Ani druhé utkání bundesligové neděle nám nenabídlo příliš fotbalové krásy a navíc ani nepoznalo vítěze. O jeho výsledku rozhodl už první poločas, v němž si nejprve dal vlastní gól Svensson a pak srovnal Klasnić. Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
90+1
90+1
Přidána je jedna minuta.
90
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Andreas Lambertz, přichází Oliver Fink.
88
Nando Rafael fauloval Pospěcha a pak ještě za nesportovní chování dostal žlutou kartu.
88
Mainz se sice s míčem dostal do šestnáctky, pak ale nedokázal vymyslet nic dalšího.
88
Volný kop Mainzu daleko od Gieferovy branky.
87
Balogun pokračuje ve hře.
85
Giefer musel před Mallim velmi rychle z branky, míč sice zachytil, zároveň ale dal i kolenem do zubů Balogunovi.
84
Sražený pokus Ivanschitze zpoza šestnáctky nakonec skončil v Gieferových rukavicích.
83
Nando před šestnáctkou přiťukl míč Lambertzovi, jeho rána se ale vešla jen těsně vedle pravé tyče.
82
Baumgartlinger se pokusil o zajímavou rozehrávku, která skončila pouze odkopem od Gieferovy branky.
81
Zajímavá standardní situace pro Mainz, žlutou kartu navíc dostal Andreas Lambertz.
80
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Shawn Parker, přichází Ádám Szalai.
79
Do hry přijde Szalai.
78
Mainz je ale jednoduše řečeno velmi bojácný a prakticky nemá Düsseldorf čím překvapit.
76
Teď jsou ale hosté na útočné polovině.
75
Mainz se nám teď mírně vytratil ze hry a jen bezmocně přihlíží umění Bellinghausenovu. Ten dnes předvedl několik dobrých průniků a pokud by si někdo zasloužil ocenění pro nejlepšího hráče utkání, tak to pravděpodobně bude on.
74
Bellinghausen tradičně potáhl míč po levé straně a pak jej na šestnáctku předložil Krusemu, tomu se ale v ideální pozici střela vůbec nepovedla a Wetklo si připsal jeden z těch lehčích zákroků.
72
Bellinghausenův centr proletěl celým pokutovým územím bez toho, aniž by se jej kterýkoliv další hráč dotkl.
71
Bellinghausen si pádem po souboji se svým dnešním strážcem Pospěchem doslova vymodlil volný kop pro Düsseldorf od postranní lajny.
70
Nicolai Müller si za zbytečně ostrý zákrok vysloužil žlutou kartu.
69
Ivanschitzův volný kop opět neměl příliš nadějí na úspěšný konec a Giefer uklidnil své spoluhráče.
68
Utkání se dnes sice nehrálo v příliš velkém tempu, nicméně to, které je teď nastoleno, je snad nejpomalejší za celé utkání.
66
Mainz se druhému rohovému kopu ubránila bez odpadu - tedy bez další následné práce.
66
Bellinghausen si rozehrávku rohového kopu zopakuje.
65
Wetklo si při Kruseho centru nebyl příliš jistý a mohl být rád, že Caligiuri jej raději zakopl za koncovou čáru.
63
Rafael při své první příležitosti po příchodu na hřiště pálil po Bellinghausenově pasu velmi nepřesně.
62
Ne, po něm se bude jen odkopávat od Wetklovy branky.
62
Třeba po tomto rohovém kopu.
61
Düsseldorf je v posledních minutách lepším týmem, jen by to znovu potřeboval vyjádřit gólem.
60
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dani Schahin, přichází Mathis Bolly.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Robert Tesche, přichází Nando Rafael.
60
60
Kruse si v pokutovém území povodil několik protihráčů, jenomže pak zakončil jen do boční sítě.
58
Ivanschitzův centr od rohového praporku ale neměl příliš dobrých vlastností.
57
Caligiuri si vzal míč na hranici velkého vápna a pokusil se obstřelit Giefera na zadní tyč, domácí brankář ale odčinil svou chybu při Klasnićově gólu a vytáhl míč na rohový kop!
55
Kruse se snažil vymodlit si faul na hranici šestnáctky, místo toho mu byl ale odpískán ofsajd.
54
Tesche na zadní tyči našel Bodzeka, jenomže ten hlavou ještě pravděpodobně vracel míč a to byla chyba - přijít okamžité zakončení na branku, Wetklo by zřejmě měl problémy.
53
Müller srazil další Bellinghausenův centr na rohový kop.
53
Fortuně se ale dnes rohové kopy příliš nedaří.
52
Bellinghausen si výborně zaběhl za obranu Mainzu, pak se od koncové čáry snažil najít Schahina, před tím ale na rohový kop zasáhl Pospěch.
50
Bellinghausen se na levém křídle opět prosadil přes Pospěcha, jeho centr ale pouze stáhl do svých rukavic Wetklo.
49
Akce hostí nakonec končí odkopem od Gieferovy branky.
48
Mainz se ve druhém poločase zatím drží u míče, stejně jako v prvním poločase má ale nedostatek myšlenek na přechod do šestnáctky.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Ivan Klasnić, přichází Nicolai Müller.
46
Ani ve druhém dnešním bundesligovém zápase nesledujeme bůhvíjak zázračnou fotbalovou podívanou. Gólový účet utkání načal v šesté minutě Svensson, jenž si nešťastně srazil míč do vlastní branky. Mainz pak přišel o Zabavníka, jehož nahradil Caligiuri a ten dvě minuty po příchodu na hřiště přispěl i díky Gieferově chybě centrem na vyrovnávací gól Klasniće. Druhý poločas začne cca v 18:33.
45+2
45+1
Přidávají se dvě minuty.
45
Mainz začíná poslední řádnou hrací minutu prvního poločasu na obranné polovině.
43
Van der Berghův centr se štěstím vyrazil Wetklo, k míči se pak tlačil Lambertz, jenomže Caligiuri do něj nakopl míč a od branky tak bude odkopávat Wetklo.
42
Düsseldorf to nadále zkouší rychlými brejky.
41
Mainz se ještě teď tlačí do dalšího zakončení.
40
Tým Mainz právě vstřelil branku!
Už jsem chtěl napsat, že je Mainz ze hry naprosto nijaký, pak ale přišel centr střídajícího Caligiuriho od koncové čáry, Giefer jej neudržel a propustil jej za sebe, takže za ním stojící IVAN KLASNIĆ neměl problém hlavou do prázdné branky srovnat.
38
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Radoslav Zabavník, přichází Marco Caligiuri.
37
Hra již pokračuje, Lambertz hraje s obvázanou hlavou, Mainz momentálně v nevýhodě o jednoho muže.
37
Zabavník naštěstí po svých opustil hřiště, hrát dál ale asi nebude.
36
Zabavník se už snaží postavit na nohy, u postranní čáry se ale každopádně rozcvičuje Caligiuri.
35
Lambertz bude v pořádku, hlavu mu obvážou, ale hůře to vypadá se Zabavníkem, který je snad i v bezvědomí.
34
Zabavník se ještě nezvedl z trávníku, Lambertz ano, ale zase má na hlavě krvavou stopu. Lidově by se řeklo, že je to taková větší silniční vyrážka.
33
Lambertz se Zabavníkem se ve vzduchu nepříjemně srazili, faul byl odpískán hostujícímu obránci.
32
Pospěch dostal důvěru u koncové čáry, jenomže ji zklamal a místo na Parkera odcentroval jen ke Gieferovi.
30
Odkop od Wetklovy branky, která se několikrát v posledních minutách otřásla v základech.
29
Skvělí jsou zatím také domácí fanoušci, kteří snad od první minuty ještě nedali pokoj svým hlasivkám.
28
Kruse výborně roztáhl svou akci do strany, do té levé si naběhl Bellinghausen, všiml si postavení Wetkla a střelou na zadní tyč jen těsně minul branku hostí!
27
Utkání je zatím poměrně vyrovnané, akorát Mainz má tu smůlu, že od šesté minuty prohrává. Zatím je to typický remízový zápas, pokud si tedy odmyslíme výsledkovou tabuli.
25
Po rozehrávce nakrátko odcentroval Tesche, do vzduchu se krásně zavěsil Latka, jeho razantní hlavičku ale Wetklo na brankové čáře zastavil!
25
Kruse získal rohový kop.
24
Ivanschitz svůj centr zatočil velmi šikovně, jenomže Svensson na něj nedosáhl a za ním nabíhající Klasnić jej proběhl.
23
Van der Bergh si nepříliš dobře zpracoval míč, Parker se natlačil před něj a Ivanschitz tak opět bude mít práci s volným kopem.
22
Tescheho centr z volného kopu se snesl na Balogunovu hlavu, Wetklo si ale na jeho zakončení mohl s klidem počkat.
21
Parker ale branku velmi vysoko přestřelil.
20
Mainz každopádně soupeře velmi dobře překvapil a teď bude mít výhodu velmi zajímavé standardky.
19
Martin Latka ještě před šestnáctkou zastavil Ivanschitze a může být rád, že z toho není penalta.
17
Útočná snaha Mainzu zatím není příliš nápaditá a to je v kombinace se sevřenou obranou Düsseldorfu velmi obtížně řešitelný rébus.
16
Pokus Zimlinga zpoza šestnáctky si našel cestu jen do Gieferových rukavic.
15
Jenomže jeho provedení bylo velmi špatné a Radoslav Zabavník pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zastavit Bellinghausena.
15
Rohový kop Mainzu.
14
Stále platí to, co bylo zmíněno před chvílí. Düsseldorf velmi dobře vykrývá prostory.
12
Mainz ale nakonec po inkasované brance začal častěji držet míč, zatím jej ale není kudy dostat ke Gieferově brance.
11
Jenomže hosté se k žádnému vážnějšímu zakončení nedostali, Parker se pak navíc zjevil v postavení mimo hru.
10
Van der Bergh zezadu fauloval Parkera a Mainz bude zahrávat volný kop od postranní čáry.
9
Odkop od domácí branky.
8
Mainz je vlastní brankou zjevně otřesen. Aby také ne, je to pro něj hodně nešťastný začátek utkání.
6
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Tak to je hodně kuriózní začátek utkání. Kruseho centr si nešťastně hlavou do vlastní branky srazil BO SVENSSON, jehož zakončení na vlastní kasu vykopl Wetklo až za brankovou čárou.
4
I na druhé straně ale rohový kop proběhl bez zakončení na branku.
3
Po Latkově zásahu bude kopat rohový kop také Mainz.
3
Mainz se ale bez menších potíží ubránil.
2
Kruse se zmocnil míč ve středu pole a pak to zkusil pár metrů před šestnáctkou, jenomže jeho pokus byl sražen na rohový kop.
1

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh - Bodzek, Tesche - Lambertz, Bellinghausen - Kruse - Schahin.

1. FSV Mainz 05: Wetklo - Pospěch, Svensson, Noveski, Zabavník - Malli, Baumgartlinger, Zimling - Ivanschitz - Klasnić, Parker.

Rozhodčí: Brych - Kempter, Kleve.
V závěru čtyřiadvacátého kola půjde o velký zápas pravdy. Düsseldorf ještě není zcela zachráněn, doma ale vyhrál pět z posledních šesti zápasů a rozhodně proti Mainzu není bez šance. Hosté totiž venku z jedenácti pokusů vyhráli jen třikrát a navíc je hodně dolů srazilo vyřazení ze čtvrtfinále DFB-Pokalu od Freiburgu.

Mainz totiž ještě v 86. minutě vedl 2:0 díky skvělému začátku utkání, pak ale přišly dva slepené góly hostí a utkání šlo do prodloužení. V tom měli více štěstí hosté, neboť Mainz od 65. minuty hrál již bez vyloučeného Pospěcha, a díky brance Caligiuriho oslavili svůj historicky první postup do semifinále národního poháru.

Fortuně se v jarní části sezony daří držet průměr jednoho bodu na zápas. Mainz je na tom o něco lépe, porazit ale dokázal pouze poslední Fürth. Za domácí dnes nenastoupí dvojice zraněných útočníků Andrej Voronin, Stefan Reisinger - hosté zase přicestují bez zraněných Jana Kirchhoffa, Nikity Rukavytsyy, Elkina Sota, Juniora Diaze a Nika Bungerta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.