Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Southampton - 29. října 2019   20:45

Manchester City
20' Otamendi  • 38' Agüero  • 56' Agüero
3:1
(2:0)
Southampton
Southampton
75' Stephens
Bravo – Walker (65. Cancelo), Otamendi, García, Angeliño (79. Stones) – Doyle, Foden, B. Silva – Mahriz, Agüero (C), Jesus (87. Bernabé)
Carson – Bernabé, Cancelo, De Bruyne, Poveda, D. Silva, Stones
Moss – Bennett, Smart
Etihad Stadium, Manchester
Southampton
McCarthy – Valery, Stephens, Bednarek, Danso – Romeu (90+1. Vokins), Höjbjerg (C), Ward-Prowse – Armstrong, Long (68. Redmond), Boufal (68. Adams)
Gunn – Adams, Ings, Redmond, Vestergaard, Vokins, Jošida

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme také mohli sledovat dvě branky. Ovšem tentokrát se o ně podělily oba celky. Nejprve navýšil vedení domácích svou druhou brankou Sergio Agüero, nicméně nepříznivý stav dokázal po rohu korigovat Jack Stephens. Hosté ve druhé polovině zápasu dokázali předvést několik pohledných akcí, takže si minimálně jednu branku zasloužili. Domácí hodně zvolnili, nicméně postup si v poklidu pohlídali. Postup trochu může kalit fakt, že Angeliño střídal ze zdravotních důvodů. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+3'
90+2'
Domácí si celkem v poklidu přihrávají a příliš je nevyrušuje ani presink soupeřových hráčů.
90+1'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Jake Vokins.
90'
Rozhodčí bude nastavovat ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Utkání se již v zásadě pouze dohrává. Domácí si kontrolují pohodový postup do další fáze poháru.
87'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Adrián Bernabé.
86'
Phil Foden z levé strany centroval do vápna, kde ale míč odkopával jeden z připravených hostů.
85'
Domácí se vrací k držení míče a zatím si přihrávají na vlastní obranné polovině.
84'
Po rohovém kopu se míč odrazil mimo vápno, kde se ho ujal Oriol Romeu. Ten se nerozpakoval a poslal ho zpět směrem k brance, jenže značně minul.
83'
Nyní však letěl míč na Adamse, takže Nicolás Otamendi raději odvrací na rohový kop.
82'
Domácí už se snaží zbytek utkání dohrát v klidu a pohlídat si postup do další fáze soutěže.
81'
Claudio Bravo vyrazil mimo pokutové území a před soupeřem poslal technickou přihrávku na spoluhráče, čímž uklidnil situaci.
80'
V posledních minutách jsou mnohem častěji u míče hostující fotbalisté, což je pro dnešní utkání hodně nezvyklý pohled.
79'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Angeliño, přichází John Stones.
78'
Na hrací ploše zůstává v nefotbalové pozici Angeliño, který potřebuje lékařské ošetření.
77'
Yan Valery poslal míč směrem k soupeřově brance. Těžko odhadovat, zda mělo jít o střelecký pokus nebo nevyvedenou přihrávku.
76'
Nyní musel zasahovat Jack Stephens i na druhé straně, když ve skluzu poslal míč do autu, aby soupeř nemohl postupovat vpřed.
75'
Southampton právě vstřelil branku!
Hosté jsou v posledních minutách konečně také aktivní a byli odměněni vstřelenou brankou. Southampton vybojoval výhodu rohového kopu, centr poslal do vápna James Ward-Prowse, jeho centr si našel JACK STEPHENS, který důraznou hlavičkou rozvlnil síť.
73'
Po rohovém kopu se domácí dostali i k zakončení, ale rána Fodena ze záklonu nemířila mezi tři tyče.
72'
Do vápna se prodral Agüero, který chtěl hattrick, leč střelu mu tečoval soupeř na roh.
71'
Celkově dnešní třetí rohový kop Southamptonu znamenal nebezpečí pro Brava, když zakončoval Stephens, jehož střela zřejmě mířila do tyče, ale Chilan míč raději vytáhl rukou mimo.
70'
Dvojice střídajících hráčů Southamptonu nadělala trochu starostí domácím. Následně ještě mířil centr do vápna, který odvrátil Otamendi na roh.
69'
Manchester City poslal přihrávku do pokutového území, kde na dlouhou nohu odvracel jeden z hostů, který posléze lehce kulhá.
68'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Che Adams.
68'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Nathan Redmond.
67'
Po krátkém intermezzu sledujeme opět klasický obrázek obléhání hostujícího pokutového území.
66'
Po centru od rohového praporku se k hlavičce prodral Shane Long, ale branku se mu trefit nepovedlo.
65'
První zajímavý střelecký pokus byl k vidění také na střele Southamptonu. Bravo vytáhl ránu Boufala na rohový kop.
65'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Kyle Walker.
64'
Příliš prudká přihrávka na levou stranu vyletěla mimo hrací plochu, aniž by ji Jesus mohl zachytit.
63'
Střelecký pokus vypustil Kyle Walker, avšak jeho rána nemířila příliš přesně, takže McCarthy zůstal v klidu.
62'
Pokus o rozehrání rohu na nejbližšího hráče a průnik do vápna dokázala hostující obrana zpacifikovat.
61'
Další slušná příležitost domácího celku nekončí brankou. Bednarek dokázal zabránit střele Mahrize v cestě do branky.
60'
Těsně před domácím hráčem dokázal hostující zadák odvrátit míč pryč z pokutového území.
59'
Domácí znovu pokračují ve své klasice – spousta přihrávek, zatímco hosté se vůbec nedostávají k míči.
58'
Přihrávka měla opět směřovat na Longa, leč znovu se nepotkala s přesností, takže obrana Manchesteru City může být v klidu.
56'
Manchester City právě vstřelil branku!
Druhou branku v dnešním střetnutí střílí SERGIO AGÜERO, který z bezprostřední blízkosti tečoval za záda brankáře střelu, kterou vyslal Rijád Mahriz, leč byla mu zblokována. Hosté sice signalizovali ofsajd, ale v něm se zkušený Argentinec nenacházel.
55'
Dlouhá přihrávka měla letět na Longa, jenže Ir neměl příliš šancí se k míči dostat.
54'
Gabriel Jesus sice na hraně vápna našel Bernarda Silvu, ale jeho zpracování do pokutového území neneslo ovoce, protože míč uzmul soupeř.
53'
Znovu byl v akci Španěl Angeliño, jehož centr byl tentokrát přesnější, ale Agüero nesklepl spoluhráči dobře.
52'
Angeliño předvedl povedenou akci na levé straně, ale centr do vápna nebyl dostatečně přesný.
51'
Ve skluzu zahrál Oriol Romeu míč pouze do autu, nicméně zabránil tím alespoň postupu Kylea Walkera.
50'
Angeliño nedokázal procpat svou přihrávku na spoluhráče. Následně se ale domácí opět dostali do pokutového území, kde Bernardo Silva jen nastřelil vyběhnutého McCarthyho.
49'
Walker si na pravé straně málem nechal sebrat míč, načež pod tlakem poslal přihrávku dozadu.
48'
Jan Bednarek svůj odkop opřel o soupeře, čímž vybojoval svému celku autové vhazování, které samotný Polák obstará.
47'
Míč letěl do pokutového území na Jamese Warda-Prowse, ale ten nebyl připuštěn k zakončení.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme sledovali obrovskou dominanci domácích. Ti si také dokázali připravit brankové příležitosti, které se jim povedlo využít. Nejprve skóroval přesnou hlavičkou Nicolás Otamendi, aby vedení zdvojnásobil po povedené akci kapitán Sergio Agüero. Hosté se nedostali za první polovinu hry vůbec k ničemu a jejich hra je hodně opatrná a je z ní cítit snaha neinkasovat nějaký další brankový příděl. To však není nejlepší cesta a Southampton je na nejlepší cestě k vypadnutí z Ligového poháru. Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Ofsajdové postavení Gabriela Jesuse však znamená, že zřejmě již žádnou další branku v první polovině hry neuvidíme.
45'
Gabriel Jesus pěkně pronikal po levé straně, načež mu soupeři ukopli míč na rohový kop.
44'
Míč na levou stranu v podání Manchesteru City byl příliš dlouhý, takže mizí mimo hrací plochu.
43'
Blíží se nám závěr prvního poločasu a sledujeme stále stejný obrázek. Manchester City je u míče a hosté jsou zataženi ve vlastním pokutovém území a jeho nejbližším okolí.
41'
Velice povedenou ránu vytáhl ze svého zásobníku Bernardo Silva. Tvrdá pumelice mířila do středu branky, takže McCarthy zvládl vytáhnout pryč.
40'
Ke střele z větší dálky se dostal Phil Foden a hostující brankář musel být na pozoru a ostrý projektil vyrazit mimo tři tyče.
40'
Domácí pokračují v kombinaci s míčem u kopaček. Nyní se do zakončení dral Agüero, který ale končí na trávníku. Sudí však žádný faul nezaznamenal.
38'
Po další povedené kombinaci se domácí dostávají do dvoubrankového vedení. Kyle Walker dostal pěknou přihrávku od Mahrize do běhu, poslal před brankou prudkou přihrávku a SERGIO AGÜERO neměl složitou práci, protože mu jen stačilo nastavit nohu.
37'
Rijád Mahriz pěkně pronikl přes soupeře, vymyslel přihrávku na Bernarda Silvu, ale Portugalcovo akrobatické zakončení míří značně mimo.
36'
Jack Stephens odvracel centr do pokutového území. Míče se však vzápětí opět ujímají domácí.
35'
Pokus o výpad v podání domácích ukončil Jan Bednarek odkopem za postranní čáru.
34'
Exekuci volného přímého kopu z velmi dobré vzdálenosti si vzal na odpovědnost Sergio Agüero. Kapitán domácích však kromě zdi přestřelil i branku.
33'
Nedaleko vlastního pokutového území fauloval Sofiane Boufal, který poslal k zemi mladého Tommyho Doylea.
32'
Oriol Romeu si vykoledoval žluté varování od sudího Mosse.
31'
Kyle Walker si hodně předkopl míč, takže se proti němu vrhli soupeři, kterým se ale do brejku vyrazit nepovedlo.
30'
Snad poprvé v dnešním utkání byli delší dobu aktivní směrem kupředu i hosté. Míč měl směřovat na Longa, který ale nehrál, protože předtím zřejmě stál v ofsajdu.
29'
Gabriel Jesus hledal ve vápně nabíhajícího Agüera, před nímž však obrana dokázala odvrátit.
28'
Walker velmi snadno získal míč na Armstrongovi. Následně se Bernardo Silva dostal až do vápna, kde ho Romeu připravil o míč.
27'
Další rohový kop pro domácí tentokrát neznamenal nejmenší nebezpečí pro obranu Southamptonu.
25'
Bleděmodří stále mají míč u kopaček a snaží se proniknout k soupeřovu pokutovému území.
23'
Southampton se nyní pokusil o dlouhý nákop, avšak Otamendi byl pozorný i směrem dozadu.
22'
Úvodní branku tedy máme za sebou, nicméně domácí nepolevují a stále kombinují s míčem u kopaček.
20'
Domácím se podařilo vybojovat si další výhodu rohového kopu. Na hranici vápna centroval Bernardo Silva a jeho povedený míč do branky usměrnil argentinský stoper NICOLÁS OTAMENDI.
19'
Domácí fotbalisté i nadále obléhají soupeřovo pokutové území a hledají volné místo, kudy ohrozit McCarthyho.
18'
I nadále jsou u míče mnohem častěji domácí. Hosté se k němu dostávají víceméně sporadicky.
17'
Gabriel Jesus unikal po levém křídle, nakonec však končí na trávníku po nedovoleném zákroku soupeře.
16'
Centr od rohového praporku byl ale hodně nepovedený, když Doyle se pokusil zaskočit soupeřova brankáře, leč jeho pokus o ohrožení branky nebyl vůbec přesný.
15'
Velmi povedenou akci předvedl Tommy Doyle, načež byl poslán k zemi. Sudí nechává výhodu a domácím se následně povedlo vybojovat rohový kop.
14'
Hosté se ojediněle dostali na útočnou polovinu, ale přihrávka na pravou stranu byla příliš dlouhá a míč mizí mimo hrací plochu.
13'
Pierre-Emile Höjbjerg si dobře počínal u vlastního pokutového území, načež bude rozehrávat od brány Alex McCarthy.
12'
Walker šikovně našel Mahrize, ale ten při pokusu o technickou finesu přišel o míč u soupeřova vápna.
11'
Centrovaný míč z levé strany neprošel, protože ho zablokoval Kevin Danso. Následně byl k vidění roh, po němž pálil Angeliño, nicméně trefil jen střed branky, kde pohodlně zasáhl McCarthy.
10'
Rijád Mahriz si zpracovával míč za postranní čarou, což se samozřejmě nesmí, takže vhazují hosté.
9'
McCarthy předvedl neortodoxní zákrok proti centru, který vyrazil do spoluhráče, ale jako první se k míči dostal hráč Southamptonu a odvrátil do bezpečí.
8'
Další centr do vápna v podání domácích hosté opět odvrátili. Domácí hráči však zůstávají v držení míče.
7'
Střeleckým pokusem se prezentoval Alžíran Mahriz, ale jeho slabá střela nebyla dostatečně přesně umístěna, takže si McCarthy připsal snadný zákrok.
6'
Centr do pokutového území přiletěl z levé strany, ale defenziva Southamptonu si dokázala poradit.
5'
Obléhání soupeřovy poloviny v podání domácích pokračuje i nadále, ale zatím probíhá daleko od branky.
4'
Zatím sledujeme úvod dle očekávání. Fotbalisté v bleděmodrých dresech kombinují s míčem u kopaček.
3'
Agüero kolem pokutového území sebral míč, který by ale zřejmě letěl na dobře si nabíhajícího spoluhráče, načež Argentinec nic zajímavého nevymyslel.
2'
Mahriz se sice na pravé straně hlásí u rozhodčího o roh, ale pomezní signalizuje odkop od branky.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí favorité, kteří ihned kontrolují hru a hledají prostor, kudy ohrozit soupeřovu branku.
1'

Manchester City: Bravo – Walker, Otamendi, García, Angeliño – Doyle, Foden, B. Silva – Mahriz, Agüero (C), Jesus
Náhradníci: Carson – Bernabe, Cancelo, De Bruyne, Poveda, D. Silva, Stones

Southampton FC: McCarthy – Valery, Stephens, Bednarek, Danso – Romeu, Höjbjerg (C), Ward-Prowse – Armstrong, Long, Boufal
Náhradníci: Gunn – Adams, Ings, Redmond, Vestergaard, Vokins, Jošida

Rozhodčí: Moss – Bennett, Smart.
Southampton FC

Hosté za sebou mají již o jedno kolo v Ligovém poháru navíc. Nejprve si museli poradit s loni ještě prvoligovým Fulhamem, který porazili v Londýně 1:0. V dalším kole se pak Southampton utkal s třetiligovým Portsmouthem, který suverénně rozdrtil 4:0. V Premier League se Southamptonu příliš nedaří, když z deseti kol zapsal pouhých osm bodů a určitě budou hráči chtít zapomenout na poslední domácí debakl 0:9 od Leicesteru.

První kola soutěže byla pro Manchester City volná, takže v Ligovém poháru má za sebou letos pouze jeden souboj s Prestonem North End. Duel se odehrál na půdě druholigového celku a Citizens poměrně jasně zvítězili v poměru 3:0. V Premier League to zatím ze strany City není zase tolik přesvědčivé, když po deseti kolech na vedoucí Liverpool ztrácí již šest bodů, jelikož celek z Manchesteru zapsal již jednu remízu a dvě porážky.
V osmifinále anglického Ligového poháru se spolu utkávají celky Manchester City a Southampton FC. Jasným papírovým favoritem je samozřejmě loňský anglický mistr, tedy celek domácích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.