Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Portsmouth : Birmingham  - 6. srpna 2019   20:45

Portsmouth
Portsmouth
30' Harrison  • 39' Close  • 54' Harrison
3:0
(2:0)
Birmingham
Birmingham
Portsmouth
MacGillivray – Walkes, Downing (85. Raggett), Burgess, Brown (77. Haunstrup) – Close, Naylor – Harness, Cannon, Curtis – Harrison (78. Pitman).
Bass – Maloney, Hawkins, Pitman, Raggett, Evans, Haunstrup.
Neil Hair – Bhupinder Gill, Leigh Crowhurst
Fratton Park, Portsmouth
9 913 diváků
Birmingham
Stockdale – Bajrami, Clarke-Salter, Cogley – Harding, Gardner, Lakin, Seddon, Medina – Crowley (55. Bailey), Bellingham (81. Boyd Munce).
Trueman – O'Keeffe, Bailey, Burke, Boyd Munce, Stirk, Redmond.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 9 913 diváků.
Utkání je u konce a z postupu do druhého kola se raduje domácí Portsmouth. Hosté sice po přestávce předvedli lepší výkon, než v první půli, dnes to ale vůbec nestačilo. Už v 54. minutě navíc Birmingham inkasoval potřetí, když se po centru prosadil hlavičkou Ellis Harrison. Tříbrankový náskok si Portsmouth hravě pohlídal a nic na něm nezměnily ani dvě Gardnerovy povedené střely z dálky.
90+3'
90+2'
Bailey si nabíhal za obranu Portsmouthu, snažení však bylo zbytečné, byl totiž zachycen v ofsajdu.
90+1'
Roh nebyl z těch akcí, které by byly pro zápas důležité, Portsmouth se bez potíží ubránil.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Vše vyvrcholilo střelou z dálky od Craiga Gardnera a MacGillivray měl co dělat, aby tuto táhlou ránu vyškrábl na roh.
89'
Pískal se faul domácích ve středovém kruhu, Birmingham rozjíždí postupnou akci.
88'
Hlavičkové zakončení po centru z pravého křídla skončilo vedle, Stockdale zahajuje protiakci Birminghamu.
87'
I za jasného náskoku domácí bojují o každý míč, nevypouští žádný tvrdší souboj.
86'
Hosté tuší, že dnešní zápas už asi neotočí, stále ale chtějí dát alespoň jeden gól.
85'
Střídání v týmu Portsmouth FC: ze hřiště odchází Paul Downing, přichází Sean Raggett.
84'
Harding neprošel podél pravé pomezní čáry, o míč jej obrali Curtis s Cannonem.
83'
Tentokrát to bylo o centru na zadní tyč a důrazném obranném zákroku. Hosté pak neúspěšně reklamovali faul, kopat se bude od MacGillivrayovy branky.
82'
Další přímý kop pro hostující tým, standardka se bude konat z podobného místa, jako před chvílí.
81'
Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, obrana Portsmouthu s gólmanem v čele si ale zvládla poradit a nepustit soupeře do zakončení.
81'
Střídání v týmu Birmingham City: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Caolan Boyd Munce.
80'
Přesto se rozhodl pro prudkou ránu a málem mu to vyšlo. MacGillivray měl co dělat, aby tuto bombu vyrazil na roh.
80'
Přímý kop pro Birmingham, na přímou střelu je to ale ještě dost daleko. U míče je nachystán Gardner.
78'
Mával se ofsajd hostujícího týmu, v nedovoleném postavení se ocitl Charlie Lakin.
78'
Střídání v týmu Portsmouth FC: ze hřiště odchází Ellis Harrison, přichází Brett Pitman.
77'
Střídání v týmu Portsmouth FC: ze hřiště odchází Lee Brown, přichází Brandon Haunstrup.
76'
Hostující Harding se svou individuální akcí neuspěl a o míč přišel kousek za půlící čárou.
75'
Harrison si chvíli poseděl na trávníku, zákrok byl opravdu docela ostrý, už je ale na nohou a bude pokračovat.
75'
Za faul na Harrisona se uděluje žlutá karta, potrestaným hráčem je hostující Jude Bellingham.
73'
Brown sice nezachytil přihrávku do běhu, u rohového praporku ale míč vybojoval a odcentroval. Střela z toho sice nebyla, přesto dokázali domácí diváci akci ocenit potleskem.
71'
Po delší době se připomněli hráči Birminghamu, k odraženému míči se dostal Bailey, jenže z vápna pálil vysoko nad.
69'
Hra se teď trochu uklidnila. Hosté se stále trápí směrem kupředu a domácí nemají kam pospíchat.
67'
Je to teď fotbal na jednu branku, Birmingham se prakticky nedostává na delší dobu k míči.
65'
Málem to bylo 4:0. Po zmatcích v šestnáctce se najednou před gólmanem objevil zcela volný Harrison, jeho ránu ale Stockdale zvládl vyrazit. Následná dorážka od Browna skončila na boční síti.
64'
Signál s rozehrávkou po zemi ale Portsmouthu vůbec nevyšel a míč se bleskově ocitl až u brankáře MacGillivraye.
63'
Prudký centr od rohového praporku chtěl hlavičkovat na branku Curtis, hosté však zvládli míč odvrátit. Je z toho ovšem ještě jeden roh.
62'
Roh i na druhé straně, to vše po hezké kličkované v pokutovém území. Domácí publikum tuto podívanou odměňuje potleskem.
60'
Do vápna se prodíral Lakin, ztratil ovšem trochu rovnováhu a při pádu přišel o míč. Byl z toho alespoň roh, ale ani ten gólmana Portsmouthu neohrozil.
59'
Hosté už musí vše vrhnout do útoku, aby se pokusili o alespoň zdramatizování zápasu.
57'
Bajrami se ve středu hrací plochy dopustil poměrně ostrého zákroku a domácí hráči pro něj u sudího chtějí kartu. Ta by byla už druhá a musel by tedy do sprch. Sudí si však vystačil s domluvou a přímým kopem.
55'
Střídání v týmu Birmingham City: ze hřiště odchází Dan Crowley, přichází Odin Bailey.
54'
Portsmouth právě vstřelil branku!
Teď už to ale gólem skončilo. Z levé strany nacentroval Curtis, na zadní tyči přeskočil ELLIS HARRISON obránce, poslal křížnou hlavičku mimo Stockdaleův dosah a upravil tak na 3:0.
54'
A tak vznikla šance na opačné straně. Jenže ani Stockdale zasahovat nemusel, hlavička z vápna šla mimo.
52'
Aktivita hostujícího týmu je teď rozhodně vyšší, než tomu bylo v první půli, stále je to ale málo na to, aby z toho bylo ohrožení MacGillivrayovy branky.
50'
Na pravé straně se o průnik snažili hostující Crowley s Cogleym, ani jeden ovšem nezvládl odcentrovat.
49'
Už se hrálo na opačné straně, rozehrávka přímého kopu z levého křídla však brankáře Stockdalea neohrozila. Birmingham rozehrává od vlastní branky.
47'
Pas za obranu domácích skončil u MacGillivraye, ten na míč včas vystartoval a skryl v rukavicích.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
Máme za sebou první poločas, který nadmíru vyšel domácím fotbalistům. Ti se do svého soupeře pustili hned od úvodu a po několika šancích a rohové sérii udeřili ve 30. minutě. Hlavička Ellise Harrisona byla hostující obranou vyhlavičkována až zpoza brankové čáry. O devět minut později se navíc ze střední vzdálenosti trefil Ben Close a jeho gól ustanovil poločasový stav 2:0. Jak vidno, Portsmouth má výtečně našlápnuto k postupu do dalšího kola.
45+5'
45+5'
Na závěr poločasu tu byla ještě jedná štiplavá střela po rychlém přechodu do útoku. Zleva pálil domácí Curtis a jeho křížná rána minula branku jen o kousek.
45+3'
Tento centr však nebyl vůbec povedený, míč pouze prolétl šestnáctkou a skončil mimo hrací plochu.
45+2'
Portsmouth i nadále pokračuje v útočném fotbalu, domácí si vybojovali další rohový kop.
45'
Rozhodčí bude nastavovat pět minut.
44'
Po delší době se do akce dostali i hosté a byť se Seddon do zakončení nedostal, vybojoval alespoň autové vhazování na útočné polovině.
42'
Po sražené střele a centru byl ve výskoku sražen Harrison, zákrok Clarke-Saltera však jako penaltový posouzen nebyl.
41'
Portsmouth bude navíc rozehrávat přímý kop z docela dobré pozice. Za faul dostal hostující Agus Medina žlutou kartu.
39'
A už je to o dvě branky! Curtisova střela byla sice sražena, k odraženému míči se však dostal BEN CLOSE a ten svůj volej poslal přesně k tyči, mimo dosah gólmana – 2:0.
38'
Walkes svým dotíráním napadal rozehrávku Birminghamu, hosté se s velkými obtížemi dostali alespoň k půlce.
36'
Birmingham teď působí hodně zakřiknutě, domácí tým tak může pronikat do trochu rozhozené obrany.
34'
Portsmouth to vzal středem, narazil však na dobře zorganizovanou obranu soupeře a hra se už valí na opačnou stranu.
34'
No a vše vyřešil žlutou kartou pro domácího Ellise Harrisona a hostujícího Geralda Bajramiho.
32'
Hosté se samozřejmě snaží o bleskové srovnání a jdou tvrdě za svým. Po jedné z akcí se nám strhla u pomezní čáry potyčka a rozhodčí má plné ruce práce s uklidněním situace.
30'
No a teď už to je gól a domácí vedou. Po centru od rohového praporku gólman nejprve jednu hlavičku vyrazil, ale ta v podání ELLISE HARRISONA už šla na branku a jeden z obránců ji vyhlavičkovával až zpoza brankové čáry!
30'
Je to teď rohový smršť. Po dalším centru zakončoval Harrison a jeho zakončení se otřel o boční síť. Zase to bylo s tečí, takže opět roh.
29'
Aby těch rohů nebylo málo, tak Brown teď rozehrál další a jeho centr na zadní tyč hostující obrana jen tak tak odvrátila vedle tyče vlastní branky.
28'
Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, ale ani jeden nepřinesl vážné ohrožení branky Birminghamu.
27'
Po ztrátě míče se domácí dostali do rychlého kontru a střele zpoza vápna. Rána v podání Harnesse byla tečována a je z toho roh.
26'
Další výpad domácích skončil Cannonovým faulem na Medinu. I této rozehrávky přímého kopu se ujme Stockdale.
25'
Portsmouth v útočné akci neuspěl, míč má ve svém držení Stockdale a čeká nyní na to, až se mu nabídnou spoluhráči na rozehrávku.
23'
Centr do pokutového území Portsmouthu obrana domácích s menšími potížemi odvrátila, Birmingham se ke střele nedostal.
21'
Následoval přímý kop a na centrovaný míč si u zadní tyče naskakoval Harrison. Bylo to na něj ale příliš vysoké a nechytatelné.
20'
Je to tak, Wes Harding z Birminghamu je prvním potrestaným hráčem utkání.
19'
Velice ostrý skluz kolíky proti noze předvedl hostující Harding a vypadá to, že rozhodčí vytáhne poprvé žlutou kartu.
17'
Ten už MacGillivray pokryl na první dobrou a ihned poslal míč pryč ze svého vápna.
16'
Bylo to však s tečí, takže následoval roh. Po rozehrání vznikl před MacGillivrayem velký závar, ten ale domácí obrana nakonec s vypětím všech sil odvrátila na další roh.
15'
První střela utkání. Kousek za pokutovým územím Portsmouthu napřáhl Bellingham, jeho rána ale skončila vysoko nad.
14'
Hraje se docela od podlahy, nyní to na svou kůži poznal domácí Cannon, kterého srazil Bajrami.
12'
Poměrně ostrý zákrok na hostujícího Gardnera, zatím se žlutá karta neudělovala.
10'
Pokus domácích o prostrčení na Harnesse nevyšlo, míč má Stockdale a v poklidu rozehrává.
9'
Centr z levé strany pouze prolétl pokutovým územím a skončil za brankou domácího MacGillivraye.
8'
Krátká chvilka soubojů u pomezní čáry, u míče i nadále zůstávají hráči Birminghamu.
7'
Při útočné snaze se faulu dopustil domácí Harness, Birmingham rozehrává od gólmana Stockdalea.
6'
Úvod utkání je aktivní z obou stran, je to ale zatím bez střeleckého vyjádření.
5'
Samotná standardka domácím ne zcela vyšla, Portsmouth je ale stále u míče a kombinuje u šestnáctky.
4'
Už se hrálo na druhé straně, centr z pravého křídla musel Bajrami uklízet na rohový kop pro Portsmouth.
3'
Hostující Cogley se snažil přejít přes Browna, ten jej ale udržel na zádech. K centru se nedostal ni Crowley, tomu navíc rozhodčí odpískal útočný faul.
2'
Hosté se hned v úvodu pustili do útočení, zatím jejich snaha však skončila v zámezí.
1'

Portsmouth FC: MacGillivray – Walkes, Downing, Burgess, Brown – Close, Naylor – Harness, Cannon, Curtis – Harrison.
Náhradníci: Bass – Maloney, Hawkins, Pitman, Raggett, Evans, Haunstrup.

Birmingham City: Stockdale – Bajrami, Clarke-Salter, Cogley – Harding, Gardner, Lakin, Seddon, Medina – Crowley, Bellingham.
Náhradníci: Trueman – O'Keeffe, Bailey, Burke, Boyd Munce, Stirk, Redmond.

Rozhodčí: Neil Hair – Bhupinder Gill, Leigh Crowhurst.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za pár okamžiků začne.
Zápas ve Fratton Parku začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Neil Hair, kterému budou na pomezí asistovat Bhupinder Gill a Leigh Crowhurst.
Birmingham City

Hosté zaznamenali poslední výhru v Ligovém poháru v sezóně 2017/18, kdy přešli přes Crawley Town, aby pak padli s Bournemouthem. V loňské sezóně hrál Birmingham v prvním kole na půdě Readingu a prohrál 0:2. Do dnešního zápasu jde mužstvo s výhrou v zádech, v úvodním kole Championship totiž Birmingham vyhrál v Brentfordu 1:0. A vzhledem k postavení obou celků v ligové hierarchii je třeba favorita pohárového duelu hledat právě zde.
Portsmouth FC

Domácí tým se dnes počtvrté v řadě pokusí vybojovat v této soutěži postup, naposledy se to Portsmouthu povedlo v sezóně 2015/16, kdy nejprve přešel přes Derby County, aby pak vypadl s Readingem. V následujících letech klub vypadl s Coventry, Cardiffem a Wimbledonem. Každopádně dnes se tým pokusí i napravit nepovedený vstup do League, One, kde v prvním kole podlehl Shrewsbury.
Dobrý večer u prvního kola Anglického Ligového poháru. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Portsmouth FC a Birmingham City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.