Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Burkina Faso : Senegal - 2. února 2022   20:00

Burkina Faso
84' B. Touré
1:3
(0:0)
Senegal
Senegal
70' A. Diallo   • 77' I. Gueye   • 88' Mané
Koffi (35. F. Ouédraogo) – Kaboré, E. Tapsoba, Dayo, Yago – B. Touré, Sangaré, Guira (82. S. Ouattara) – Bandé (82. A. Tapsoba), B. Traoré, Bayala (61. Sanogo).
Senegal
E. Mendy – B. Sarr, Koulibaly, A. Diallo, Ciss – Kouyaté (67. P. Gueye), N. Mendy (90+3. Cissé) – B. Dieng (79. P. M. Sarr), I. Gueye, Mané – Diédhiou.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:10.
Je konec! Senegal poráží Burkina Faso 3:1 a je prvním finalistou letošního ročníku afrického poháru! Po půlhodině hry zahodil první šanci hlavou Dieng. Následně domácí chtěli penaltu, ale VAR ukázal, že k nedovolenému zákroku nedošlo. Ve 39. minutě zahrozil také outsider, ale Mendy skvěle zasáhl. V nastavení měl nejprve velkou šanci Mané, ale brankář soupeře byl na místě. Sudí následně přisoudil Senegalu penaltu za ruku Tapsoby, ale po prohlédnutí videa ji opět odvolal. Po změně stran se hrálo dlouho velmi opatrně. Až v 70. minutě po rohovém kopu poslal Senegal do vedení Abdou Diallo. O šest minut později navíc udeřil Idrissa Gueye. Burkina Faso ale snížilo zásluhou Tourého. V závěru ale z brejku potvrdil triumf Senegalu Sadio Mané.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Pape Abou Cissé (Senegal).
90+3'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Pape Abou Cissé.
90+2'
Senegal kombinuje s míčem na kopačkách a už se nikam nežene. Fotbalisté v zeleném si jsou vědomi toho, že jsou velmi blízko k finálové účasti.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Mané se protáhl na polovinu soupeře, ale nepokryl si míč a ještě upadl. Burkina Faso se ještě může vydat do ofenzivy.
88'
Senegal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Po chybě zadáků v bílém dostal přihrávku do úniku SADIO MANÉ, který uprchl všem obráncům a dloubl míč pod břevno! Vyběhnutý brankář neměl sebemenší šanci.
87'
Traoré se hnal za přihrávkou do pokutového území, jenže si míč předkopl před sebe a už se nedostal k zakončení. Senegal ale nechává soupeři prostor.
86'
Burkina Faso už vrhá prakticky všechny síly do útoku ve snaze o vyrovnání a vynunucení si prodloužení. Pro Senegal se zřejmě začnou otevírat prostory k protiútokům.
84'
Burkina Faso právě vstřelila branku!
Tak pozor! Burkina Faso ještě snižuje! Po prudkém centru z pravé strany se ve vápně odpoutal od obránce IBRAHIM BLATI TOURÉ, který krkolomně poslal míč k tyči!
83'
Mané si řekl o další přihrávku do pokutového území, ale spoluhráč mu poslal pobídku na paty, takže hráč Liverpoolu se k míči nedostal.
82'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Hassane Bandé, přichází Abdoul Tapsoba.
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Adama Guira, přichází Soumaïla Ouattara.
81'
Edmond Fayçal Tapsoba se dostal do pokutového území, ale nedokázal se uvolnit do zakončení. Obrana Senegalu hraje důrazně a nedává soupeřům prostor.
80'
Do konce utkání zbývá posledních deset minut a fanoušci Senegalu už na tribunách slaví postup svých oblíbenců do finále. Burkina Faso už moc času opravdu nemá.
79'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Pape Matar Sarr.
77'
O minutu později už Senegal druhou branku v utkání přidává! Sadio Mané prošel po levé straně do pokutového území, přihrál pod sebe a IDRISSA GUEYE ve skluzu trefil branku!
76'
Senegal mohl rozhodnout! Pape Gueye si naskočil na centr z levé strany, jenže nikým neatakován na zadní tyči hlavičkoval mimo branku!
74'
Mané zůstává po dalším souboji ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
73'
Další zakončení Senegalu. Z úctyhodné vzdálenosti zkusil štěstí Sarr, ale jeho projektil skončil v rukavicích připraveného brankáře.
72'
Na stadionu po úvodní brance dnešního souboje panuje skvělá atmosféra. Hráči Senegalu jsou aktivní a nepouští soupeře na svou polovinu.
70'
Favorizovaný Senegal se dvacet minut před koncem dostává do vedení a přibližuje se k vytouženému finále! ABDOU DIALLO si po rohovém kopu na malém vápně našel odražený míč a pohotově jej poslal do sítě!
68'
Mendy si dal pozor na sražený centr z levé strany a nechal míč doputovat na rohový kop. Burkina Faso posílá do vápna své hlavičkáře.
67'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Pape Gueye.
65'
Senegal zahrával další přímý kop. Centru se tentokrát chopil Dieng, ale jeho pobídka prolétla daleko do autu.
64'
Koulibaly potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně obrana Burkina Faso se rychle srovnala do bloku a nenechává domácím prostor.
63'
Senegal zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Mané, ale svým centrem odevzdal míč soupeři.
62'
Ciss si skvěle splnil také defenzivní povinnosti, pokryl si míč tělem a pohlídal jeho cestu do zámezí. Senegal bude vhazovat na vlastní polovině.
61'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Zakaria Sanogo.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku tohoto souboje. O něco aktivnější je Senegal, ale po změně stran se ze hry vytratily šance.
59'
Tapsoba vyvezl míč na polovinu Senegalu a rozehrál na levou stranu. Jeho pobídka ale nenašla nikoho v bílém dresu.
58'
Mendy rozehrál na pravou stranu, ale hráči Burkina Faso pokračují ve vysokém napadání rozehrávky domácích. Senegal se zatím trápí.
57'
Ciss si předkopl míč příliš daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku. Vhazovat tak budou hráči Burkina Faso.
56'
Brankář Mendy vyrazil na hranici velkého vápna a rozehrávkou na pravou stranu pomohl spoluhráčům zrychlit jejich akci. Senegal se tlačí vpřed.
55'
Ciss se hnal za vysokým nákopem na levou stranu, ale v rychlosti doslova zboural svého strážce. Rozehrávat bude Burkina Faso.
54'
Sarr operoval s míčem na pravé straně. Krajní obránce Senegalu dokonce vyslal do vápna centr, ale nenašel spoluhráče.
53'
Mané spěchal za přihrávkou na levé křídlo, ale obránce se mu včasným skluzem položil pod nohy a nepustil křídelníka Liverpoolu do šance.
52'
Žlutou kartu dostává Bouna Sarr (Senegal).
51'
Issa Kaboré dostal přihrávku na pravou stranu, jenže daleko se s míčem nedostal. Zastavil jej důrazný Kalidou Koulibaly.
50'
Zadáci Senegalu kombinují s míčem na svých kopačkách a nikam se neženou. Naopak hráči Burkina Faso soupeřovu kombinaci dobře atakují.
49'
Nampalys Mendy se zbytečně nechal obrat o míč a pustil soupeře do protiútoku. Hráči v bílém svou akci překombinovali a nedostali se ani do vápna.
48'
Dieng narýsoval přihrávku do pokutového území, jenže jeho pobídka byla příliš prudká a skončila u obránce.
47'
Senegal se také poprvé po změně stran vydal do útoku. Aktivní Mané si řekl o přihrávku na levou stranu, ale míč si dobře nezpracoval.
46'
Burkina Faso obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hráči v bílém se ihned vydali do útoku, ale jejich akce neměla dlouhého trvání.
46'
Extrémně dlouhý první poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Nebezpečnější byl favorizovaný Senegal. Po půlhodině hry zahodil první šanci hlavou Dieng. Následně domácí chtěli penaltu, ale VAR ukázal, že k nedovolenému zákroku nedošlo. Ve 39. minutě zahrozil také outsider, ale Mendy skvěle zasáhl. V nastavení měl nejprve velkou šanci Mané, ale brankář soupeře byl na místě. Sudí následně přisoudil Senegalu penaltu za ruku Tapsoby, ale po prohlédnutí videa ji opět odvolal.
45+9'
45+8'
Verdikt se opět mění! Senegal podruhé v prvním poločase přišel o pokutový kop.
45+8'
Do akce jde znovu video! Sudí se jde podívat, zda se skutečně jednalo o nedovolenou hru rukou.
45+6'
Pokutový kop pro Senegal! Tapsoba zahrál ve vápně rukou a sudí neváhal!
45+6'
Senegal se v závěru nastavení mohl dostat do vedení! Po rychlé akci zakončoval ve vápně Mané, ale brankář soupeře reflexivně vyrazil míč na roh!
45+5'
Obrana Burkina Faso nechala prostor Diengovi, který pohotově zakončil z ostrého úhlu, jenže svůj volej umístil vysoko nad břevno.
45+4'
Hráči Senegalu napadají rozehrávku soupeře vysoko na jeho polovině, jenže hráči v bílém jsou zatím v kombinaci hodně jistí.
45+3'
Nákop za obranu Senegalu hráčům v bílém moc nevyšel a míč propadl až do zámezí. Rozehrávat bude brankář Mendy.
45+2'
Mané napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale míč nezískal. Burkina Faso naopak podniklo ofenzivní výpad a vybojovalo roh.
45+1'
Nastavuje se šest minut!
45'
Issa Kaboré si naběhl na přihrávku na polovinu hřiště, ale hlavou prodloužil míč jen za sebe, kde už neměl spoluhráče.
44'
Hráči v bílém kombinují v zadních řadách a snaží se otupit snahu Senegalu. Uvidíme, kolik minut rozhodčí v prvním poločase nastaví.
43'
V tomto případě se sudí ani nejde podívat na video. Mané navíc po souboji kulhá na levou nohu. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
42'
Hráči Senegalu reklamovali další penaltu po pádu Maného ve vápně. Sudí ukazuje, že se bude kopat od branky.
41'
Koulibaly přečetl nepřesnou rozehrávku soupeře a zastavil prudkou pobídku. Fotbalisté Senegalu se v posledních minutách musí bránit.
40'
Fotbalisté Senegalu následně ubránili také rohový kop soupeře a odehráli míč ven z pokutového území. První půle zatím nabízí zajímavé utkání.
39'
Také Burkina Faso si vytvořilo první šanci! Do odraženého míče se ve vápně levačkou opřel Hassane Bandé, ale Mendy jeho ránu pohotově vyrazil!
38'
Guira dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poslal pobídku do pokutového území, ale Mendy míč ve skluzu odehrál na rohový kop.
37'
Rozhodčí je v posledních minutách hlavní postavou na trávníku. Tentokrát se nechtěně připletl do přihrávky na polovině hřiště.
36'
Penalta to nakonec nebude. Sudí nařídil rozehrávku od branky Burkina Faso. Outsider dnešního semifinále ale musel vystřídat brankáře.
35'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Hervé Koffi, přichází Farid Ouédraogo.
34'
Upřímně musím říct, že rozhodčí po prohlédnutí záznamu ukázal takové gesto, po kterém zatím nelze posoudit, zda se penalta bude kopat či ne.
32'
Tak pozor! Rozhodčí se jde podívat na video!
31'
Na trávníku už jsou zdravotníci obou týmů. Zejména s Kouyatém to nevypadá vůbec dobře.
30'
Cheikhou Kouyaté se ve snaze hlavičkovat srazil s vyběhnutým brankářem. Oba aktéři zůstávají ležet ve vápně a potřebují ošetření. Zatím je jasné, že penalta se kopat nebude.
29'
Žlutou kartu dostává Adama Guira (Burkina Faso).
28'
První obrovská šance Senegalu! Na centr z levé strany si ve vápně naskočil Bamba Dieng, ale jeho prudká hlavička prolétla kolem branky!
27'
Dayo si na vlastní polovině nechtěl komplikovat život a před soupeřem míč raději odkopl do bezpečí. Senegal postupně zvyšuje svůj tlak.
26'
Senegal zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, ale Koulibalyho pokus byl obranou zablokován.
25'
Saliou Ciss vhazoval na levé straně. Na jeho pobídku si naběhl Cheikhou Kouyaté, ale toho bez problémů uhlídal obránce.
24'
Burkina Faso zahrávalo další rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zakročili zadáci.
23'
Do šestnáctky se hnal Dieng, ale v souboji s obráncem se podle sudího dopustil útočného faulu. Rozehrávat bude Burkina Faso.
22'
Ciss se u rohového praporku zbavil soupeře a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku ale odhlavičkoval mimo vápno stoper Dayo.
21'
Mané se na levé straně pokoušel o další individuální akci, ale sám se utopil v moři svých kliček a míč si ukopl do autu. Rozehrávat se bude od branky Burkina Faso.
20'
Hráči Burkina Faso kombinují na polovině hřiště a snaží se uklidnit hru. Naopak fotbalisté Senegalu rozehrávku svého soupeře aktivně napadají.
19'
Sadio Mané předvedl vynikající individuální akci, kterou sám zakončil zpoza šestnáctky. Jeho pokus ale mířil přímo do míst, kde stál brankář.
18'
Sarr podpořil ofenzivu Senegalu náběhem po pravé straně, ale jeho pobídka do šestnáctky skončila v rukavicích brankáře.
17'
Senegal kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene. Favorit je od úvodu o něco aktivnější a číhá na skuliny v obraně soupeře.
16'
Aktivní Cheikhou Kouyaté se prodral na hranici velkého vápna, odkud zakončil nártem, jenže jeho dělovka prolétla dva metry od zadní tyčky.
15'
Nampalys Mendy poslal přihrávku na pravou stranu, jenže Dieng si míč nedokázal dobře zpracovat a balón mu utekl k prvnímu soupeři.
14'
Bayala se po levé straně prosmýkl do pokutového území a chtěl přihrát na malé vápno. Jeho pobídku si defenziva Senegalu pohlídala.
13'
Senegal zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně obrana Burkina Faso dokázala s přehledem míč odehrát do bezpečí.
12'
Famara Diédhiou si naběhl na přihrávku do pokutového území a levou nohou chtěl míč dloubnout na značku pokutového kopu. Akce ale byla zastavena odkopem na roh.
11'
Touré dostal přihrávku z levé strany na hranici velkého vápna, odkud chtěl zakončit levačkou, ale jeho ránu zablokoval obránce.
10'
Ciss na levé straně sprintoval za přihrávkou na levou stranu, jenže jeho následný centr skončil mimo velké vápno.
9'
Traoré se v souboji na polovině Senegalu dopustil nedovoleného zákroku, když jednoho ze stoperů trefil loktem do obličeje.
8'
Rychlonohý Mané prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, jenže centr levačkou mu vůbec nesedl a skončil v rukavicích brankáře.
7'
Senegal měl k dispozici rozehrávku přímého kopu. Jeho exekuce se ujal Dieng, který odcentroval na hranici velkého vápna, ale tam neměl spoluhráče.
6'
Krátce po rozehrávce se po levé straně tlačil vpřed Sadio Mané, ale senegalský fotbalista se nepovedenou kličkou sám připravil o míč.
5'
Hra je přerušena! Oba fotbalisté potřebují po tvrdé srážce ošetření.
4'
Na polovině hřiště se se soupeřem velmi nepříjemně srazil Nampalys Mendy. Fotbalista Senegalu zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji.
3'
Saliou Ciss poslal přihrávku do pokutového území, jenže jeho pobídku si brankář Kuffi pohlídal a ukryl míč do rukavic.
2'
Bertrand Traoré se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče a postaral se o první zakončení. Jeho rána ale skončila daleko od branky.
1'
Senegal obstaral výkop do prvního poločasu dnešního semifinále. Právě Senegal je v dnešním souboji favoritem na postup do boje o titul afrického šampióna.
1'

Burkina Faso: Koffi – Kaboré, E. Tapsoba, Dayo, Yago – B. Touré, Sangaré, Guira – Bandé, B. Traoré, Bayala.
Náhradníci: F. Ouédraogo, Sawadogo – Konaté, Malo, S. Ouattara, I. Ouédraogo, Sanogo, A. Tapsoba, Simporé, O. A. Traoré, E. Traoré.

Senegal: E. Mendy – B. Sarr, Koulibaly, A. Diallo, Ciss – Kouyaté, N. Mendy – B. Dieng, I. Gueye, Mané – Diédhiou.
Náhradníci: S. Dieng, A. Gomis – K. Baldé, Cissé, H. Diallo, P. Gueye, Lopy, Mbaye, Sarr, Name, P. M. Sarr, Thiam..

Burkina Faso je podle všeho největším překvapením letošního afrického poháru. Do turnaje přitom vstoupilo porážkou s Kamerunem. Následně ale přišla výhra nad Kapverdy a remíza 1:1 s Etiopií. Ve čtvrtfinále narazilo Burkina Faso na Gabon, který vyřadilo až v deváté sérii penaltového rozstřelu. Ve čtvrtfinále pak přišlo překvapivé vítězství 1:0 nad Tuniskem. Hřebci tak mohou pokračovat a pokusí se vyšlápnout na dalšího favorita.
Senegal

Senegal byl už před startem turnaje pasován do role největšího favorita na celkové vítězství a zatím své ambice potvrzuje ve velkém stylu. V základní skupině sice zvítězil jen v prvním duelu 1:0 nad Zimbabwe, ale další bezbrankové remízy s Guineou a Malawi mu stačily na postup. V osmifinále narazil Senegal na Kapverdy, které přehrál bez větších problémů 2:0. Ve čtvrtfinále pak ještě v 65. minutě remizoval s Rovníkovou Guineou, ale Kouyaté a Sarr rozhodli o postupu favorita do semifinále.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze semifinále Afrického poháru národů mezi Burkina Faso a Senegalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.