Leverkusen - Mainz | ONLINE | 1.3.2014 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Díky za pozornost a u dalších zápasů se těším na počtenou.
Hosté mohli své vedení i rozšířit, ale i Leno držel dlouho akcie svého celku nad vodou. Jeho kolegové však nevyrovnali a dnes budou smutní. Opět jsou bez bodu. Tak tady Leverkusen-Mohuč 0:1.
Je dobojováno. Mahuč možná trochu překvapivě bere z toho zápasu tři body a druhý Leverkusen už nebude po tomto kolem druhým celkem. Dnes opět po matném výkonu prohrává. Sice si vytvořil jakés takés šance, ale jednak zachytal výborně Karius, ale také obrana s jistým Pospěchem zahrála na jedničku.
Konec zápasu.
90+4
Žlutou kartu dostává Emre Can (Bayer Leverkusen).
90+3
Před Kariusovou bránou byla fronta jak kdysi na banány, zaparkovaný tam byl především Derdiyok, jenže brankáře fauloval a bude se kopat od brány Mohuče.
90+2
Pětadvacet metrů před vápnem zahrál Soto rukou, no a teď se budou dít před Kariusem věci.
90+1
Mohlo být hotovo. Střídající Saller běžel z pravé strany sám na brankáře, Leno sice vyběhl, ale neměl by šanci. Teď měl spíš štěstí, protože míč končí těsně vedle pravé tyče.
90
Nastavují se čtyři minuty nad rámec zápasu. Poslední šance pro Leverkusen, aby s výsledkem něco udělal.
90
Ještě před trestným kopem přišlo střídání kus za kus. Ale pak už standardka a končí nepřesně. Leno drží míč a rozehrává.
90
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Ju Ho Park, přichází Elkin Soto.
89
Blíží se závěr zápasu a Polter vybojoval u rohového praporku faul. Čas tak svému týmu zase nějaký ušetřil.
88
Šlapák Öztunaliho na Pospěcha, kopat se bude směrem na Lenovu branku.
87
Střelu z dálky v podání Rolfese hravě likviduje brankář Karius. Tento výsledek je i jeho dílem, svůj celek častokrát dokázal podržet.
86
Tak to je velká chyba Poltera, který šel ve třech hráčích na jednoho protihráče. Svou přihrávku ale nenačasoval včas a otevřená obrana domácích tak může být v klidu.
85
To už se nám hraje posledních pět minut zápasu, Mohuč je navíc u míče.
84
Naposledy Leverkusen bodoval, respektive vyhrál 7. února v Gladbachu 1:0, od té doby čtyři prohry a žádný bodík do tabulky. Ani dnes to zatím nevypadá dobře.
83
Na druhé straně Karius chytá hlavičku Sona. Míč šel však doprostřed brány, kde byl německý strážce stál připravený. Následně inkasuje žlutou kartu obránce Toprak.
82
Možná dost překvapivě, ale zaslouženě vede Mohuč na půdě druhého týmu tabulky. I v těchto fázích zápasu si dokáže vytvořit slibnou šanci. Prudkou střelu Geise musel Leno vytáhnout mimo tři tyče.
82
Dnešní utkání sleduje 25000 diváků.
81
To bylo dlouhé. Bender hledal ve vápně Derdiyoka, ten se natahoval po míči marně.
80
Deset minut do konce základní hrací doby, hosté bojují o hubené vítězství. Brání v devíti lidech.
78
Jenže chybí přesnost v rozehrávce, centry také nemají potřebné parametry a Mohuč je také třeba pochválit za zodpovědný přístup v obranné fázi.
77
Domácí mají už třikrát vyměněno, ale kýžený efekt to nepřineslo. Času je ještě stále dost, minimálně na vyrovnání.
76
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Roberto Hilbert, přichází Levin Öztunali.
75
Nějaký tlak Bayeru se nekoná, naopak Zdeněk Pospěch se rozhodl pro menší výlet před Lenovu bránu. Dostal se i ke střele, ale jeho pumelice pozdravila přítomné diváky v hledišti za brankou.
74
Okazakiho centr hledal ve vápně Poltera, ale míč se k němu nedostal.
73
Bayer se nemůže stále prosadit a nervozita stoupá. Navíc se kupí chyby v rozehrávce.
72
Hosté už hrají pouze na brejky, nemají kam pospíchat.
71
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Ja-Choel Koo, přichází Benedikt Saller.
70
Ještě před standardkou domácí se bude střídat, ale Derdiyok je zpět ve hře a nakonec to vypadá, že bude pokračovat. Sestavu mění kouč Tuchel.
69
Na hřišti leží švýcarský reprezentant Derdiyok a vypadá to, že nebude moct pokračovat dál. Gestem ukazuje na střídání.
68
Brandt potáhl míč na pravou stranu vápna, kde nejprve vyrazil jeho centr Karius, ale tak nešikovně, že se záhy dostal ke střele z voleje Kießling. Ta rána mu ale vůbec nesedla.
67
Na hřišti bohužel leží hostující Ja-Cheol Koo a bude muset být ošetřen.
66
Střídající Stefan Kießling dal o sobě poprvé vědět, jeho přízemní střelu k pravé tyči ale vytahuje dnes velmi dobře chytající Karius.
65
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Maxim Choupo-Moting, přichází Sebastian Polter.
65
Žlutou kartu dostává Heung-Min Son (Bayer Leverkusen).
64
Složité to měl naopak brankář Leno, který musel vyrazit střílený centr Geise. A ještě měl štěstí, že se k míči nedostal dobíhající Choupo-Moting.
63
Ale nutno říct, že Stark píská s naprostým přehledem, neměl ani důvod řešit nějaké složité situace.
62
Tak si zahrál i rozhodčí Stark, který se namotal do centru Rolfese. Míč mu skončil na zadní části těla. Abych to odlehčil, do hry zapojil svůj sedací orgán.
61
Sledovali jsme zajímavé a rušivé momenty na obou stranách, Leverkusen stále nemůže dát kýženou branku, proto již podruhé střídal.
60
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Reinartz, přichází Stefan Kießling.
60
Po hodině hry mnoho nechybělo ani na druhé straně. Heung-Min Son poslal na Kariuse přízemní střelu k pravé tyči, kde však německý brankář dokázal včas být a konečky prstů vyškrábl míč mimo své pracoviště.
59
V akci po delší době opět Okazaki, který si udělal dobrý den ze dvou obránců, doslova je ukličkoval a napřáhl na Lenovu branku. Těsně míjí horní tyč. Mnoho skutečně nechybělo.
58
Pěkná svižná akce na jeden dotek končí střelou Sona do Kariusovy sítě. Jenže právě tento korejský fotbalista byl v ofsajdu a radost fanoušků je proto předčasná.
57
Podobně dopadl i Heung-Min Son, který pádil po levé straně hřiště, ale pak nepřevedl ani centru a ani střelu.
56
Can dělá co může, bojuje jako lev, ale není mu to nic platné. Teď sprintoval přes půl hřiště, ale nevybojoval ani roh.
55
Jedno je však jisté, Leverkusen stupňuje svůj tlak a obrana Mohuče začíná být povážlivě přetížená.
54
Po něm se dostal k míči Derdiyoka a jen vyzkoušel pozornost brankáře Kariuse, který si pro míč bez problémů došel.
53
...protože se mohla urodit tutovka Leverkusenu a český obránce se položil do rány Sona. Díky jeho teči je míč mimo bránu a je z toho roh.
52
U míče aktivní Emre Can, ale jeho kličky a šikovní finesy nemohou hostující obranu překvapit. Především Pospěch je stále mužem na svém místě...
51
Hosté pokračují v obléhání Lenovy brány, Moritz se dožadoval rohu po odrazu Topraka. Možná to tak mělo být, ale rozhodčí zůstávají v klidu. Stejně tak domácí gólman, jenž bude rozehrávat od své svatyně.
50
Tak, ale i Mohuč nechce zůstávat pozadu. Okazaki hraje velice dobrý mač a po individuální stránce je velice silný na míči. Nyní nic dlouze nevymýšlel a vypálil z hranice vápna, leč poměrně vysoko nad.
49
Tak či tak, Leverkusen touto šancí přiložil polínka pod hostující kotel a hned od začátku se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat.
48
Ten domácí zahájili standardkou Sona, který svůj centr přetáhl tak šikovně, že Karius musel v poslední moment zakročit a míč padající do sítě vytěsnit mimo tři tyče. Nebezpečně plaval kus kulatého nesmyslu do brány, pohotový německý gólman si vědět rady.
48
Jaký to bude mít užitek a výsledek, to se dozvíme během druhého poločasu.
47
Jak jste si všimli, finský trenér Hyypiä se snaží oživit herní projev svého mužstva provedl jednu personální změnu.
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sidney Sam, přichází Julian Brandt.
46
Začal druhý poločas.
Tolik tedy první poločas, který se musel líbit, pokračujeme za nějakých patnáct minut.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Rozhodčí Stark ukončil zajímavý první poločas, ve kterém byli možná překvapivě lepší hosté. Ale jelikož bylo již v úvodu řečeno, že je Bayer v krizi, není se co divit. Třikrát se urodila před Lenem tutovka, jednu dokázal přeci jen využít Choupo-Moting. Leverkusen zahrozil až v samotném závěru, kdy hlavičku Sona perfektně vytěsnil mimo tři tyče gólman Karius.
45+1
První poločas skončil.
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.
45
A to dokonce tak, že mohl vyrovnat. Heung-Min Son si našel prostor ve vápně a z bezprostřední blízkosti Kariuse hlavičkuje pouze do jeho rukavic. Ovšem německý brankář zaslouží pochvalu, po míči se vrhl jako pes po kosti a skvěle vytáhl balon mimo tři tyče.
44
Už se pozvolna blíží konec prvního poločasu, Leverkusen ještě zkouší s výsledkem něco udělat.
43
Na karty tedy 1:1, na skóre je však stále lepší hostující jedenáctka.
43
Žlutou kartu dostává Júnior Díaz (1. FSV Mainz 05).
41
Co teď? Vypadá to na standardku pro Leverkusen, protože Díaz se provinil faulem.
40
Když to nejde vzduchem, zkusíme to hrou po zemi. To by se mohlo vyplatit. Can se opřel z dvaceti metrů do míče a Karius musel své mohutné tělo položit k zemi. Výborný zákrok.
38
Pospěch tvrdí muziku a hraje skutečně výborně. Nepouští soupeře do nějakých možností. Působí jistě a má ve hře přehled. Možná varianta pro Pavla Vrbu, našeho reprezentačního trenéra.
37
Mainz právě vstřelil branku!
Není co řešit. Jednoznačně zasloužené vedení, o které se postaral MAXIM CHOUPO-MOTING. Ten si naběhl na malé vápno a využil luxusní přihrávky spoluhráče Bella, který uviděl volného kolegu a takový útočník kvalit Kamerunce Motinga, to nemohlo dopadnout jinak. Hosté proto vedou a Bayer se nepoučil z předešlých chyb a takřka z totožné akce inkasuje. Předtím ještě dokázal zasáhnout Leno, teď už nikoliv. Asistence: Stefan Bell.
35
Ani teď to nevyšlo, Sam se sice dostal za záda Zdeňka Pospěcha, ale celou situaci správně odhadl brankář Karius.
34
U míče momentálně Leverkusen, který však na nějakou dobrou příležitost stále čeká. Mohuč výborně napadá, pressink je hodně vytažený a není prostor kudy vlastně zahrozit.
33
Teď to nemohlo vyjít, dlouhý centr hledal sice Okazakiho, ale Leno byl mužem na svém místě.
32
Hosté hrají uvolněně, odvážně a rozhodně se nebojí zahrozit z každé pozice.
31
Jak bylo řečeno v úvodu, Leverkusen se docela trápí. Včetně domácího poháru prohrál už čtyřikrát v řadě. Výsledky tedy bída, hra není zatím o moc lepší.
30
Tak to bychom měli, hosté už dvě tutovky a především ta nedávná stála za to. Rychlý kontr měl výborné parametry a nebýt Lena, už by se vlnila síť.
29
Moritz si pěkně narazil s Okazakim a byla z toho obrovská šance Mohuče s pořadovým číslem dvě. Druhý jmenovaný se dostal na malé vápno, kde byl vyběhnutý Leno, ten dokázal v poslední moment zmenšit střelecký úhel a jasnému gólu ve své síti zabránil vlastním tělem.
28
Například Švýcar Derdiyok hledal centrem z levé strany někoho ze svých spoluhráčů, ale tam to bylo velice dobře střeženo. Karius nemusel zasahovat.
27
Dnes se to na hřišti hemží Japonci, Korejci, je tam i Makedonec, Peruánec nebo Turek, Švýcar a Kamerunec. Skutečně rozmanité spektrum národů bychom dnes v sestavách mohli najít.
26
Hezký nákop do ohně předvedl Ja-Cheol Koo, ale Leno si pro míč pohodlně došel.
25
Odkop od brány, kterou hájí Karius. Domácím se nepodařila kombinace a jejich akce končí již v samotném zárodku.
24
Kdyby byl Choupo-Moting o něco rychlejší, jistě by doběhl centr Moritze. Jenže u míče byl dřív vyběhnuvší Karius.
23
Jak se tak divám na střechu a horní patra stadionu, tak by to ani nešlo, v Leverkusenu dnes hrají pod zataženou střechou.
22
Na zemi ležel Díaz, pak se zahrával trestný kop, ale z malého mráčku nemohlo zapršet.
21
Vida, založil. Dokonce Reinartz ho přerušil faulem, který končí první žlutým napomenutím v zápasu.
21
U míče brankář Karius, který může uklidnit své mužstvo a založit nějaký slibný útok,
20
Po něm se dostal ke střele Toprak, jenž pálil z hranice velkého vápna. Zkusil to technickou parádičkou, ale míč končí zhruba metr nad Kariusovou svatyní.
19
V poklidu ji likviduje obránce Noveski a bude z toho pro změnu roh.
18
Možná se urodí něco za malou chvíli. Je zde standandarka v podání Emreho Cana.
17
Nedá se nic dělat, hosté musí bojovat dál. Druhý Leverkusen však zatím nepotvrzuje úlohu favorita a nevytváří si nikterak velký tlak.
16
Zatím je stav stále bezbrankový, nicméně Mohuč mohl již v desáté minutě udeřit japonským fotbalistou Okazakim. Možná ještě teď lituje své zahozené tutovky.
15
Defenziva Mohuče prozatím funguje na jedničku a po dobré práci zadních řad se hosté dostávají i do přečíslení. Jedno teď nedotáhl do úspěšného konce Geis, jehož centr lapil do rukavic brankář Leno.
14
Sam se výborně uvolnil po pravé straně, ale hodně na těsno k němu přistoupil Pospěch a čistým zákrokem jej obral o míč. Pěkný zákrok hostujícího beka.
13
Rozhodčí Stark pouští tvrdší hru, nechává souboje dohrávat a nekouskuje zbytečně hru. Nu, proč ne. Nejsou to zatím žádné záludné fauly.
12
Připraven musel být i český obránce Pospěch, který zablokoval střelu Heung-Min Sona.
11
Mohuč zlobí dál, rozhodně se nebojí zaútočit a Bayer musí být neustále v pohotovosti.
10
Velice dobrá šance pro hosty. Okazaki se dostal k odraženému míči na malém vápně, ale nestihl se ideálně zorientovat a práskl míč v tísni vysoko nad. Každopádně první tutovka zápasu a Leverkusen si musí pro příště dát velký pozor.
9
Přetažený centr Dedriyoka končí bezpečně v rukavicích brankáře Kariuse.
8
Ale ani Mohuč není nějak zalezlá v hloubce svého obranného pásma. U tak silného soupeře se dá očekávat hra na rychlé brejky.
7
Zatím se hraje slušný fotbal, kterému nechybí nasazení a tempo. Oba celky se snaží hrát útočně, především domácí hrozí po stranách.
6
Centr od Sama byl znovu nebezpečný a ve vápně byl lehce přidržen Bender, ale penalta se nepíská. To by bylo hodně přísné, Bell si tak může oddechnout.
5
Po něm byl faulován kapitán Noveski a bude se kopat od hostující brány. Navíc tam je i drobné zranění a ošetření. Bude to však v pořádku.
4
Tohle bylo ještě víc nebezpečnější. Znovu centroval Sam a obránce Noveski musel v poslední chvíli hasit požár odkopem na rohový kop.
3
Nicméně zajímavý začátek, poprvé si na míč sáhl také Karius, jenž likviduje centr Sama.
2
Standardku z velké dárky rozehrál Moritz a Choupo-Moting dokázal přehlavičkovat Topraka. Ten pokus však nebyl přesný a míč končí vysoko nad bránou.
1
Jdeme na to, výkop mají domácí fotbalisté, kteří se hned v úvodu dopustili chyby a Reinartz musel faulovat. Sudí Stark ho ústně napomíná.
1
Utkání právě začalo.
Hráči vstupují na hřiště zcela zaplněné Bay Areny, která se těší na parádní fotbalové představení.
Duel začíná za pár minut a uvidíme v něm od začátku obránce Zdeňka Pospěcha. Rozhodčím bude zkušený mezinárodní arbitr Wolfgang Stark.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Wollscheid, Can – Reinartz, L. Bender, Rolfes (C) – Sam, Derdiyok, Son.
Náhradníci: Lomb – Boenisch, Guardado, Hegeler, Öztunali, Brandt, Kießling.

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski (C), Park – Geis, Moritz, Díaz, Koo – Okazaki, Choupo-Moting.
Náhradníci: Krešić – Bungert, Saller, Malli, Soto, Polter, Parker.

Rozhodčí: Stark – Salver, Pickel.
Vzájemný zápas:

První duel těchto soupeřů se odehrál 21. září 2013. Mohuč v sestavě se Zdeňkem Pospěchem padla před svým publikem vysoko 4:1. To už přitom soupeř vedl 4:0 zásluhou Kruseho (2x), Bendera a Kießlinga.

I dnes by se v sestavě měl znovu ukázat český obránce, Zdeněk Pospěch je totiž pevně usazen v defenzivě Mohuče.
Bayer Leverkusen

Lékárníci mají trochu jiné starosti. Na první Bayern Mnichov je rozdíl devatenácti bodů, což ale domácí netrápí. Spíše mají těsně pod sebou Dortmund a Schalke. Rozdíl minimální a navíc forma není v poslední době nijak oslnivá. V lize dvě prohry v řadě, v Lize mistrů výprask s PSG.

BL: Leverkusen – Schalke 1:2
BL: Wolfsburg – Leverkusen 3:1
LM: Leverkusen – PSG 0:4
1. FSV Mohuč 05

Jak již bylo řečeno v úvodu, hosté mohou hrát uvolněně a nemají u papírově silnějšího soupeře co ztratit. Momentálně jsou na devátém místě se ziskem 34 bodů. To ve výsledku znamená náskok propastných osm bodů na desátý Haffeinheim, naopak horní polovina tabulky je zajímavější a bodové rozdíly jsou minimální. Což uvidíte níže.

1. Bayern Mnichov 62 bodů
2. Bayer Leverkusen 43 bodů
3. Dortmund 42 bodů
4. Schalke 41 bodů
5. Wolfsburg 39 bodů
6. Gladbach 35 bodů
7. Hertha 34 bodů
8. Augsburg 34 bodů
9. Mohuč 34 bodů
10. Hoffenheim 26 bodů
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký sobotní den, příjemné odpoledne přeji u sledování německé nejvyšší soutěže s názvem Bundesliga. Dnes nás čeká souboj účastníka Ligy mistrů a aktuálně druhého týmu tabulky Bayeru Leverkusen, proti němu se postaví devátá Mohuč, která v pohodě brázdí střední vody. Na poháry to nevypadá, na záchranu taktéž ne. Takže relativně klídek a žádný stres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
2. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Augsburg 2 2 0 0 5:1 6
2. Frankfurt 2 1 1 0 4:2 4
3. Lipsko 2 1 1 0 4:2 4
4. Bielefeld 2 1 1 0 2:1 4
5. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
6. Stuttgart 2 1 0 1 6:4 3
7. Dortmund 2 1 0 1 3:2 3
8. Hertha Berlin 2 1 0 1 5:4 3
9. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
10. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
11. Werder 2 1 0 1 4:5 3
12. Leverkusen 2 0 2 0 1:1 2
13. Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1
14. Union Berlin 2 0 1 1 2:4 1
15. Mönchengladbach 2 0 1 1 1:4 1
16. Köln 2 0 0 2 2:4 0
17. Mainz 2 0 0 2 2:7 0
18. Schalke 2 0 0 2 1:11 0
Články odjinud