou. Kamerunci byli od první minuty podle očekávání aktivnější a hned několikrát nebyli daleko od otevření skóre. jenomže šance Ekamniho, Oyonga a Choupa-Motinga za zády brankáře Allagbého neskončily.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Steve Mounié fauloval bezprostředně po Allagbého odkopu a kvůli žluté kartě přijde o případný osmifinálový zápas.
43'
Stéphane Sessègnon vyslal z těžkého úhlu takový hybrid mezi stříleným centrem a přímým pokusem, jenž o kousek nezapadl k vzdálenější tyči.
42'
Collins Fai si nedokázal počínat čistým způsobem vedle vlastního vápna, kde ho zrovna obcházel Kiki. Benin může po odpískání a udělení žluté karty zahrozit ze standardní situace.
42'
Vše skončilo dlouhým nákopem na Stéphanea Bahokena, který se podle rozhodčích provinil proti pravidlům. Těžko říct, zda šlo o faul, nebo ofsajd.
41'
Kamerunci se přesunuli zprava doleva, kde se vynacházel Oyongo. Místo pokračujícího útoku se však rozhodl vrátit míč na vlastní půlku.
40'
Ani v souběžně hraném utkání gól ještě nepadl, a tak Kamerun nadále drží ve skupině F první místo. Benin je prozatím třetí.
39'
Yaya Banana jenom odevzdal míč, který měl v úmyslu nakopnout na Bahokena. Místo něj ale našel pouze Allagbého.
37'
Ambroise Oyongo se z velké dálky nebojácně opřel do střely bez přípravy, nicméně rozměry Allagbého branky mu ke vstřelení parádního gólu nestačily.
36'
Saturnin Allagbé nekompromisně sebral míč před Bahokenem. Benin ale poněkolikáté nezvládl přechod přes střed hřiště a nadále brání.
35'
Choupo-Moting centrovaný míč podběhl. Jeho kolega ho odvrátil na Sessègnona a ten celou situaci uťal mizernou ranou z dálky.
34'
Centrující Barazé napálil nejbližšího obránce, na kterého narazil i po vlastním autovém vhazování. Je z toho roh pro Benin.
33'
David Djigla měl s balónem namířeno do pravého křídla. Při snaze odcentrovat ale podklouzl a Onana mohl zůstat v klidu.
32'
Anguissovu přízemní nahrávku jeden z hráčů Beninu vystihl a ukončil tím poměrně zdlouhavou a nic neznamenající kombinaci ve středu pole.
31'
A zase rychle na druhou stranu, kde Kamerunci rozehráli rohový kop. Hlavičkující Banana každopádně nebyl v takové výšce, aby mohl míč usměrnit na branku.
30'
Sám faulovaný Sessègnon rozjel standardní situaci. Choupo-Moting nebezpečně prodloužil míč do těsné blízkosti brankové čáry, ale Onana si s obránci v ošemetné situaci poradil.
29'
Anguissa jednoduše odcentroval přes Adéotiho, ovšem ve vápně čekající Ekambi s jeho pobídkou nenaložil vůbec ideálně.
28'
Teď už se Pierre Malong do hry zapojil, ovšem prudký centr z pravé strany opět skončil u hráčů ve žlutých dresech.
27'
Collins Fai byl na pravém křídle zdvojený a ve výsledku nedokázal ani předat míč na Malonga, se kterým chtěl spolupracovat.
26'
Držení míče: 37% – 63%.
25'
Choupo-Moting nečekaným pasem našel ve vápně Bahokena, kterého však v blízkosti Verdona zradilo zpracování. Následuje odkop od beninské branky.
24'
Benin se i tentokrát ubránil, ale kvůli opakovaně nepovedené přechodové fázi musí zůstat v hlubokém bloku.
23'
Nařízený rohový kop muži ve žlutém ubránili, a to s velkým přispěním Kikiho. Standardní situace se však bude opakovat.
22'
Eric Choupo-Moting byl na konci rychlé kamerunské akce, kterou se pokusil vyšperkovat střelou z osmnácti metrů. Allagbé byl ale proti a skokem k pravé tyči balón vytěsnil.
21'
Séïbou vyvíjel tlak na Ngadeua a tlačil se mu na záda. Obránce Slavie na hranici pokutového území ale nezaváhal.
20'
První žlutá karta tohoto duelu. Za zbytečné dohrání Adénona uprostřed hřiště byl napomenut Arnaud Djoum.
19'
David Kiki chtěl pozlobit obranu Kamerunu, ovšem Ngadeu jeho centr z levé strany velmi snadno odvrátil do bezpečí.
18'
Malong nechal rozehrávku standardní situace Oyongovi, jehož pokus proletěl pár decimetrů vedle pravé tyče Allagbého branky.
17'
Hra je zatím hodně kouskovaná. Nyní se píská kvůli nedovolenému zákroku na Ekambiho.
15'
Eric Choupo-Moting byl faulován nepříjemným šlapákem. Sessègnon může být rád, že vyvázl bez žluté karty.
14'
Dlouhý nákop z obrany letěl na Bahokena, kterému byl odmáván poměrně diskutabilní ofsajd.
13'
Benin zatím šetří síly a prakticky vůbec nenapadá. Kamerunci tak mají naprostý klid na zakládání útoku z vlastní poloviny.
11'
Po kamerunském faulu rozehrával Stéphane Sessègnon, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
10'
Jenže tento Malongův centr jenom přeletěl celé pokutové území a opačnou koncovou čárou vyletěl do zámezí.
9'
Kamerun začíná naplňovat předzápasové prognózy a vytváří si velký tlak. Po Allagbého likvidaci nebezpečného centru následuje rohový kop.
7'
Ekambi pustil Oyongův centr za sebe, nicméně Bahoken s touto variantou nepočítal a už se nestihl postavit ke střele.
6'
Karl Toko Ekambi si naskočil na vynikající centr a hlavičkou jen o malý kousek přestřelil břevno beninské branky!
5'
Séidou Barazé zakřižoval Djouma a nepustil ho k míči v prostoru vedle pokutového území. O chvíli později fauloval Fai.
4'
To Kamerunci si musí na první pořádný útok ještě počkat, nabíhající Stéphane Bahoken byl pomezním arbitrem viděn v ofsajdu.
3'
Benin hned zkraje zápasu získal první roh, jenže místo ohrožení soupeřovy branky se musel rychle vrátit k Allagbému.
2'
O úvodní výkop se postarali hráči Beninu, kteří nastupují v celožlutých, zatímco Kamerunci v zelenočervených dresech.
1'

Benin: Allagbé – Barazé, Kiki, Verdon, Adénon – Dossou, Djigla, Adéoti, Séïbou, Sessègnon – Mounié.
Náhradníci: Farnolle, Kakpo – Adilehou, Fassinou, Imorou, Salomon, D'Almeida, Kossi, Soukou, Anaane, Azankpo, Poté.

Kamerun: Onana – Djoum, Banana, Ngadeu – Fai, Oyongo, Anguissa, Malong – Choupo-Moting, Toko Ekambi, Bahoken.
Náhradníci: Kameni, Ondoa – Bong, Dawa, Kana-Biyik, Kaptoum, Bassogog, Boumal, Joel, N'Jie, Zoua.

Rozhodčí: Selmi – Amsaad, Malloulchi.
Vzájemné zápasy

04.06.2005 Benin – Kamerun 1:4 (kvalifikace MS)
06.06.2004 Kamerun – Benin 2:1 (kvalifikace MS).
Kamerun

Papírový favorit tohoto zápasu už má postup ze skupiny jistý, nicméně konečné umístění ovlivňující výhodnější pozici pro vyřazovací fáze nikoliv. Kamerunci dostali na úvod šampionátu papírově nejslabšího soupeře v podobě Guinea-Bissau a díky trefám z druhého poločasu vyhráli 2:0. O pár dní později následovala bezbranková remíza s Ghanou, díky které se Kamerun s dvoubodovým náskokem na čele. Pokud dnes prohraje, může se propadnout až na třetí příčku, která ho každopádně o postup nepřipraví.
Benin

Situace v základní skupině F je naprosto otevřená, což se pochopitelně týká také Beninu. Ten vstoupil do turnaje remízou 2:2 s Ghanou, proti které hrál půlhodinu v přesilové hře. Přiblížit postupu se pak mohl proti Guinea-Bissau, jenže v nezáživném střetnutí získal jenom bod za remízu 0:0. S dvěma body tak Benin najdeme na druhém místě, v případě dnešního vítězství ho postup do další fáze nemine.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Afrického poháru národů. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi výběry Beninu a Kamerunu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.