Augsburg - Mönchengladbach | ONLINE | 27.9.2013 20:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Předehrávka sedmého bundesligového kola nakonec vítěze neměla, byť oba týmy měly k vítězství prakticky stejně daleko. Augsburg sehrál o něco lepší partii, avšak dvacet minut před koncem si nechal dát při svém tlaku gól na 1:2 a zbytek utkání tak musel věnovat stahování náskoku. To se mu nakonec povedlo, když na seznamu premiérových bundesligových střelců doplnil Hahna Arkadiusz Milik. V Augsburgu si tedy na své přijde pokladník, Mönchengladbach zase získal dle jeho herního projevu kýžený bod. Bundesliga bude samozřejmě pokračovat sobotními a nedělními zápasy, k jejichž sledování vás osobně zvu. Pro dnešek vám děkuji za pozornost a přeji co nejhezčí prožití víkendu.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Po Holzhauserově slabém centru k ničemu nedošlo.
90+3
Stranzl sice přepadl přes Milika, byl mu ale odpískán faul a Augsburg má šanci na poslední gólovou šanci.
90+3
Ostrzolek opustil hrací plochu v poklusu.
90+3
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Roel Brouwers.
90+2
V závěru na hřišti vzplanuly emoce, neboť Hrgota zahrál nohou velmi vysoko proti Ostrzolkovi a ten teď zůstal ležet na trávníku.
90+1
Hosté nakonec zafungovali ve své šestnáctce a rohový kop pro ně neznamenal nebezpečí.
90+1
Přidány jsou tři minuty.
90+1
Augsburg se navíc tlačí za vítěznou brankou a bude ji moci přidat po tomto rohovém kopu.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Juan Arango, přichází Luuk de Jong.
88
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí vytrvali až do konce a jsou za svou snahu odměněni. Hahn nic v šestnáctce nevypustil a na poslední chvíli skluzem poslal míč na zadní tyč, kde měl střídající ARKADIUSZ MILIK jednoduchou práci.
87
Jantschke se podle všeho chystal k centru, jeho pokus ale nabral velmi nezvyklý směr a nakonec z toho musel být Manningerův perfektní zákrok proti tomuto pokusu ze strany.
86
Marc-André ter Stegen příliš dlouho otálel s odkopem a dle předpisů dostal žlutou kartu.
86
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Werner, přichází Kevin Vogt.
85
Následně z opačné strany odcentroval Verhaegh, avšak ani poté se domácí nemohli radovat.
85
Ostrzolek se konečně dostal k centru od postranní čáry, Mölders ale míč jen přizvedl.
85
Raffael se proti Holzhauserovi pokoušel v šestnáctce vybojovat pokutový kop, jeho herecké úsilí ovšem nebylo sudím Weinerem pcohopeno.
84
To se pochopitelně nelíbilo domácím a už vůbec ne jejich trenérovi Markusi Weinzierlovi, jehož musel k lavičce přiběhnout uklidnit sudí Weiner.
84
Holzhauser tentokrát rozehrál nakrátko s Ostrzolkem, jenž se srazil s Hrgotou a upadl na zem. Sudí Weiner nechal pokračoval ve hře.
83
Raffael již poněkolikáté předvedl, že je z technického hlediska velmi šikovným hráčem, ale chybí mu více týmového ducha.
82
Holzhauserův centr od postranní čáry dopadl jen do připravených ter Stegenových rukou.
82
Ostrzolek si obhodil Tonyho Jantschkeho, jenž jej potom dokázal už jen stáhnout k zemi a právem za to byl oceněn žlutou kartou.
81
Z velmi velké dálky to zkusil Klavan a vůbec netrefil branku.
80
Kromě toho se nebojí útočit a tentokrát dala vzpomenout na první gólovou akci. Arangova přihrávka vzduchem ale dopadla za koncovou čáru a Jantschke tak nemohl pokračovat.
79
Borussia ale nadále hraje to, co potřebuje a zkušeně šetří čas.
78
Díky nedorozumění v šestnáctce hostí mohlo být srovnáno! Werner však na malém vápně první trefil Jantschkeho a následně netrefil ani branku.
77
Zdá se navíc, že domácí upadli do krize a navíc je nadále šikanuje Hrgota, jenž kromě vstřelené branky ještě nepotkal míč.
76
Augsburg bude zřejmě za chvíli střídat ještě jednou, Klavan pokulhává a směrem k lavičce nevysílá zrovna pozitivní signály.
76
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Arkadiusz Milik.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Raphael Holzhauser.
76
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Arkadiusz Milik.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Raphael Holzhauser.
75
Domácí budou dvakrát střídat.
75
Klavan se vrátil na hřiště, Hrgota mezitím dokázal faulovat ještě Ostrzolka.
74
Klavan bude v pořádku, ter Stegen již musel řešit střelu Hahna.
73
Branimir Hrgota se chvíli po vstřelení branky nezachoval zrovna fér a došlápl na chodidlo Klavana, jenž zřejmě bude potřebovat pomoc lékařského týmu.
72
Augsburg už teď nemá na co čekat a snad by konečně své snažení mohl rozjet naplno.
71
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Borussia nakonec Augsburg uspala natolik, že dokonce jde do vedení. Kruse skvěle předložil míč pod sebe na šestnáctku, kde BRANIMIR HRGOTA trefil míč z první tak dobře, že na něj Manninger nedosáhl.
69
Hrgota při své první akci po příchodu na hřiště vybojoval autové vhazování, po němž se míč dostal až ke Krusemu, jenž po Altintopově vzoru uspěchal akci a vůbec netrefil branku.
69
Gladbach opět nikam nespěchá a je za to tradičně odměněn pískotem.
68
Morávek se snažil do jasné gólové šance prostrčit Wernera, vracející se Jantschke se ale ve skluzu natáhl a zamezil tomuto pokusu o samostatný únik augsburgského záložníka.
68
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Branimir Hrgota.
66
Na adresu Borussie teď přiletělo několik nadávek a její hráči jsou společně s rozhodčím Weinerem odměňováni pískotem.
65
Mölders se snažil využít hraniční situace, kdy musel Stranzl hrát hlavou k ter Stegenovi a bez respektu vletěl do souboje s brankářem Mönchengladbachu, čímž si přivodil menší zranění. Svého spoluhráče se pokoušeli pomstít Altintop s Andrém Hahnem, jenž byl nakonec také oceněn žlutou kartou.
64
Volný prostor se na pravé straně otevřel před Hahnem, jenž si počkal na vhodný okamžik k centru a našel hlavu Altintopa. Ten sice znovu netrefil branku, přesto to bylo mnohem lepší zakončení, než když se rozhodne střílet nohou.
63
Borussii se ale evidentně nechce tvořit a tak se spokojila s rozehrávkou zpátky k ter Stegenovi.
62
Kramer si u středového kruhu počkal, jestli dostihne míče a když viděl že ne, uvědomil si kontakt s nohou Callsen-Brackera a hodil sebou o zem.
61
Kruse přihrál spoluhráčům na paty a k rychlému protiútoku toho chtěl využít Augsburg. Míče se chopil Altintop, jenž místo přihrávky některému ze spoluhráčů raději vystřelil doslova šíleně nepřesně.
60
Teď byl Borussii poskytnut míč a ona jej zase hned ztratila. Bod je pro tým Luciena Favreho zlatým.
59
Mönchengladbach se již pořádnou dobu nedostal na útočnou polovinu, což ale neznamená, že by tlak Augsburgu byl jakkoliv drtivý.
58
Werner si zaběhl na dlouhé Verhaeghovo přenesení hry a pokusil se zakončit z velmi ostrého úhlu, přičemž se mu míč svezl po noze a k žádnému ohrožení tak opět nedošlo.
58
Ostrzolek se rozhodl po Altintopově příhře odcentrovat z první a nebylo to zrovna dobré řešení. Míč nenašel nikoho ze spoluhráčů, protihráčů a ani brankovou konstrukci.
56
Hahn opět dostal od Verhaegha příliš prudkou přihrávku do běhu.
56
Morávek čistým skluzem před svou šestnáctkou zastavil průnik Borussie a vysloužil si potlesk od domácích fanoušků.
55
I díky tomu dlouho držel míč, ovšem jen do té doby, dokud Hahn nezpracoval přihrávku na čáru od Callsen-Brackera.
54
Vypadá to, že Augsburg se s remízou nechce spokojit a dělá vše pro napravení současného stavu.
53
Augsburg pak zasypal soupeřovu šestnáctku řadou centrů, ani jeden z nich se neujal.
52
I přesto, že Ostrzolek ne úplně zvládl první dotek s míčem se ještě Augsburg dostal před ter Stegena, Altintop ale dnes nenazul střelecké kopačky a z hranice velkého vápna přinutil ter Stegena k jednomu z lehčích zákroků.
51
Tak nakonec ne, Stranzl bude po chvilce schopen pokračovat ve hře.
51
Werner se vydal za zdánlivě ztraceným míčem a pokoušel se dostat před ter Stegena, ten ale ve spolupráci se Stranzlem zasáhl. Rakouského stopera to ovšem stálo hodně sil a dost možná si přitom také přivodil zranění.
50
Nordtveita jakoby po přihrávce Krusemu na vyrovnávacímu branku štěstí zamávalo a opustilo jej. Záložník Mönchengladbachu začíná hodně často ztrácet balony.
49
Následně mohl na druhé straně přidat svou druhou branku Hahn, ve skluzu však jen těsně nedosáhl na Ostrzolkův centr přes celou šestnáctku.
48
Raffael se skvěle uvolnil v šestnáctce, po čemž to vypadalo na jasnou záležitost. To by ale útočník Borussie nesměl prováhat vhodný okamžik ke střele.
48
Mönchengladbach následně opět pohořel v brejku, přesto drží míč.
47
Augsburg se ani po delším obléhání nedokázal prosadit před ter Stegenovou brankou.
46
Výkop tentokrát patřil Augsburgu, jenž si předává míč mezi sebou na své polovině.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne cca ve 21:31.
Po prvním poločase tedy v Augsburgu panuje stav 1:1, k němuž se hráči na trávníku propracovali dvěma góly v rozmezí šesti minut. Nejprve poslal ve 27. minutě do vedení domácí svou první bundesligovou brankou André Hahn, aby o šest minut později sledoval vyrovnání Maxe Kruseho po úchvatné akci jeho týmu.
45+1
První poločas skončil.
45
Gladbach se pokusil o další rychlou překvapivou akci, jenomže Raffael nezachytil míč na hrací ploše.
44
Sudí nechal trochu překvapivě pokračovat hru po jednom ze soubojů před ter Stegenovou šestnáctkou a do akce tak mohl vyrazit Herrmann, jenž ale neměl podporu spoluhráčů a svůj únik zakončil jen slabou střelou hodně vedle.
43
Borussia sportovně poslala míč až k Manningerovi.
42
Werner před šestnáctkou poslal míč proti noze Baierovi, jehož rána skončila na Nordtveitově obličeji. Sudí Weiner raději pro jistotu přerušil hru.
41
Morávek dostoupil Kruseho a tomu nezbylo, než dát míč daleko od nohy, takže trefil českého záložníka, od nějž se míč skoro odrazil za koncovou čáru. K tomu nakonec nedošlo, neboť Manninger stihl rychle zareagovat.
41
Verhaegh se po Ostrzolkově vzoru pokoušel o centr do ohně, na šestnáctce ale také našel ter Stegena.
40
Augsburg se konečně vymanil z překvapení po vyrovnávací brance a zase se snaží o svou hru.
39
Ostrzolek se šikovně uvolnil na levé straně a pak nacentroval do ohně, kde kraloval ter Stegen.
38
Namlsaný Kruse si hodně věřil na odražený míč v šestnáctce a poslal jej hodně mimo Manningerovu branku.
37
Toho využívá Borussia a snaží se o vytvoření tlaku. Augsburg je ovšem zakleslý na své obranné polovině a soupeři příliš prostoru nenechává. Lépe řečeno, žádný.
36
Augsburg po inkasované brance trochu přestal poslouchat míč.
35
Hahn si s hlavou vzhůru pokoušel naběhnout na míč, přitom ale pomohl k zemi Wendtovi a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
34
V Augsburgu se tak začíná od znovu, fotbal zatím rozhodně nenudí.
33
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Toto ovšem byla fotbalová paráda, která hraničila s genialitou. Nordtveit prvně našel Raffaela, jenž se zády k brance skvěle otočil a míč mu vrátil, stoperská dvojice Augsburgu se tak rozestoupila a nechala prostor MAXI KRUSEMU, jenž po pohledně kličce trefil přesně pravou část branky, kam neměl Manninger šanci dosáhnout.
32
Nordtveit měl příliš velké oči, ztratil míč ve středu pole a Baier tak mohl roztáhnout hru nalevo k Altintopovi, jenž se zbavil Jantschkeho a následně vůbec netrefil branku.
30
V Manningerově šestnáctce bylo při standardní situaci Mönchengladbachu příliš málo hráčů Borussie a tak dle očekávání k žádnému ohrožení nedošlo.
29
Paul Verhaegh nevkusně vletěl do souboje s Krusem a právem za to byl oceněn žlutou kartou.
29
Tentokrát to mohl být Werner, kdo by těžil z Altintopovi práce, k míči měl však nakonec blíže ter Stegen.
28
Hosté si však o branku koledovali, byť se zdálo, že přebírají otěže utkání. Obranná řada die Fohlen rozhodně nepůsobí jistě.
27
Augsburg právě vstřelil branku!
Werner skvěle podržel míč, navázal na sebe pár protihráčů, využil špatného Domínguezova postavení a vyslal samotného na branku ANDRÉHO HAHNA, jenž na zadní tyč překonal ter Stegena a vstřelil tak svůj vůbec první bundesligový gól.
26
Samotné provedení standardní situace od postranní čáry nemělo potřebnou kvalitu, díky chybě defenzivy Borussie se ale míč k domácím vrátil. Ti jej pak nedokázali ideálně dostat do šestnáctky a Mönchengladbach si mohl oddechnout.
25
Hahna kromě jeho spoluhráčů začínají terorizovat i soupeři, tentokrát mu loktem do zátylku dal ve vzdušném souboji Wendt.
24
Mönchengladbach si těmato dvěma akcemi posílil sebevědomí a najednou si je při hře jistější.
23
I z tohoto obláčku mohlo zapršet, když Manningerovi vypadla střela zpoza šestnáctky. Rakouský brankář ji nakonec zalehl a gestem uklidnil všechny přítomné, že to byl ojedinělý okamžik.
23
Rohový kop Borussie.
22
Nordtveit skvěle zastavil míč a rozehrál skvělou akci, na jejímž byl Arango a jeho tvrdá střela do Manningerova břevna! Na nastřelení brankové konstrukce je tedy srovnáno.
21
Mölders přejal zády k brance míč a pokoušel se samotného na ter Stegena vyslat Wernera, toho ještě předtím odzbrojil dobře postavený Domínguez.
20
Hahn se zatím hodně naběhá a zřejmě ještě naběhá, pokud mu spoluhráči budou dávat takové špeky, jako teď Verhaegh. Domácí kapitán měl sice dobrou myšlenku, míč byl ale příliš rychlý.
19
Velký rozdíl je zatím vidět v přechodu obou týmů do útoku. Zatímco Augsburg na nic nečeká, Mönchengladbach útočí až s přílišnou rozvahou a jeho útočníci se tak málokdy dostanou do hry.
18
Hahn se proběhl nezvykle po levé straně a v pádu se pokoušel odcentrovat. Míč podle očekávání skončil za koncovou čárou.
17
Morávek se rozhodl napálit míč nazdařbůh z pořádné dálky, místo branky trefil Altintopa, od nějž se míč odrazil těsně za ter Stegenovo břevno. Nejednomu fanouškovi Mönchengladbachu ale zatrnulo.
16
Po delší době se ke slovu zase dostala hříbata z Mönchengladbachu, kromě nepovedeného postupného útoku ale nic nevymyslela.
15
Werner tentokrát poslal centr více od branky, kde se do hlavičkového souboje tlačil Hahn, od nějž se nakonec míč odrazil za postranní čáru.
14
Mölders splnil svou úlohu proti dvěma protihráčům a dokonce vybojoval rohový kop.
14
Pak ale také vymyslel chybu v rozehrávce a jen díky malému doplnění Kruseho od jeho spoluhráčů se nedostal do problémů.
13
Augsburg se na chvíli pokouší zklidnit hru a drží míč na své polovině.
12
Brankář hostí okamžitě založil rychlý protiútok, na jehož konci zradilo zpracování Herrmanna.
12
Werner našel jen na malém vápně čekajícího ter Stegena.
11
Hahn sice neodcentroval, vybojoval však alespoň rohový kop.
11
Kramer zezadu přebrousil Mölderse a sudí Weiner opět ušetřil kartu.
10
Domácí od začátku vrhají obrovské množství sil do napadání, čímž hodně znepříjemňují hostům jejich rozehrávku.
9
Augsburg prožívá dobrý vstup do utkání, smutný hrdina předešlého okamžiku Altintop tentokrát nezastihl míč na hrací ploše.
8
Wernerův centr se podařilo Borussii odvrátit pouze k Altintopovi, jenž se položil do míče a trefil levou ter Stegenovu tyč! Hostující brankář by při o chloupek lepším umístění byl bez šance.
8
Augsburg dobře dostoupil svého soupeře a těžil z toho Ostrzolek, jehož u postranní čáry sestřelil Jantschke. Tentokrát se to obešlo bez karty.
7
Augsburg se pochopitelně chtěl usadit na útočné polovině, jenomže Wernera na levé straně neposlechl míč a uskočil mu za postranní čáru.
6
Standardní situace Augsburgu nakonec příliš velké ohrožení neznamenala, Hahn trefil pouze jednoho z mnoha hráčů v šestnáctce.
5
Obrovské štěstí měl Martin Stranzl, jenž jako poslední hráč zastavil Mölderse a dostal pouze žlutou kartu. Chyba ale vznikla již předtím, kdy se Borussii vůbec nepovedla rozehrávka a její kapitán ji musel řešit skluzem na poslední chvíli.
5
Borussia to sehrálo mírně netypicky a celá její akce skončila poté, co Domínguez dal nohu do obličeje jednoho z bránících hráčů.
4
Hosté nicméně u míče zůstali a na další rohový kop musel Kruseho průnik uklidit Morávek.
3
Ten se ovšem Augsburgu podařilo odvrátit.
2
Borussia si na začátku utkání k nelibosti domácích vybojovalo rohový kop.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Augsburg: Manninger – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Morávek, Baier, Altintop, Werner – Mölders.
Náhradníci: Hitz – Philp, Reinhardt, Vogt, Holzhauser, de Jong, Milik.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Jantschke, Stranzl (C), Domínguez, Wendt – Herrmann, Kramer, Nordtveit, Arango – Raffael, M. Kruse.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Rupp, Marx, Korb, de Jong, Hrgota.

Rozhodčí: Weiner – Henschel, Anklam.
I devět bodů po šesti kolech momentálně v Bundeslize stačí na to, aby tým mohl bojovat o pohárovou Evropu. Právě tak tomu je v případě Augsburgu a Mönchengladbachu, kteří se potkají v páteční předehrávce sedmého bundesligového kola.

Domácí sice začali sezonu dvěma porážkami, pak ale nastolili nový klubový rekord a dokonce si připsali tři vítězství v řadě. Po loňské sezoně, v níž se nakonec díky zázračnému jaru vyhnuli baráži či přímému sestupu, to je pro celý klub vítaná změna. Velkou zásluhu na tom zcela jistě má také český záložník Jan Morávek, jehož mnozí považují za jednoho z nejlepších hráčů Augsburgu v letošní sezoně. V tomto utkání ale u trenéra Markuse Weinzierla nemá nic jistého a je dost možné, že bude muset své místo v sestavě přepustit defenzivněji laděnému Kevinu Vogtovi.

Výsledky Borussie Mönchengladbach mají jednoduchou zákonitost – od prvního kola, kdy die Fohlen nestačili v Allianz Areně na Bayern, se začaly střídat porážky s výhrami a pokud by tato pravidelnost měla být dodržena i tentokrát, znamenalo by to jejich prohru. Gladbach se ostatně v Augsburgu pokusí o první vítězství od března 2008, kdy ještě oba týmy hrály druhou nejvyšší německou soutěž a do utkání půjde bez zraněného kapitána Filipa Daemse a vykartovaného záložníka Granita Xhaky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
24. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 23 15 4 4 65:26 49
2. Lipsko 23 14 6 3 61:25 48
3. Dortmund 23 13 6 4 65:32 45
4. Mgladbach 22 13 4 5 43:25 43
5. Leverkusen 23 13 4 6 40:29 43
6. Schalke 23 9 9 5 32:32 36
7. Wolfsburg 23 9 7 7 32:28 34
8. Hoffenheim 23 10 4 9 34:36 34
9. Freiburg 23 9 6 8 31:33 33
10. Union Berlin 23 9 2 12 29:36 29
11. Frankfurt 23 8 4 11 38:37 28
12. Augsburg 23 7 6 10 34:47 27
13. Köln 22 8 2 12 33:42 26
14. Hertha Berlin 23 7 5 11 27:43 26
15. Mainz 23 7 1 15 31:52 22
16. Düsseldorf 23 5 5 13 23:46 20
17. Werder 23 4 5 14 25:53 17
18. Paderborn 23 4 4 15 29:50 16
Články odjinud