Pro tuto chvíli je to z Bundesligy všechno, ale už za pár minut začíná poslední souboj pátého kola německé nejvyšší soutěže mezi Braunschweigem a Nürnbergem.
Velký tlak hostů je u konce a na konec nic jiného než snižující trefu hosté nedokázali zaznamenat a ze Sinsheimu odjíždějí bez bodového zisku. Hoffenheim rozhodl o své výhře díky dvěma brankám na konci první a startu druhé půle, když v obou měli prsty Volland a Modeste.
90+4
Nastavení je téměř u konce. Mönchengladbach ještě zkoouší poslední útok.
90+3
Volland naprosto ideálně načasoval svůj centr na Süleho, které dělil jen kousek od prvního bundesligového zásahu.
90+3
Hosté po krátké odmlce v další možnosti k zakončení, ale nevyšlo to.
90+2
Hoffenheim je nyní na polovině soupeře, což domácím naprosto vyhovuje.
90+2
Žlutou kartu vidí hostující Granit Xhaka.
90+1
Schipplock se pokusil podržet míč na útočné polovině, ale moc dlouho se mu to nepovedlo.
90
Nastavovat se budou hned čtyři minuty.
90
Poslední minuta a obléhání domácí branky nabírá na síle.
88
Hoffenheimu se podařilo získat míč a podržet ho několik vteřin na polovině hrací plochy.
87
Další velmi dobrá akce Borussie! Před Casteelsem bylo velmi rušno, ale ani teď ke střele nedošlo.
86
Znovu hostující Raffael, který padá v pokutovém území, ale o faul se nejednalo.
86
Rozehrávky standardní situace se ujal Raffael, který ale trefuje jen připravenou zeď.
85
Žlutou kartu dostal za faul domácí obránce Abraham.
85
Mönchengladbach a jeho dobrá souhra nakonec končí faulem před pokutovým územím a velmi zajímavou standardní situací.
85
Hosté znovu kombinují a nebylo to vůbec špatné.
84
Domácí se musí znovu bránit, navíc nyní se dopustili faulu na středu hřiště.
83
Na domácí je vidět, že už nemají tolik sil, aby dnes ještě třeba ohrožovali výrazněji ter Stegena.
81
Malé zaváhání v rozehrávce Mönchengladbachu, které se však nepovedlo Hoffenheimu potrestat.
80
Nadále máme možnost vidět kombinační hru v podání Borussie, která však zůstává hlavně na polovině hřiště.
79
Mönchengladbach kombinuje a kombinuje, to je obrázek aktuálního dění posledních minut a asi se na tom nic moc měnit nebude.
78
Další zranění na straně domácích a další vynucené střídání. Rudy odstupuje a na jeho místo přichází Süle.
78
Younes dostal přihrávku, ale nic nevymýšlel a ihned posunul míč na Raffaela, který však branku míjí.
77
Hosté rázem ožili a snaží se vymyslet další útočnou akci.
75
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Gladbachu se daří snížit! BRANIMIR HRGOTA dokázal uspět proti třem protihráčům a ještě projít do zakončení, v něm míč poslal o tyč do branky.
74
Hosté mohli jít do rychlého protiútoku, který se povedlo alespoň trochu přibrzdit díky skluzu na polovině hřiště.
72
Hoffenheim se snaží hrát ze zabezpečené obrany, to je věc pro domácí letos zatím nevídaná.
71
Domácí přicházejí rovněž se střídáním, které je ovšem vynucené. Zraněný Modeste je nahrazen Svenem Schipplockem.
69
Lucien Favre přichází s dvojnásobnou změnou! Na trávníku končí Kramer a Arango, místo nich dostávají šanci Younes a de Jong.
69
69
Na trávníku po vzdušném souboji o míč zůstal ležet domácí kanonýr Modeste.
68
Další útočný výpad v podání Hoffenheimu, který nakonec přináší domácím alespoň výhodu rohového kopu.
67
Z další akce nakonec domácí nevytěžili nic, jelikož je pískán ofsajd, v němž byl zachycen Volland.
67
Domácí gólman Casteels je ve výkopech velmi dobrý, což nyní předvedl, když svým výkopem našel Modesteho prakticky na hranici pokutového území Borussie.
66
Hostující kouč Lucien Favre se odhodlal k první změně. Ve druhé půli naprosto nevýrazného Herrmanna nahrazuje útočník Hrgota.
65
Velmi zajímavá rychlá rozehrávka v podání Hoffenheimu, po níž se míč dostal až k Anthony Modestemu, který pálil pod tlakem vysoko nad branku.
64
Hosté znovu vyslali míč na Casteelsovu branku, ovšem pokus Stranzla se snad ani nedá nazvat střeleckým pokusem.
63
Elegantní patičkou se snažil vysunout do útoku svého spoluhráče Becka Rudy, ale přihrávka byla příliš rychlá.
62
Nyní se pokusil tyto slova vyvrátit hostující Max Kruse, který z hranice pokutového území nemířil přesně.
61
V posledních minutách po gólové akci zatím vidíme příležitostí na ohrožení branky jen hodně málo.
60
Modeste si nepočínal v souboji se Stranzlem zrovna v rukavičkách a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
58
Hodně zbytečně nyní dohrál celou akci Volland a nakonec nepříjemně zasáhl gólmana ter Stegena. Kartě by se nyní domácí střelec nemohl divit.
57
Další možnost na zajímavý útok ze strany Hoffenheimu, ale Modesteho tentokráte vystavila obrana Borussie do ofsajdu.
56
Domácí provádí první dnešní změnu. Kai Herdling odchází z trávníku a na jeho místo přichází Tobias Strobl.
55
Domácí kapitán Andreas Beck se provinil proti fotbalovým regulím a vidí žlutou akrtu.
54
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Modeste vyslal naprosto ideálně načasovanou přihrávku na KEVINA VOLLANDA, který měl v pokutovém území proti sobě hned kvartet protihráčů, ale nezalekl se a přesně uklidil míč z prakticky nulového úhlu na vzdálenější tyč!
53
Domácí se v klidu dokázali ubránit.
53
Beck odvrátil míč na rohový kop. Akce Borussie tak ještě nekončí.
52
Další gólovka Mönchengladbachu! Míč propadl mezi nepozornými obránci k nehlídanému Raffaelovi, který pouze vyprášil Casteelsovy rukavice!
51
Tak to byla parádní souhra v podání hostů. Po přenesení hry se míč dostal k Arangovi, který svojí silnou levačkou pálil, ale míč se mu lehce svezl po noze a tak to nebylo tolik přesné.
49
Pokus Gladbachu o proniknutí do útočné akce se nyní nepovedl a je pískán ofsajd.
48
Hoffenheim se dostal k balónu a také k poměrně zajímavé kombinaci, ovšem do zakončení, které by ohrozilo branky to domácí nedotáhli.
46
Borussia se chopila rozehrávky, ale poměrně záhy přicházejí hosté o balón.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Sudí Christian Dingert už po gólu ani nenechával rozehrát a ukončil první půli, ve které by se jako lepší celek dal označit asi ten hostující, jelikož Hoffenheim si zajímavější šance vypracoval jen v samém začátku, ale pak i na konci, což je zatím rozdílové, protože se dokázal trefit Anthony Modeste.
45
ANTHONY MODESTE dává Mönchengladbachu gól do šatny. Na časomíře ubíhaly poslední vteřiny z hrací doby první půle a po zajímavém centru se k hlavičce dostal právě Modeste, který s pomocí odrazu od hostujícího kapitána Daemse dostal míč za záda ter Stegena!
45
Hosté to zkoušejí znovu, tentokráte pokus vysunout do zakončení Herrmanna, ale ani on nebyl úspěšný.
44
Po kombinaci obránců dostal míč k noze Arango, který se pokoušel ještě o nalezení spoluhráče, ale to už bylo moc.
43
Hoffenheim po nepřesné rozehrávce přichází ve středu hrací plochy o balón.
43
První poločas nabídl pár zajímavých situací, uvidíme, co se ještě stihne přihodit v posledních minutách.
42
Hoffenheim byl blízko prvnímu gólu! Volland napřáhl zpoza pokutového území a ter Stegen se vyznamenal proti jeho ráně! Následná dorážka byla z ofsajdu.
41
Casteels svým dlouhým výhozem pomohl založit velmi slibnou akci v podání domácích, kterou nakonec chtěl zakončovat Volland, ale jeho pokus byl zablokován.
40
Velmi dobrý centrovaný míč v podání Modesteho, na který ovšem nikdo z jeho dvou nabíhajících spolubojovníků nedosáhl, nejblíže byl asi Elyounoussi.
38
Pokus o vysunutí Maxe Kruseho nevypadal vůbec zle, jen by to nesměl být ofsajd.
37
Jedna z mála akcí, které se v posledních minutách odehrály před brankou ter Stegena. Centr na Modesteho nebyl přesný a brankář Borussie má míč pod svojí kontrolou.
36
Mönchengladbach už znovu trpělivou kombinací zkouší postup k domácí brance.
35
Hoffenheim se po faulu dostal k balónu, jenže domácím to v posledních minutách tolik nejde a znovu přišli o míč.
34
Následně se jako mstitele ukázal Tony Jantschke, který za svůj skluz na Elyounussiho vidí zcela oprávněnou žlutou kartu.
33
Na hranici pokutového území domácího celku skonči na zemi Herrmann, ale o zákrok na penaltu nešlo. To se hosté mohou čílit, jak chtějí.
31
Mönchengladbach to zkouší směrem do útoku trpělivou kombinací.
30
Beck si dokázal pohlídat na pravé straně průnik dvou hráčů Galdbachu. Hosté budou jen vhazovat, i když se dožadovali odpískání faulu.
29
Juan Arango patří k hráčům s velmi dobrou kopací technikou, možná mezi deset nejlepších z celé Bundesligy, ale tentokráte mu pokus ze zhruba pětadvaceti metrů vůbec nesedl.
28
Sám Kruse rozehrál míč od rohového praporku, ale po hlavičkovém pokusu Raffaela končí míč jen v rukavicích Casteelse.
27
Ponechaná výhoda pro Borussii, které se nakonec povedlo vybojovat ještě rohový kop, když Krusho centr byl zablokován.
25
Hoffenheim se mohl poprvé radovat, ale nestalo se. Velmi dobrý centr za obranu vyslal Volland, našel Modesteho, který však byl při hlavičce zády k brance.
25
Modeste si dokázal vy výskoku zpracovat hodně těžkou přihrávku, následně si vyměnil míč s Johnsonem, což bylo nakonec z celé akce vše.
24
Domácí teď polevili v aktivitě a tribunám Rhein-Neckar Arény se to pochopitelně nezamlouvá.
23
Rohový kop z pravé stran, to je parketa pro Juana Aranga, který ale nepředvedl bůh ví jakou rozehrávku.
22
Velmi zajímavý centr do pokutového území, který přistál na hlavě Vestergaarda, ten ho následně hlavou poslal na rohový kop.
21
Mönchengladbach získal odražený míč a nyní se pokouší hostující hráči uklidnit hru postupnou kombinací.
19
Velmi zajímavý míč, který byl adresován Modestemu, který se nenacházel v ofsajdu, ale míč nedokázal dostihnout.
18
...nakonec došlo ale na akci hostů, kterou ukončuje zdvižený praporek sudího na pomezí, který mává ofsajd.
18
Hoffenheim po chvíli pod tlakem znovu zkouší něco vymyslet směrem do útoku...
17
Velmi dobře rozehraný roh nakonec nepřinesl nic, kromě útočného faulu, kterého se měl dopustit Abraham.
17
Hoffenheim předvedl velmi dobrý útok, který bude pokračovat po rohovém kopu z pravé strany.
16
Nebylo to vůbec zlé! Velmi dobře zakroucený balón do pokutového území, který musel Casteels vyrážet a měl hodně práce! Následně odkopává Johnson.
15
V patnácté minutě dochází na faul jednoho z domácích hráčů a uvidíme další standardní situaci v podání hostů, i když tentokráte z velké dálky.
14
První minuty byly v domácí režii, ale postupem času se hosté dostávají stále více do hry.
13
Raffael to nerozehrál úplně dobře a nakonec Borussia o balón přichází, když si dobře počínal v pokutovém území domácí kapitán Beck.
12
Tak to bude nesmírně zajímavá situace! Arango to udělal skvěle a natlačil e před Vollanda, který ho fauluje na hranici pokutového území!
11
Na trávníku se nyní hodně rozvítilo díky slunci, které vylezlo zpoza mraků. Hosté se musí do útoku vydávat až od ter Stegena.
10
Hosté se teď osmělují směrem do útoku a po Arangově centru mohlo být rušno před brankou TSG. Raffael nakonec ke střele nedostal prostor.
9
Domácí přišli nyní po nepřesném založení útoku o balón. Hosté se následně díky Jantskemu dostali i k centru, který si pohlídal Casteels.
8
Hoffenheim překypuje aktivitou, i když nyní se pokoušel o útočnou akci svého týmu Patrick Herrmann.
7
Domácí se snaží do dnešního utkání vlétnout a zatím ukazují výraznou aktivitu. Nyní další akce, která se zastavila pouze před pokutovým územím.
6
Obrovská šance domácího týmu, který se mohl ujmout vedení, ale rána Kevina Vollanda zpoza šestnáctky zazvonila pouze na spojnici tyčí ter Stegenovy branky!
5
Poprvé se dostali hráči Borussie před pokutové území Hoffenheimu, ale v podání Herrmanna nebyla k vidění přesnější přihrávka.
4
Znovu Johnson, který si zaseknul míč a centroval před branku, ale ukázalo, se že pravačka je slabší nohou toho obránce.
3
Domácí ze standardní situace nevytěžili nic a nepovedlo se ani následné přenesení hry v podání Johnsona.
2
Stranzl poslal k zemi domácího útočníka Modesteho a nabízí se pro domácí první zajímavá standardní situace.
1
Domácí začínají kombinací z vlastní poloviny, ale po prvním pokusu o nákop přicházejí o balón.
1

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Vestergaard, Johnson – Polanski, Rudy – Volland, Herdling, Elyounoussi – Modeste.
Náhradníci: Grahl – Thesker, Süle, Toljan, Strobl, Grifo, Schipplock.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Jantschke, Domínguez, Stranzl, Daems – Herrmann, Arango, Kramer, Xhaka – Kruse, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Wendt, Nordtveit, Younes, de Jong, Hrgota.

Rozhodčí: Dingert – Stegmann, Dietz.
Borussia Mönchengladbach
Borussia se zatím v bundesligové tabulce drží uprostřed, tedy na devátém místě, ale v případě úspěchu dnes mohou Hříbata svojí pozici minimálně o dvě místa zlepšit.

Borussia zatím v úvodních kolech je týmem, v jehož zápasech padá také hodně gólu podobně jako u dnešního soupeře. V prvním kole Gladbach prohrál na půdě Bayernu 3:1, následně však doma přišla výhra 3:0 nad Hannoverem. Zatím negativní venkovní bilanci dokresluje prohra 4:2 na půdě Leverkusenu, kterou však znovu Borussia odčinila domácí výhrou 4:1 nad Werderem.
TSG 1899 Hoffenheim
Hoffenheim v minulém kole schytal výprask na půdě Stuttgartu, když pohlehl vysoko 6:2. Dnes to bude souboj dvou týmů se stejným bodovým ziskem po čtyřech kolech.

Loni musel Hoffenheim svojí příslušnost v Bundeslize zachraňovat v baráži, ale uspěl a na startu šesté sezóny se dnešním hostům daří, zejména v koncovce. V prvním utkání přišla remíza 2:2 s Norimberkem, poté výhra 1:5 na půdě Hamburku a v posledním kole další divoká remíza 3:3 s Freiburgem. V posledním utkání před rovnými čtrnácti dny ve Stuttgartu to pak byla velká nálož v podobě šesti branek, z nichž polovinu dal bývalý hráč TSG Vedad ibiševič.
Hezké nedělní odpoledne u sledování předposledního utkání pátého kola německé Bundesligy, kdy na půdu čtrnáctého celku tabulky TSG 1899 Hoffenheim přijíždí devátá Borussia Mönchengladbach, která však má stejně bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.