Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Newport County AFC : Newcastle - 30. září 2020   18:30

Newport County AFC
5' Abrahams
1:1
(1:0)

4:5 (PEN)

Newcastle
Newcastle
87' Shelvey
Townsend – Haynes, Cooper, Bennett (80. Willmott), Demetriou – Shephard, Dolan, Sheehan (C), Twine (90+4. Collins) – Amond (80. Taylor), Abrahams.
King – Baker, Collins, Ellison, Janneh, Taylor, Willmott.
Brooks – Burt, Bennett
Rodney Parade, Newport
Newcastle
Gillespie – Manquillo, Krafth (72. Schär), Fernández (C), Lewis – Longstaff, Shelvey – Murphy, Almirón (62. Wilson), Fraser – Carroll (62. Joelinton).
Darlow – Anderson, Joelinton, Hayden, Hendrick, Schär, Wilson.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 1.
Velké zklamání pro Newport, který byl jako účastník čtvrté nejvyšší soutěže blízko postupu do čtvrtfinále Carabao Cupu. Straky zachránil až Jonjo Shelvey a jeho vyrovnávající gól ze sedmaosmdesáté minuty. V penaltách United také dotahovali, když nedal Joelinton. Taylor a Cooper následně své pokusy ale zpackali a štěstí se tak přiklonilo na stranu jasného favorita.
Brandon Cooper podal v obraně nadlidský výkon, jenže při důležité penaltě selhal. Balon letěl vysoko nad bránu.
Sean Longstaff neriskoval žádnou ránu a po zemi překonal na špatnou stranu skákajícího gólmana.
Matt Dolan ustál velký tlak a střelou doleva dolů zařídil pokračování velkého dramatu!
Jacob Murphy si v uplynulých devadesáti minutách gól zasloužil. Dočkal se ho alespoň teď, když zavěsil ze svého pohledu k pravé tyči.
Ryan Taylor předvedl mizernou penaltu na prostředek branky. Po čtyřech sériích je stav 3:3!
Jonjo Shelvey jen tak tak procpal přízemní střelu ze svého pohledu k pravé tyči.
Josh Sheehan vsadil na mnohem větší razanci a nedal Gillespiemu žádnou šanci.
Pomalý a krátký rozběhl od Schära, který uklízel míč doleva, když Townsend skákal na druhou tyč.
Tristan Abrahams proměnil s porcí štěstí. Gillespie ve skoku k levé tyči balon významně tečoval!
Townsend vystihl směr Joelintonovy penalty a zajistil outsiderovi výhodu!
Mickey Demetriou také skóruje s velkou jistotou do odkryté poloviny branky.
Callum Wilson kopal jako první a s jistotou proměnil. Townsend si vybral opačnou stranu.
Střílení penalt začíná.
Newport obrovskému tlaku po vyrovnávající trefě Shelveyho odolal a o postupujícím bude muset rozhodnout loterie s názvem penaltový rozstřel!
90+7'
Druhý poločas skončil.
90+7'
Neuvěřitelná obětavost domácích obránců, kteří před brankovou čarou zablokovali hned dvě rány, na které by Townsend nejspíše nedosáhl.
90+6'
Shelveyho přihrávka patou byla resolutně odkopnuta na roh, který byl zneškodněn ještě před úrovní bližší tyče. DO konce zbývají jen vteřiny.
90+5'
Collinsův faul nabídl hostům asi poslední přímý kop. Balon si ihned postavil Jonjo Shelvey, ale pravačkou trefil jenom čtyřčlenou zeď. Někam na bradu inkasoval direkt Haynes.
90+4'
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Scott Twine, přichází Lewis Collins.
90+3'
Jacob Murphy vyslal další pozdrav z dálky, kvůli kterému Townsend musel skákat směrem k pravé tyči. Další z hostů už odražený míč nezpracoval.
90+2'
Murphyho nadýchaný centr k vzdálenější tyči nedoletěl. Z druhé strany to zkoušel Fraser, ale našel jenom domácího kapitána Sheehana.
90+1'
Hrát se bude ještě šest nastavených minut!
90'
Nick Townsend odvážně vyběhl pro balon až na samotný okraj velkého vápna. Trochu si přitom ublížil, a tak ho jde zkontrolovat rozhodčí Brooks.
89'
Straky nemají důvod polevovat v aktivitě. Wilsonova hlavička z dalšího rohového kopu se mezi tři tyče Townsendovy branky ale nevešla.
87'
Newcastle právě vstřelil branku!
Obrovská úleva pro United, kteří pár minut před koncem srovnávají na 1:1 a zajišťují přinejmenším penaltový rozstřel! Hrdinou okamžiku je JONJO SHELVEY, který u hranice pokutového území utančil Taylora a po přehození míče na pravačku bezchybně vypálil ze svého pohledu do pravého horního rohu.
86'
Sean Longstaff nastřeloval balon do ohně, odkud ho domácí zakopli až na tribunu. Kvůli absenci podavačů musel mezi sedačky samotný Manquillo.
85'
Nakonec to byly rohy hned dva, z nichž opět nic nebylo. To samé platilo i po centru Jamala Lewise, který proletěl napříč vápnem do zámezí.
84'
Útočná aktivita Newportu z první půle už je opravdu jenom minulost. Teď už se hraje jen na jednu branku, před kterou poletí další centr z rohového kopu.
83'
Murphy jaksi zapomněl zakončit z malého vápna, když si ho našel centr Frasera. Míč se od něj pouze odrazil k Townsendovi.
82'
Cooper nenechal vystřelit Frasera a ukopl mu balon na rohový kop. Opakovaný centr z hloubi pole letěl na Wilsona, jehož hlavička ze souboje s Demetriouem letěla hodně mimo.
81'
Twine byl po svém průniku na pokraji sil. Ve vápně ochotně upadl, což na zisk pokutového kopu pro tým ze čtvrté ligy ale nestačilo.
80'
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Pádraig Amond, přichází Ryan Taylor.
80'
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Scot Bennett, přichází Robbie Willmott.
80'
Naprosto zpackaný centr Manquilla zazdil další vytvářející se zámek poblíž domácí branky. Míč je v zámezí a bude se střídat.
79'
Jeden dobrý obranný zákrok za druhým v podání Newportu. Dopředu už je to ale nulové, což nyní jasně dokumentovala laciná ztráta Amonda.
78'
Zablokovaná byla i střela Joelintona. Míč je znovu v moci Townsenda a ten už určitě nebude spěchat s rozehrávkou.
77'
A znovu neadresný centr zprava, který vrátil snahu hostujících fotbalistů až do míst, odkud Townsendově brance nic nehrozí.
76'
Jacob Murphy poněkolikáté zkusil štěstí z dvaceti metrů, ale Townsend nakonec letět vzduchem ani nepotřeboval. Míč prosvištěl napravo od jeho brány.
75'
Příchody Joelintona a Wilsona toho moc nezměnily, protože Newcastle není schopen produkovat kvalitní centry ze stran. Úplně beznadějné to však ještě není.
74'
Další Lewisův centr doletěl až do pokutového území. Wilson se v něm skládal do zakončení nůžkami, kterými ale šmikl naprázdno.
73'
Scot Bennett přeadresoval Lewisův centr na roh, který skončil jen odkopem od branky Nicka Townsenda.
72'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Fabian Schär.
71'
Straky zůstávají i po změně stran hodně za očekáváním. Mužstvo z Walesu dělí už jen dvacet minut od senzačního postupu do čtvrtfinále.
70'
Scott Twine zatím pokračuje. Teď zrealizoval opakovaný roh z levé strany, ovšem Amond ve vzduchu hlavičkoval ze záklonu nepřesně.
69'
Plynulá kombinace Newportu vyvrcholila centrem Haynese, který byl odražen na rohový kop. Podobné akce by se čekaly spíše od prvoligisty.
68'
Pánové v oranžovém dobře zaplňovali prostory u postranní čářy. Po dlouhotrvající snaze Lewis nakonec odcentroval, ale míč vyletěl bez jakéhokoliv dalšího kontaktu do autu.
67'
Scott Twine zůstává sedět na hrací ploše s problémem na pravé noze. Je víc než pravděpodobné, že právě on bude za malou chvíli střídat.
66'
Je to hlavně o centrech. Fraser jeden takový sklepával pro Joelintona, ale ten byl domácí obranou precizně uhlídán.
65'
Hlavní rozhodčí dopískl faul Twinea na Shelveyho, od kterého by Newcastle také potřeboval o něco kreativnější výkon.
64'
Callum Wilson dostal dobrý míč za obranu. Postupně ale běžel do horšího palebného úhlu a zprava nakonec vůbec netrefil prostor domácí brány.
63'
Wilson byl okamžitě příjemcem centru z levého křídla, ovšem hlavou trajektorii letícího míče nezměnil natolik, aby měl Townsend další práci.
62'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Callum Wilson.
62'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Andy Carroll, přichází Joelinton.
61'
Steve Bruce už bude po hodině hry reagovat. U lavičky United jsou poslední pokyny dostávají Joelinton i Wilson.
60'
Držení míče: 40 % – 60 %.
59'
Carroll nakopl míč do prostoru, kde by měl podobné pasy krotit právě on. Na hrotu nikdo nebyl a Townsend měl práci výrazně usnadněnou.
58'
Josh Sheehan našel nedůsledně hlídaného Abrahamse, který měl klid na zakončení z šestnácti metrů, ale tím trefil jen clonícího obránce.
57'
Hlavy Bennetta a Demetrioua už byly opraveny a po prvním delším zdržení se může pokračovat v boji, jenž má stále lépe rozehraný Newport.
55'
Hned dva domácí fotbalisté jsou nyní v péči lékařů. Nějakou dobu se tak hrát určitě nebude.
54'
Carroll si počínal až moc důrazně, když se tlačil za centrem od Lewise. Po odpískaném faulu si Newport může oddechnout.
53'
Townsend špatně vyběhl a zadělal si na velké problémy. Za sebou se na něj řítili Almirón a Murphy, nicméně oba tyto muže dokázal na čtrnácti metrech od brankové čáry vychytat!
52'
Ryan Haynes vyrobil přesný centr z levé strany, jenže Abrahams si ho hrudníkem nedokázal zpracovat.
51'
Sean Longstaff zrychloval hostující útok kolmou přihrávkou z prvního doteku, na kterou však žádný z jeho spoluhráčů nezareagoval.
50'
Scott Twine se pokusil vypálit levačkou zhruba z pětadvaceti metrů. Zdařené zakončení to ale nebylo, míč se sotva dokutálel ke Gillespiemu.
49'
Dosud neviditelný Miguel Almirón byl faulován na obranné polovině Newcastlu, který se bude muset dostat přes linii napadajících soupeřů.
48'
Demetriou obětavě zablokoval pokus Murphyho, kterému ve finále skákal pod nohy i Townsend. Straky dostaly k dispozici roh, ale zahrozit z něj nedokázaly.
47'
Magpies jdou do druhé půle beze změny v základní jedenáctce. Útočníci Joelinton a Wilson si na svou šanci budou muset počkat.
46'
Newcastle trávil více času na polovině soupeře, ale nebezpečnějším týmem byl paradoxně účastník čtvrté nejvyšší soutěže. Newport zaskočil favorita hned při první útočné akci, když Twineovu ránu do břevna dorazil za nejistého Gillespieho Tristan Abrahams. Townsend měl starosti jen se dvěma dalekonosnými pokusy Murphyho, po kterých United přežili velké šance Bennetta a Amonda.
45+2'
45+2'
Další kritická chvíle pro Newcastle! Manquillo hlavou odklidil Shephardův dobrý centr jenom na Amonda, jehož pohotová rána prosvištěla jen těsně nad břevnem!
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Ryan Haynes si svůj centr po ubráněném rohu zopakoval, ale zprava našel jen rukavice Marka Gillespieho.
44'
Jeden z domácích fotbalistů přišel o kopačku. Dolan rozehrával ze středového kruhu na Shepharda, o kterého se na křídle postaral Lewis. Bude se kopat roh.
43'
Zahrozilo také na druhé straně, kde byla k vidění přízemní rána Murphyho. Křižný pokus každopádně proletěl vedle Townsendovy pravé tyče.
42'
Tohle smrdělo druhým gólem v hostující síti! Nedostoupený Shephard posunul centr Haynese pod sebe na Bennetta a ten z jedničky jen o kousek minul Gillespieho bránu.
41'
Carroll se jen smutně ohlédl po příliš vysokém centru Frasera. Ve tváří hostujícího kouče moc spokojenosti logicky vidět nejde.
40'
Ryan Fraser hlavou sklepl příchozí centr z pravého křídla na Shelveyho, který ve snaze o volej z blízkosti malého vápna netrefil balon vůbec dobře. Townsend lehce zakročil.
39'
Přízemní pas do pokutového území našel Amonda, kterému se zakončení z prvního doteku ale moc nepovedlo. Domácí pokračují autem Demetrioua.
38'
Federico Fernández měl nemalé starosti s důrazem Abrahamse, který svým průnikem po pravém kraji hřiště vybojoval alespoň rohový kop.
37'
Cooperovi utekl míč v palčivém prostoru, jenže Fraser hned první přihrávku hostujícího týmu pokazil.
35'
Javier Manquillo se zapojil do útočné akce, ale vybíhající Townsend s pomocí obránců pokus o narážečku zastavil.
34'
Newcastle je nastěhován na útočné polovině, ale i ve čtyřiatřicáté minutě platí, že moc nebezpečný není. Domácí obrana stále funguje na jedničku.
33'
Cooper vystavil stopku Murphymu, který asi prováhal nejlepší okamžik pro zakončení. Vzápětí letěl do ohně centr, na který Fraser těsně nedosáhl.
32'
Právě Manquillo centroval z pravé strany, ale Carroll po zkrocení skákavého balonu vypálil z otočky do neprostupného bloku.
31'
Na žluté karty je vyrovnáno 1:1. Pádraig Amond trefil loktem do obličeje Manquilla. Za nechtěný zákrok se hned omlouval, ale sudí Brooks zůstal neoblomný.
30'
V Newportu poprchává a zároveň svítí slunce. Nedaleko od stadionu je díky tomu k vidění parádní duha.
29'
Dobré krytí míče od Carrolla, který ustál souboj s domácím kapitánem Sheehanem. Ten navíc fauloval, takže se bude rozehrávat z klidu.
28'
Míč ležel napravo od osy hřiště. To vyhovovalo Dolanovi, který to překvapivě zkoušel na přední tyč, ale o nějaký ten metr ji minul.
27'
Twine byl zezadu povalen a je z toho relativně zajímavý přímý kop pro svěřence Mikea Flynna.
25'
Straky moc nenapadají, takže domácí mají klid na zakládání útočné akce. Do tohoto procesu se nyní zapojuje i Nick Townsend.
24'
Miguel Almirón byl faulován u půlící čáry. Omluvu od Abrahamse nepřijal, čemuž autor dosud jediné trefy moc nerozuměl.
23'
Znovu to na sebe bral Murphy, který rychle postupoval po ose hřiště, ale přihrávku do vápna nakonec odevzdal Townsendovi.
22'
Murphy během krátké chvíle dvakrát vypálil z delší vzdálenosti. Townsend to v obou případech neměl jednoduché, ale i tak jedovaté balony vyrazil.
21'
Scott Twine si přehozením míče na levou nohu udělal prostor k centru na zadní tyč. Tam se zjevil stoper Scot Bennett, ale ze špatného úhlu orazítkoval jen boční síť.
20'
Fraser si pomohl faulem, jenže Abrahams pak dostal přetěžký pas k lajně, kde si balon nezpracoval.
19'
Ze spolupráce mezi Fraserem a Lewisem resultoval zablokovaný centr a autové vhazování druhého jmenovaného.
18'
Hosté nenachází cestu přes střed hřiště. Do nevýznamné kombinace se zapojuje také Mark Gillespie.
17'
Hodně mizerné přenesení hry na levou stranu, kde v daný okamžik nebyl vůbec nikdo z hráčů Newcastlu. Haynes zadarmo vhazuje.
16'
Jonjo Shelvey přidal další faul u středového kruhu, když zezadu přejel pravou nohu Twinea. Automaticky za to přišla žlutá karta.
15'
Shelvey zezadu fauloval, ale domácí se po prudkém nákopu museli vrátit až ke svému pětadvacetiletému brankáři.
14'
Newport zatím předvádí defenzivní souhru na velmi dobré úrovni. Hostující fotbalisté teď byli vytlačeni až do klidného středu pole.
13'
Fraserův centr zneškodnil Matt Dolan. Stejně neúspěšný byl i opakovaný nákop jednoho z hostů do předbranového prostoru.
12'
Townsend dobře zareagoval na tečovaný centr Jacoba Murphyho. Míč se snášel do levého horního rohu brány, ovšem domácí gólman ho vyškrábl na roh.
11'
Straky nevyužily standardní situaci ze středu hřiště. Shelveyho nákop nebyl špatný, ale Carrollova hlavička byla velice slabá.
10'
Jonjo Shelvey si nerozuměl s Fraserem, kterému dával nechytatelnou přihrávku k levé postranní čáře.
9'
Nic vážného to není. Hned poté, co Amond odběhl mimo hrací plochu, už je zase připraven na návrat.
8'
Menší zdravotní problémy řeší ve středovém kruhu Amond. Hlavní rozhodčí Brooks dal domácím doktorům šanci přijít na trávník.
7'
Už teď je jasné, že t Newcastle nebude mít tak jednoduché jako v minulém kole, kdy porazil soupeře ze stejné soutěže v poměru 7:0.
5'
Newport County AFC právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro Newcastle, který od páté minuty prohrává! Scott Twine parádně vypálil z dálky do břevna, od kterého se míč odrazil na TRISTANA ABRAHAMSE. Ten předvedl rychlé zpracování a hranice šestnáctky propálil Gillespieho, který si tento moment za rámeček asi nedá.
4'
Od začátku se hraje výhradně na polovině Newportu, který bude asi celý zápas čelit vytrvalému tlaku United.
3'
Zhruba z třiceti metrů vyslal první střelu Sean Longstaff, jenže balon proletěl hodně vysoko nad Townsendovou bránou.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v černobílých dresech.
1'
Oba týmy už přišly z kabin na hrací plochu. Tribuny zhruba osmitisícového stadionu bohužel zůstávají vylidněné.

Newport County AFC: Townsend – Haynes, Cooper, Bennett, Demetriou – Shephard, Dolan, Sheehan (C), Twine – Amond, Abrahams.
Náhradníci: King – Baker, Collins, Ellison, Janneh, Taylor, Willmott.

Newcastle United: Gillespie – Manquillo, Krafth, Fernández (C), Lewis – Longstaff, Shelvey – Murphy, Almirón, Fraser – Carroll.
Náhradníci: Darlow – Anderson, Joelinton, Hayden, Hendrick, Schär, Wilson.

Rozhodčí: Brooks – Burt, Bennett.

Zhruba před deseti lety neměl velšský klub ani nárok v tomto pohárovém zápolení startovat, protože byl zahrabán až v šesté nejvyšší soutěži. Pak ale přišly dva postupy a v posledních sedmi letech už se zařadil mezi stálice League Two. V sezóně 2018/19 byl Newport dokonce blízko postupu do třetí ligy, jenže to by ve finále play-off nesměl prohrát 0:1 s Tranmere. Ve třech kolech nové sezóny svěřenci Mikea Flynna zatím neprohráli. To samé logicky platí i v Carabao Cupu, kde bez inkasované branky porazili Swansea i Cambridge a poté výsledkem 3:1 překvapivě vyřadili také vysoce favorizovaný Watford.
Newcastle United

Desátý tým Premier League si na nepřízeň osmifinálového losu nemohl stěžovat, protože mu přidělil papírově nejslabšího z patnácti možných soupeřů. V cestě do této fáze musel Newcastle vyřadit v poměru 1:0 Blackburn, aby následně přejel Morecambe 7:0. Straky dnes určitě nevyběhnou v nejsilnějším možném složení. Na vině není šetření hráčů, ale spíše jejich marodka. Manažer Steve Bruce nemá už několik týdnů k dispozici slovenského brankáře Dúbravku, kromě kterého chybí také Dummett, Gayle aRitchie. Riskovat se zřejmě nebude ani start Saint-Maximina, kterého trápí kotník.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmifinále Anglického ligového poháru. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Newportem County a Newcastlem United!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.